Okładka wydania

Dziedzictwo Kopernika Tom 3 Złota Zemsta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziedzictwo Kopernika Tom 3 Złota Zemsta | Autor: Tony Abbott

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"ZŁOTA ZEMSTA" - pod tym intrygującym tytułem kryje się najnowsza i zarazem trzecia już odsłona młodzieżowego cyklu przygodowego "Dziedzictwo Kopernika", autorstwa Tony'ego Abotta! Tak, tak... - to już nasze trzecie spotkanie z tymi wspaniałymi bohaterami, ich spektakularnymi przygodami oraz wyścigiem z czasem, którego stawką jest ocalenie świata. Oczywiście, także i tym razem zadanie to okaże się niezwykle trudnym, jak i też niebezpiecznym... Powieść ta ukazała się w naszym kraju naturalnie nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska!

 

Wade, Darrell, Lily i Becca - po zdobyciu dwóch z dwunastu niezwykłych artefaktów, nie ustają w walce o odnalezienie trzeciego magicznego przedmiotu, którego to twórcą jest sam wielki Leonardo Da Vinci. Oczywiście, by nie było tak prosto..., ponownie daje znać o sobie przebiegła  Galina Krause, która nie cofnie się przed niczym, by zdobyć ów przedmiot, który wraz z pozostałymi artefaktami doprowadzi ją do odnalezienia Wehikułu Czasu Mikołaja Kopernika. I tak też rozpoczyna się czas wielkiej przygody, rozwikływania historycznych zagadek, licznych ucieczek i pogoni, jak i też ukazywania siły przyjaźni, która może pokonać absolutnie wszystko...

 

Najnowsza odsłona tego znakomitego cyklu, oferuje nam sobą raz jeszcze możliwość spotkania ze wspaniałą, literacką przygodą dla młodzieży, ale też i starszego odbiorcy. Przygodą, która zachwyca nas swoim rozmachem, kolorytem i nieprzewidywalnością, ale jednocześnie także i zaskakuje tym, że wiążą się z nią naprawdę dramatyczne wydarzenia - z zabójstwami na czele. Co by jednak nie powiedzieć, emocje i wielkie wrażenia płynące z lektury tej książki, są gwarantowane! I chyba można też w tym miejscu pokusić się o uznanie reklamowego hasła tej powieści, iż stanowi ona młodzieżową odpowiedź na słynne dzieła Dana Browna, za jak najbardziej uzasadnione i na miejscu!

 

Fabuła książki przedstawia się bardzo udanie, gdy oto najpierw stopniowo wkraczamy i przypominamy sobie realia tej literackiej sagi, a następnie zostajemy rzuceni na głęboką wodę, czyli wielką przygodę, wartką akcją, jej nagłe i liczne zwroty oraz emocje, które są naprawdę bardzo silne. Trudno, by było inaczej, gdy oto towarzyszymy naszej czwórce młodych bohaterów, wraz nimi odkrywamy kolejne zagadki historii i udajemy się w niezwykłe miejsca, których poznawanie niesie nam wiele frajdy. Owszem, czasami jest dość dramatycznie i mrocznie, ale na szczęście akcenty te łagodzi potężna porcja humoru. Całość wieńczy zaś niezwykle widowiskowy finał.

 

Nie sposób nie docenić familijnego charakteru tej opowieści, gdy oto z jednej strony kontynuuje ona nasze spotkanie z Wadem, Darrellem, Lily i Beccą - których oczywiście uwielbiamy i w jakimś stopniu się z nimi identyfikujemy, ale z drugiej też i raz jeszcze ukazuje magię, wartość i piękno najprawdziwszej przyjaźni, gdy oto jedna osoba może zawsze liczyć na wsparcie i pomoc przyjaciół. To również ważne spojrzenie na to, że czynione dobro zawsze odpłaca się nam tym samym, zaś zło absolutnie nie popłaca. Myślę, że z tego też względu warto polecić tym tytuł wszystkim młodym czytelnikom, gdyż jego lektura łączy sobą przyjemne z pożytecznym.

 

"Złota zemsta" to powieść, która z pewnością przypadnie do gustu wiernym czytelnikom cyklu Tony'ego Abotta, gdyż zapewnia ona sobą świetną rozrywkę, przednią zabawę i niezwykłe emocje. Warto tu jednak zauważyć, że po książkę tę mogą sięgnąć śmiało także i ci czytelnicy, którzy nie poznali poprzednich części tej sagi, gdyż i oni odnajdą się bez trudu w fabule tego tytułu. Najważniejsze jest jednak to, iż lektura tej powieści pozwala nam oderwać się od naszych codziennych trosk i zmartwień, co jest tak ważnym w tym szczególnym czasie narodowej kwarantanny. Tym samym też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco zachęcić was do sięgnięcia po tę pozycję, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial