Prawa Ludzkiej Natury

Autor: Robert Greene

Okładka wydania

Prawa Ludzkiej Natury


Dodatkowe informacje

 • Autor: Robert Greene
 • Tytuł Oryginału: The Laws of Human Nature
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Leszek Sielicki
 • Liczba Stron: 44
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 170x240 mm
 • ISBN: 9788328355972
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Nvilia

Książka „Prawa ludzkiej natury”, której autorem jest Robert Greene, niemalże momentalnie przyciągnęła moją uwagę. Może było to zasługą krzykliwej, czerwonej okładki z dużą niebieską kropką i przejmującej objętości (liczącej ponad 550 stron). A może zaciekawił mnie jej tytuł, obiecujący poznanie tajemnic, których jeszcze do końca nie zgłębiono. Po bliższym poznaniu okazało się, że książka to nie tylko zwykła publikacja naukowa, ale encyklopedia wiedzy, pozwalająca na lepsze zrozumienie otaczających nas ludzi. Relacje interpersonalne nie zawsze są proste i przyjemne, wszyscy miewamy problemy, z których rozwiązaniem sobie nie radzimy. Oto odpowiedź: aby rozwiązać konflikt, dobrze jest poznać jego przyczynę. To i wiele więcej oferuje książka Roberta Greene’a. Autor składa czytelnikowi kilka obietnic, których następnie dotrzymuje. Uczy jak interpretować sygnały pochodzące od innych ludzi oraz jak rozpoznać ich motywacje, wskazuje jak radzić sobie z toksycznymi typami osobowości, a na dodatek pokazuje jak ze spokojem obserwować świat zewnętrzny.

 

„Prawa ludzkiej natury” to publikacja, która przeprowadza czytelnika przez meandry tak złożonych zagadnień, jakim są nasze zachowania i ich konsekwencje. Książka składa się z 18 rozdziałów, z których część opisano następująco: „opanuj swoją emocjonalną jaźń”, „dostrzegaj, co kryje się za maskami innych”, „uważaj na delikatne ego”, „działaj w poczuciu celu” i „pamiętaj, że wszyscy jesteśmy śmiertelni”. Jak można zauważyć na przykładzie wspomnianych tytułów, autor porusza bardzo szeroki zakres wiedzy. Tak dokładne studium przerazi i zniechęci część czytelników do zapoznania się z tą lekturą. Innym może zdawać się, że to zbyt oczywisty i wszystkim znany temat, choć w rzeczywistości tak nie jest. Uspokajam moli książkowych po obu stronach. Po pierwsze, choć jest to pozycja naukowa, to jej język i przekazywana wiedza są przystępne oraz zrozumiałe. Po drugie, nawet posiadając pewną wiedzę, bardzo często zapominamy o korzystaniu z niej, kiedy nadarza się taka okazja. Robert Greene uczy prostych mechanizmów, które następnie popiera życiowymi przykładami, tak, aby zaznajomione treści weszły odbiorcy w krew i stały się nawykiem. Zwraca również uwagę na błędy, jakie popełniamy niemalże codziennie w relacjach międzyludzkich na rozmaitych poziomach. W efekcie czytelnik poznaje nie tylko innych ludzi, ale również samego siebie. Nie da się ukryć, że wszyscy powielamy podobne wzorce i schematy, z czego często nie zdajemy sobie sprawy.

 

Książkę zdecydowanie polecam wszystkim, którzy zainteresowani są publikacjami dotyczącymi psychologii. Nie sposób jednak nie wspomnieć o innych dziedzinach nauki, z jakich czerpie autor w tomie, są to między innymi: biologia, neurologia, socjologia czy historia, a więc, jak mówi znane powiedzenie: „dla każdego coś dobrego”. W przypadku tej pozycji mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że wszyscy czytelnicy, bez wyjątku, zdobędą nową wiedzę i rozwiną swój światopogląd.

 

Każdy może znaleźć tu dla siebie coś zupełnie innego i skupić się na konkretnym temacie czy zagadnieniu. W tym sensie tom jest pewnego rodzaju podręcznikiem, do którego wielu z nas powinno od czasu do czasu zaglądać. Książka „Prawa ludzkiej natury” zdecydowanie nie jest lekturą na jeden wieczór, bo ilość przekazywanych informacji może okazać się dla odbiorcy zbyt przytłaczająca. Mimo wszystko, to jedna z najlepszych publikacji związanych z psychologią, z jakimi miałam w ostatnim czasie do czynienia. Autor w prostych słowach ilustruje zawiłości, z jakimi niezaprzeczalnie wiążą się nasze zachowania i skomplikowana psychika.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!