Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom V Nerki I Pęcherz. Oczyszczanie, Filtracja, Wytwarzanie Hormonów I Witaminy D

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom V Nerki I Pęcherz. Oczyszczanie, Filtracja, Wytwarzanie Hormonów I Witaminy D | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Bnioff

„Nerki i pęcherz” to piąta publikacja z 12-tomowej serii Medycyna holistyczna autorstwa dr Rosiny Sonnenschmidt. Wszytki publikacje w tego cyklu mają na celu pomóc czytelnikom ustalić i zdefiniować źródła wszelkich dolegliwości. Nie tylko na poziomie fizycznym, ale także duchowym, umysłowym i emocjonalnym, czyli mówiąc wprost, kompleksowo.

 

„Każda terapia – pisze Sonnenschmidt – i każdy terapeuta musi wypracować własną holistyczną koncepcję leczenia przewlekle chorych. Homeopatia, fitoterapia, akupunktura, zalecenia dietetyczne stanowią na pewno właściwe elementy takiej koncepcji. Ale nie czyni to jeszcze z terapii całości (gr. holos). Liczy się całościowy, duchowy obraz człowieka i świata, zawierający w sobie propozycję uzdrowienia.”

 

Nietrudno się więc domyślić z jakiego rodzaju publikacjami będziemy mieć do czynienia sięgając po kolejne tomy z serii Medycyny holistycznej. Nie będzie to z całą pewnością nudny akademicki wywód, ale zdecydowanie coś więcej, tym bardziej, że w każdym kolejnym tomie, Autorka dzieli się z czytelnikami nowymi holistycznymi metodami leczenia, którymi posługuje się w codziennej praktyce ze swoimi pacjentami. Rosina Sonnenschmidt stara się połączyć klasyczne, zachodnie można rzec, myślenie o organizmie i jego chorobach z charakterystycznym dla wschodnich, wywiedzionych z medycyny orientalnej, praktyk i pojęć. Dzięki takiemu połączeniu czytelnik dostanie pełny obraz zjawiska czyli dokładnie to, co zakłada się na pojęcie „medycyna holistyczna”.

 

Autorka jasno deklaruje, że poszczególne tomy tej serii książek są tak opracowane, aby lektura przyniosła korzyść zarówno terapeutom, jak i laikom. Każdy z tomów ma podobną strukturę, w której omawiana problematyka uszeregowana jest w podobny, szalenie przejrzysty sposób, dzięki czemu książki te z powodzeniem mogą spełniać się jako kompendium wiedzy, dla osób ciekawych innego niż tradycyjne spojrzenie na organizm człowieka oraz jako praktyczne poradniki do codziennego użytku.

 

W niniejszej publikacji, będącej już piątym tomem serii, Autorka szczegółowo omawia unikatowe metody pokonania chorób pęcherza, nerek i dróg moczowych, takich, jak kamica, niewydolność nerek, złośliwe guzy i nadciśnienie naczyniowo-nekowe, zapalenie pęcherza, problemy z moczeniem nocnym czy nawet rak nadnerczy. Mottem tej część może być fraza: zadbaj o swoje nerki, a oczyścisz cały organizm. Autorka stara się przekazać wiedzę na temat właściwego obchodzenia się z tym delikatnym instrumentem, podobnie, jak w poprzednich tomach kładzie duży nacisk na dietę, ale uczy też, w jaki sposób oczyszczać i filtrować nerki oraz wytwarzać hormony i witaminę D. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że Autorka jest jedną z najbardziej znanych, jeśli nie najbardziej, holistyczną terapeutką w Niemczech. W swojej pracy łączy homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest uznaną i szeroko cenioną prelegentką seminariów oraz autorką wielu specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania. Każda kolejna część cyklu zatytułowanego „Medycyna holistyczna”, jest doskonałym dowodem ponadprzeciętnych umiejętności Autorki. 

 

Wszystkie porady zamieszczone w niniejszej pozycji, zainteresować powinny praktycznie każdego, kto chciałby nie tylko samodzielnie odkryć przyczyny powstawiania wielu dolegliwości, ale także poznać unikatowe, ale w gruncie rzeczy szalenie proste i naturalne sposoby na ich rozwiązanie. Za istotną część terapii naturalnej uważa Autorka zdrowe odżywianie, ponieważ wychodzi z założenia, że większość chorób chronicznych ma swoje źródło w nieodpowiedniej diecie. Oprócz więc metod leczenia dolegliwości organów będących przedmiotem niniejszej publikacji, podejmuje też Sonnenschmidt próbę zrozumienia wewnętrznej natury funkcjonowania omawianych narządów. Warto podążyć jej tokiem rozumowania, by zrozumieć funkcjonowanie własnego organizmu.

Mirosława

„Żaden układ narządowy nie sięga tak głęboko do korzeni naszego istnienia, jak krąg czynnościowy nerki“

 

Nasz organizm przypomina mi jeden wielki mechanizm, w którym każdy narząd pełni istotną rolę. Ważne, by wszystkie nasze układy i organy działały prawidłowo, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób możemy o nie zadbać. O jednym z nich opowiada książka pt.: „Nerki i pęcherz. Oczyszczanie, filtracja, wytwarzanie hormonów i witaminy D“

 

Rosina Sonnenschmidt jest absolwentką i doktorem etnologii muzyki. Prowadziła badania terenowe w latach 70. w północnych Indiach. Następnie zaczęła studiować medycynę i uzdrawianie. Podczas studiów opracowała kinezjologię terapeutyczną dla pacjentów ze śpiączką, osób cierpiących na demencję i w zaawansowanym stanie chorób. Podstawą jej pracy jest homeopatia miazmatyczna i procesowa, kinezjologia i terapie psychologiczne. W swojej pracy wykorzystuje homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest autorytetem w dziedzinie holistycznego uzdrawiania i jedną z najbardziej znanych terapeutek w Niemczech oraz uznaną i cenioną prelegentką seminariów. W swoim dorobku ma wiele specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania.

 

Jej podejście jest uwidocznione w publikacji poświęconej nerkom i pęcherzowi. To piąta odsłona z serii „Medycyna holistyczna“, która ma na celu przybliżyć nam funkcjonowanie naszego organizmu i pokazać w jaki sposób zadbać o jego różne narządy. Na cały cykl składa się dwanaście tomów, z których każdy omawia inny obszar naszego ciała.

 

Wszystkie części mają taką samą szatę graficzną i podobny układ treści. Na okładce zawsze widnieje sylwetka człowieka, na której zaznaczone są kolorem żółtym te organy, których dotyczy dana publikacja. Tematy są ułożone tak, by każdy mógł skorzystać z prezentowanej wiedzy, zarówno osoby będące laikami w dziedzinie medycyny holistycznej jak i terapeuci. Autorka skupia się w niej nie tylko na fizycznych objawach lecz także przekazuje duchowe spojrzenie na problemy wynikające z nieprawidłowego działania omawianego organu. Łączy w tej serii wszystkie elementy, które prowadzą do uzdrowienia. Dotychczasowe tomy ukazały się w Wydawnictwie Vital w okresie od sierpnia 2019 roku do maja 2020. Na swoją premierę czeka jeszcze tom XI i XII.

 

W książce o nerkach i pęcherzu został zastosowany podobny układ, jak we wcześniejszych tomach. Nie miałam okazji poznać wszystkich części, ale zdecydowałam o sięgnięciu po niniejszą publikację, gdyż tytułowy temat jest jednym z ważniejszych elementów naszego zdrowia. Układ nerki - pęcherz autorka określa jako krąg czynnościowy nerki-pęcherza. Uwzględnia w ich omawianiu chińską klasyfikację „narząd-konflikt-rozwiązanie“ oraz aktualne dokonania neurofizjologii i badań nad mózgiem.

 

„Bycie chorym oznacza ograniczenia i związaną energię. Uzdrowienie oznacza rozszerzenie i swobodną energię.“

 

Wiedza została opracowana w siedmiu rozdziałach i ułożona zgodnie ze schematem ogólnym, który autorka zastosowała w pozostałych tomach. Omawia w nich układ nerki - pęcherz pod kątem fizjologicznym i duchowym, wymienia problemy występujące w tym obszarze, przybliża ich znaczenia emocjonalne i mentalne a następnie omawia w jaki sposób możemy pomóc sobie poprzez zastosowanie homeopatii, terapii naturopatycznych i zalecenia żywnościowe.

 

„Niewidzialne siły są bez porównania silniejsze niż rzeczy widzialne, ponieważ są zdalne poruszyć rzeczy widzialne.“

 

Dwa pierwsze rozdziały omawiają krąg czynnościowy nerki - pęcherz z punktu widzenia medycyny chińskiej i zachodniej, co ukazuje znaczące różnice w podejściu do pacjenta, leczenia oraz stosowanych terapii. Poznajemy chińską teorię odpowiedzialności, która opiera się na odwiecznych, prastarych prawach mówiących, że „jako wewnątrz, tako na zewnątrz; jako na górze tako na dole, jako w wielkim tako w małym.“ Poznajemy też korelacje i odpowiedzialności w kręgu nerki-pęcherz, ich zmiany patologiczne, znaczenie energetyczne, duchowe i mentalne, funkcje nerki lewej i prawej oraz zasadę pięciu elementów, która stanowi podstawę wiedzy w chińskiej medycynie.

 

W kolejnych rozdziałach pani Sonnenschmidt omawia rytm i położenie nerek, ich korelację z narządami oddechowymi, ruch nerek, ich energetykę, funkcje, zachodzące w nich procesy, życiowe tematy z nimi związane, mentalne przyczyny chorób nerek i pęcherza, pokazując jaką informację niosą ze sobą ich schorzenia. Porusza też zagadnienia związane z nadnerczami, układem moczowym i związanymi z nimi chorobami. Omawia leki stosowane w leczeniu holistycznym, zasady odżywiania wspierające trawienie, wydalanie a przy tym witalizację organizmu. Zamieszcza też listę zawierającą spis leków roślinnych, z którymi przez wiele lat miała doświadczenie przy leczeniu słabości nerek i pęcherza zarówno u ludzi jak i u zwierząt.

 

Publikacja stanowi ciekawy materiał poruszający w innowacyjny sposób zagadnienie naszych nerek i pęcherza. Autorka opisuje nie tylko fizyczne kwestie dotyczące tych organów ale też energetyczne i duchowe, co rzadko zdarza się w książkach o takiej tematyce. Dzięki jej wiedzy i holistycznemu podejściu możemy zrozumieć źródło nękających nas dolegliwości a przede wszystkim poznać metody, dzięki którym nauczymy wspierać swoje nerki i pęcherz.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial