Partnerstwo Bliskości

Autor: Amir LevineRachel Heller

Okładka wydania

Partnerstwo Bliskości


Dodatkowe informacje

 • Autor: Amir LevineRachel Heller
 • Tytuł Oryginału: Attached: The New Science of Adult Attachment And How It Can Help
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Liczba Stron: 328
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x133 mm
 • ISBN: 9788366380400
 • Wydawca: Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Łódź

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Książkę pt. „Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek” autorstwa Amira Levine oraz Rachel Haller, zdecydowanie zaliczyć można do współczesnych poradników z zakresu psychologii. Książka wydana została w Wydawnictwie Feeria, które znane jest na rynku wydawniczym m.in. z bardzo popularnych poradników o szerokiej tematyce. Choć nie każdy wierzy w takie poradniki i ich „moc uzdrawiania duszy”, to jednak zawsze znajdą się osoby, które poszukują na własną rękę pomocy w swoich codziennych troskach w literaturze.

 

„Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek” według autorów ma za zadanie uświadomić czytelnikowi, jak ważna jest bliska i przede wszystkim prawidłowa relacja z partnerem, zarówno w związkach romantycznych, ale także i tych pozostałych. Poradnik skupia się głównie na tych pierwszych, a autorzy opierają się na kilku dekadach badań. Badania te przeprowadzone zostały nad życiem uczuciowym osób dorosłych, choć sam pomysł na taką interpretację pojawił się przy okazji obserwacji zachowania małych dzieci…

 

Amira Levine oraz Rachel Haller mają nadzieję, iż książka pomoże nie tylko poddać refleksji własny związek, a przy tym i zachowania własne, ale skupić się także na partnerze. Zainteresowany będzie mógł: zastanowić się nad zachowaniem względem siebie partnera, ale i ogólnie będzie mógł odczytać stałe mechanizmy występujące w relacjach, które sprawiają mu pewne kłopoty. Następnie autorzy zachęcą do przemyśleń i skorzystania z porad proponowanych przez siebie w książce. Chcą oni bowiem, dzięki własnym propozycjom, pomóc wszystkim zagubionym i niespełnionym w związku, odnaleźć sedno ich problemów. Ich głównym pomysłem jest skupienie uwagi na zachowaniu człowieka, który w swoim życiu – a konkretnie będąc w związku z drugą osobą - często jest nieświadomy własnego stylu przywiązania. Autorzy „Partnerstwo bliskości. Jak teoria więzi pomoże ci stworzyć szczęśliwy związek” odwołują się do badań nad dziećmi, które zamknięte w pokoju z opiekunką, zostają „opuszczone” przez matkę. Te badania niejako posłużyły do zrozumienia zachowania dorosłych, będących w związkach, którzy mają problemy z byciem szczęśliwym z partnerem.

 

Autorzy w swoim poradniku omówią trzy główne style przywiązania: styk lękowy, styl bezpieczny oraz styl unikający. Po czym poprzez zaproponowanie kwestionariuszy, będą starali się czytelnikowi postawić „diagnozę”, a mianowicie określić jego styl przywiązania w stosunku do partnera. Będą też chcieli określić styl przywiązania, którym kieruje się w związku sam partner. Wszystko to po to, by wskazać obydwu podłoże ich problemów, na które wspólnie napotykają w codziennych relacjach. Wszelkie doświadczenia, które dotychczas zostały przez czytelnika zebrane, autorzy zaproponują poddać głębokiej refleksji. A wszystko po to, by pomóc zagubionemu w związku, nie popełniać dotychczasowych błędów, które pojawiają się podczas budowania relacji i w trakcie jej trwania. Po takich książkowych „konsultacjach” , Amira Levine oraz Rachel Haller chcieliby więc zająć się głównie naprawianiem relacji, pokazując co można zmienić, a kiedy zrezygnować ze związku i jak sobie radzić przy ewentualnym rozstaniu, jeśli nie jest się w stanie uzyskać satysfakcji. Dzięki nauce efektywnej komunikacji i prawidłowym reakcjom, pomogą odbiorcy nie tylko budować nowy związek, ale przede wszystkim związek szczęśliwy!

 

Poradnik z pewnością pomoże tym, którzy poszukują wskazówek czego unikać i jak samemu sobie pomóc, kiedy jest się w toksycznym związku. Jak odnaleźć równowagę w partnerskiej relacji, jak nie dać się zniewolić i samemu sobie pomóc – wszystkie te inspiracje w poradniku „Partnerstwo bliskości”!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!