Historia Kobiet

Autor: Katarzyna RadziwiłłJoanna Czaplewska

Okładka wydania

Historia Kobiet


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

KOBIETY

Jaki tam „puch marny”, jakie tam „wietrzne istoty”???!!! Kobiety zawsze były silne, często niezależne, czasem tylko pomiędzy szaleństwem epok usuwały się w cień faktycznie przymuszone do tego! Tak naprawdę historia kobiet, to historia ludzkości, tyle że „zapomniano” o niej napisać w „mądrych księgach”! A przecież wiemy, że zdarzyła się naprawdę!

 

„Historia kobiet” autorstwa Katarzyny Radziwiłł z ilustracjami Joanny Czaplewskiej wydana w Wydawnictwie Muchomor, to pozycja obowiązkowa na półce współczesnego dziecka, skierowana zarówno do dziewczynek, jak i do chłopców! Pięknie ilustrowana, przeznaczona dla młodego czytelnika, zainspiruje i zachwyci! Do tego skłoni do przemyśleń nad tematami skupiającymi się nad rolą, jaką kobiety odgrywały w dziejach ludzkości! Lektura, w sposób bardzo szeroki, analizuje dzieje kobiet, przekrojowo opisując miejsca i historię tych miejsc, sytuując tam kobietę, która miała w opisywanych przez autorkę czasach, konkretne możliwości.

 

Ta książka to kawał naprawdę dobrej historii kobiet i choćby dlatego warto po nią sięgnąć!

 

ROLA KOBIET W DZIEJACH LUDZKOŚCI

Autorka wraz z ilustratorką poprowadzi czytelnika przez kolejne stulecia, skupiając się na roli, jaką odgrywały kobiety w konkretnych momentach dziejowych. Świadomie, zaczynając od czasów, kiedy to pierwsi ludzie żyli wspólnie w niedużych gromadach, Katarzyna Radziwiłł pokaże, czym zajmowała się kobieta i jak była traktowana. Pierwszy rozdział, opisujący umownie lata 30000-10000 p.n.e. skupi się na kobietach oraz mężczyznach, którzy wspólnie w gromadzie, wspierając się nawzajem i broniąc się przed niebezpieczeństwem, zajmowali się głównie łowiectwem i wychowywaniem potomstwa. Będzie to historia ludzi, którzy zdobywali coraz większe życiowe doświadczenie, aby w końcu osiedlić się w jednym miejscu i wybudować swój „dom”(Rozdział pt. „10000-5000 lat p.n.e”). Katarzyna Radziwiłł opisze młodemu odbiorcy, jakie zadania czekały na kobiety i jak ważne były ich role społeczne! Autorka „Historii kobiet” zajmie się również sytuacją kobiet w Starożytnym Egipcie, gdzie przecież kobieta mogła zostać nawet faraonem!!! Przedstawi przy tym m.in. także i zawody, które wykonywały Egipcjanki, ale i wiele innych ciekawych informacji… Joanna Czaplewska wspaniale odda to ilustracją, skupiając się nie tylko na głównych zagadnieniach, ale i na szczegółach. Trzymając się takiego schematu, w sposób jasny i klarowny, czytelnik będzie mógł uzyskać liczne informacje o kobietach i ich historii!

 

LITERACKA PODRÓŻ

Literacka podróż poprzez charakterystyczne miejsca oraz epoki – gdyż po Starożytnym Egipcie, przyjdzie czas na Starożytną Grecję, Starożytny Rzym, Średniowiecze, a następnie kolejne epoki aż do współczesności – pozwoli spojrzeć na, jakże często odmienne traktowanie kobiet w różnych częściach świata. Książka opisze wiele ważnych historycznie przeobrażeń, które wpłynęły na same kobiety i ich świadomość. Będą wśród nich np. pierwsze próby walki o prawa kobiet w XIX wieku, ich geneza, a także opisy tych przełomowych dla kobiet momentów. Wśród nich wymienić można choćby wywalczenie prawa do wykonywaniu zawodów typowo męskich przez kobiety!

 

Katarzyna Radziwiłł poczęstuje czytelnika wieloma anegdotami, ale i ciekawostkami. W książce czytelnik znajdzie naprawdę wartościowe treści, które dodatkowo Joanna Czaplewska doskonale poprze ilustracjami. Te, są nieco humorystyczne i niewątpliwie ta zaleta pozwoli młodemu czytelnikowi na przyjemną, ale i uważną lekturę, która wbrew pozorom, nie jest łatwa.

 

BARDZO POLECAMY

Katarzyna Radziwiłł bardzo obrazowo ujawniła liczne stereotypy, przy czym na kartach lektury się z nimi w pewnym sensie rozprawiła! Jestem pewna, że książka pomoże zrozumieć, że jeśli się chce, wiele rzeczy jest możliwych bez względu na to, jakiej jest się płci. Jednocześnie wskaże ona kierunek, w którym kobiety powinny podążać, aby nie powtórzyć historii, której wynikiem byłaby ignorancja wobec ich potrzeb.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!