Okładka wydania

Mój Ukochany Wróg

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mój Ukochany Wróg | Autor: Karolina Głogowska

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Jest wiele rzeczy, których nikt z nas nie wiedział o Jonaszu. Najważniejszą z nich było to, że nie czuł tak jak inni ludzie. Wiele razy myślałam o momencie, w którym pierwszy raz zobaczył Nikę. Chciałam wejść w jego skórę, odnaleźć impulsy, które wprawiły go w działanie. Spróbować zrozumieć. Miała figurę dziecka, nie dwudziestoparoletniej kobiety, ale przykuwała spojrzenia. Proste ciemne włosy dotykały końcówkami brązowego skrawka skóry na plecach, kiedy pochylała się przy biurku, a jej sprana koszulka wysuwała się z dżinsów. Nika wkładała drobne palce we włosy, zaczesywała je do góry i zawiązywała w niedbały supeł gumką, którą nosiła na nadgarstku. Czasami, wpatrując się w ekran komputera, bezwiednie przesuwała kciukiem po złączonych wargach.”

 

Podobno każda kobieta przynajmniej raz w życiu spotka psychopatę. Psychopata spotyka jednak mnóstwo kobiet. Zwłaszcza jeśli na nie poluje. To dla niego proste. Zazwyczaj wygląda jak chłopak z sąsiedztwa – nie budzi żadnych podejrzeń. Jest dobrze ubrany, błyskotliwy, świetnie radzi sobie w życiu i ma wyjątkowy dar czarowania ludzi. Często zajmuje wysokie i ważne stanowisko – ma zdolności przywódcze, błyskawicznie podejmuje decyzje i ryzyko. Tak przynajmniej prezentuje się z wierzchu. Ta historia pokazuje, co jest pod spodem. Nika to młoda pełna ufności dziewczyna. Jonasz to przystojny pewny siebie mężczyzna. Kiedy się spotykają, wydaje się, że dziewczyna spotkała prawdziwego księcia na białym koniu. Do czasu…

 

Karolina Głogowska - dziennikarka, redaktorka, współautorka powieści "Dwanaście życzeń", "Inna kobieta" i "Zanim cię zapomnę". Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść "Mój ukochany wróg" to jej solowy debiut. Współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, PAP oraz telewizją Asta. Zarówno w swoich reportażach, jak i książkach opowiada tym, co niewygodne, trudne i zamiecione pod dywan. Nie boi się zaczynać od nowa: wiele razy zmieniała zawód, ale tylko pisaniu pozostaje wierna od najmłodszych lat. Jeśli nie pisze, to śpiewa w chórze albo tańczy flamenco. Aktualnie współpracuje z Polską Agencją Prasową i piszę kolejną książkę. „Mój ukochany wróg” to pierwsze spotkanie, z twórczością autorki. Nawet nie wiecie jak się cieszę, że mogłam ją przeczytać. Dla mnie ta powieść jest doskonała, pod każdym względem.

 

Po skończonej lekturze mam dosłownie więcej pytań niż przed. To jak się ona zakończyła chyba zaskoczy wielu czytelników. Autorka takim zakończeniem pozostawię czytelnika w odrętwieniu. Tak nie można! Ja muszę wiedzieć jak historia potoczyła się dalej. Co zrobił Jonasz, kim była ta kobieta…Chyba wyobraziłam sobie już wszystkie możliwe scenariusze, ale na razie zostaje mi tylko przypuszczać co mogło stać się dalej.

 

Dla mnie psychopata, to człowiek, który tylko cieszy się bólem, cierpieniem innych, który zabija, żeby mieć z tego satysfakcję. Karolina Głogowska przedstawia zupełnie innego psychopatę. Jonasz prowadzi dosyć w jego mniemaniu ciekawe życie. Oszukuję tyle kobiet, że już się czasami gubi w swoich kłamstwach. Manipuluje ludźmi jak mu się żywnie podoba, a oni nie widzą w tym żadnego problemu. Cała historia jest opisana na faktycznych wydarzeniach. W głowie mi się nie mieści jak można być takim człowiekiem. Robić takie rzeczy. Przechodziły mnie ciarki podczas lektury. Bałam się, że Jonasz będzie jeszcze bardziej wyrachowany i w końcu komuś zrobi krzywdę.

 

Bohaterki chciały znaleźć w swoim życiu ostoję, bezpieczeństwo, mężczyznę na całe życie, a znalazły psychopatę. Musimy się chyba dwa razy zastanowić komu tak naprawdę ufamy, bo czasami może to się tragicznie skończyć. Książkę mogłabym czytać non stop. Karolina Głogowska ma świetny styl pisania. Nie można zarzucić powieść, żadnego niedociągnięcia, niedoskonałości. Dla mnie ocena za książkę wykracza poza jakąkolwiek skalę. Na mojej półce będzie stała na wyjątkowym miejscu i będę ją polecała każdemu również was! Musicie ją przeczytać, nie pożałujecie czasu spędzonego z książką, a wręcz będziecie nią zachwyceni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial