Niewinność Lukrecji

Autor: Eliza Korpalska

Okładka wydania

Niewinność Lukrecji


Dodatkowe informacje

 • Autor: Eliza Korpalska
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Polski
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788365891556
 • Wydawca: Oficynka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Biuro szefa Specjalnej Agencji Wywiadowczej generała Petera Twigga było urządzone chłodno i luksusowo. Wejścia strzegły dwie absolutnie mu oddane, bezbarwne sekretarki. Panująca tu atmosfera, a nade wszystko dominująca i zdająca się wypełniać całą przestrzeń osobowość generała, powodowały, że przebywające w nim osoby zazwyczaj czuły się nieswojo. A byli to przeważnie silni, nieskłonni do poddawania się emocjom, doskonale wyszkoleni i wysoko ulokowani na drabinie społecznej mężczyźni. Chyba, że miejsce naprzeciwko ogromnego, nowoczesnego biurka zajmował któryś z młodych wilków-nowego pokolenia agentów, niezwykle ambitnych, cynicznych, naładowanych testosteronem i adrenaliną, grających do własnej bramki. Takich jak Paul Horn, trzydziestojednoletni oficer wywiadu, wyróżniający się błyskotliwą inteligencją.”

 

Na początek powiem, że książka powinna być bardziej doceniona, a dlaczego tak uważam zaraz wam zdradzę, ale najpierw przejdźmy do tego o czym w ogóle jest powieść. Paul Horn ma nie lada zadanie musi przekonać byłą agentkę kryjącą się pod pseudonimem Lukrecja do powrotu do pracy. Musi wraz z Paulem dotrzeć do skorumpowanego senatora i zdobyć dowody dotyczące działalności bossa lokalnej mafii. Czy uda mu się do niej dotrzeć i ją przekonać? Lukrecja musi uwieść senatora, aby zdobyć potrzebne informacje. Paul przy pierwszym spotkaniu, z agentką stwierdza, że ten plan się nie powiedzie. Jednak nie docenił Lukrecji i jej świetnego wpasowywania się, w każdą sytuację. Agentka musi wyrównać swoje rachunki. Czy jej się to uda? Czy plan się powiedzie Paul i Lukrecja przechytrzą senatora?

 

Eliza Korpalska autorka książki sensacyjnej "Niewinność Lukrecji". Miłośniczka literatury. Uwielbia gotować, kocha koty i hoduje róże. Prowadzi blog Książko-smaczki, w którym dzieli się przemyśleniami, wrażeniami i wzruszeniami płynącymi z przeczytanych książek, dostępny również na Instagramie. „Niewinność Lukrecji” to jej debiut pisarski na polskim rynku wydawniczym. Kryminał to moje pierwsze spotkanie w twórczością autorki. Z chęcią przeczytałam coś innego niż do tej pory. Dzięki niej poznałam świetną historię i bohaterów.

 

Trzeba przyznać, że pióro Elizy Korpalskiej jest piękne, urzekające, nienaganne, przyciągające uwagę. Jestem ogromnie zaskoczona całą stworzoną fabułą. Autorka świetnie poprowadziła dialogi bohaterów, wszystkie wątki, zostały dokończone i nie urwane w połowie. Jestem zdziwiona jak w tak małej ilość stron można zmieścić tak świetnie skonstruowaną fabułę. Czytelnik ma wrażenie, że nie czyta książki, a przeciwnie ogląda film na dużym ekranie. Miałam czasami już po skończonej lekturze wrażenie, że zastanawiam się nad tym czy ja to przeczytałam w książce, czy oglądałam w jakimś filmie.

 

Chociaż okładka jakoś za bardzo nie przyciągnęła mnie, że się zapoznać z książką, to na szczęście zmienił to opis. Wywołał we mnie duże zaciekawienie. Jestem zadowolona, że poznałam świat Lukrecji. Teraz mogę również poznać drugą część pod tytułem „Reguła Lukrecji”, który swoją premierę będzie miał trzydziestego czerwca tego roku. Jest na co czekać. W drugiej części poznamy jeszcze lepiej główną bohaterkę i jej przygody. Co jeszcze będzie musiała zrobić, że poczuć spokój ducha? Tego dowiecie się już niedługo.

 

Kryminał przeczytałam bardzo szybko. Wystarczy parę godzin, a zapoznacie się z całą historią. Nastawcie sobie kawkę, herbatkę, przykryjcie się ciepłym kocykiem, weźcie do ręki „Niewinność Lukrecji”, a dzięki temu spędzicie chwilę wytchnienia. Do czego was zachęcam! Poznajcie twórczość Elizy Korpalskiej i przekonajcie się sami jak wpłynie na was kryminał. Mam nadzieję, że każdy z was znajdzie w środku coś czego szukał w innych podobnych kryminałach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!