Zakochana W Barcelonie

Autor: Anna Wawrykowicz

Okładka wydania

Zakochana W Barcelonie


Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna Wawrykowicz
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 364
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381476959
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

„Zakochana w Barcelonie” zabierze Cię do miasta, które wręcz wydaje się stworzone dla zakochanych osób. Wraz z bohaterką powieści zanurz się zatem w atmosferze Barcelony, zobacz wspaniałe zabytki, pokręć się bez celu po małych uliczkach… Eh, marzy mi się wyprawa do hiszpańskiego miasta, jednak obawiam się, ze jeszcze długo to nie nastąpi… A tymczasem zapraszam Cię chociaż na wirtualną wycieczkę.

 

O AUTORCE SŁÓW KILKA

Autorka powieści „Zakochana w Barcelonie” – Anna Wawrykowicz fascynuje się fotografią oraz Hiszpanią. Jest również autorką podręczników do nauki hiszpańskiego oraz kilku przewodników po Wrocławiu. Napisała także cykl powieści, które rozgrywają się w różnych miastach Hiszpanii, a mianowicie: ”Miasto niebieskich witraży”, „Kangur w Madrycie” oraz właśnie „Zakochana w Barcelonie”.
A ja zaczęłam czytać powieści Anny Wawrykowicz od najnowszej…

 

„ZAKOCHANA W BARCELONIE”

Pozwól, że przejdę teraz do powieści „Zakochana w Barcelonie”. Przedstawiam Ci zatem główną bohaterkę, czyli Gosię. 40-letnia kobieta na co dzień wykłada historię Hiszpanii na Uniwersytecie we Wrocławiu. Pisząc doktorat na temat hiszpańskiej wojny domowej, trafia na 3-miesięczne stypendium do Barcelony. 

 

A prywatnie Gosia jest rozwiedzioną mamą 10-letniej Kasi. Swoją córeczkę zostawia u brata w Polsce, a wyjazd na stypendium traktuje jako odskocznię od codzienności, a może nawet szansę na nowy początek. Dodam tu jeszcze, że powieść przenosi nas w czasy niedługo po wejściu Polski do Unii Europejskiej, czyli jakieś 15 lat wstecz.

 

A zatem Gosia wyjeżdża do Barcelony. W mieście zakochanych poznaje wspaniałych ludzi. Zaprzyjaźnia się bowiem z wykładowczynią z Uniwersytetu – Montse, którą poznaje w uczelnianej bibliotece w czasie zbierania materiałów do doktoratu. Poznaje również przewodniczkę miejską Laię oraz sympatycznego sąsiada Marca – lekarza weterynarii.

 

Samotnie, lub z nowo poznanymi znajomymi, Gosia przemierza Barcelonę. A czytając powieść „Zakochana w Barcelonie” wraz z bohaterką spacerowałam wirtualnie po mieście, poznając hiszpańską kulturę, oczami wyobraźni oglądając zabytki, murale i wiele atrakcji miasta. W czasie rozmów z nowymi znajomymi Gosia poznaje również ich codzienne radości oraz smutki czy też problemy. Stopniowo kobieta zaprzyjaźnia się z Hiszpanami.

 

Pewnego dnia Montse, pobita przez swojego partnera, trafia do szpitala. Jej przyjaciółka Laia wraz z Gosią często ją odwiedzają. Na szczęście kobiecie nie stało się nic poważnego, tak więc szybko powraca do domu. A tam, Gosia poznaje jej dawną studentkę Estel, która, jak się okazało po wielu latach, jest jednym ze „skradzionych dzieci”. W czasach dyktatury Franco kradziono nowo narodzone dzieci, sprzedawane później do adopcji. Haniebny proceder wykonywany przez lekarzy, księży czy też siostry zakonne. Nie do pisania dramat rodziców szukających swoich pociech, a później dramat tych dzieci, usiłujących odnaleźć swoich biologicznych rodziców… Po prostu straszne…

 

O TYTULE POWIEŚCI

Zastanawiałam się również, do czego odnosi się sam tytuł książki… Zakochana w Barcelonie… Można to rozumieć dwojako. Po pierwsze, Gosia zakochuje się w samym mieście. A po drugie, czy poza przyjaciółmi, pozna również swoją wielką miłość? Czy właśnie w Barcelonie pozna miłość swojego życia? Tego już nie zdradzam, zapraszam natomiast do książki.

 

CZY POLECAM?

Mogę Ci powiedzieć, że tak, polecam powieść. „Zakochana w Barcelonie” mnie urzekła. Miałam okazję, wraz z Gosią, pospacerować po mieście, w którym nigdy jeszcze nie byłam, a które bardzo chciałabym pozwiedzać… Jako, że sama uwielbiam ten kraj i język, z zaciekawieniem czytałam o pewnych aspektach kultury hiszpańskiej. Książka pochłonęła mnie do tego stopnia, że zapomniałam o otaczającej mnie rzeczywistości.

 

Jeśli potrzebujesz odskoczni od codzienności, koniecznie sięgnij po tą powieść. Przeniesiesz się bowiem do pięknego miasta, gdzie poznasz interesujących ludzi. Zapraszam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!