Okładka wydania

Zapiski Joanny

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zapiski Joanny | Autor: Zdzisława KwiatkowskaEdward Kwiatkowski

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Pewnej nocy podczas snu Joanna została przeniesiona na skraj olbrzymiego ogrodu. Był przepiękny i bajecznie kolorowy – chciała wejść do niego, ale coś ją trzymało i nie mogła zrobić ani kroku. Tak więc stała jak wrośnięta i napawała się widokiem, oddychała bogactwem i jego świeżością. Niebo widziała przepiękne, lazurowe i bezchmurne; wokół biła niesłychana jasność. Patrzyła wprost urzeczona na ptaki rajskie i przecudnie barwne motyle fruwające bezszelestnie nad kwiatami i drzewami. Intuicyjnie odbierała, że tak musi wyglądać Raj. Czuła, jak jej dusz karmi się pokazanym obrazem i niezwykłą harmonią jaka tam panowała. Zjawisko trwało krótko, ale powtórzyło się kilka nocy później.”

 

Zdzisława Kwiatkowska mieszka i tworzy w stolicy. Z zawodu księgowa, posiada wykształcenie o kierunku ekonomicznym i pedagogicznym, ukończyła również Studium Doradztwo Chrześcijańskiego. W roku 2006 została odznaczona przez kard. Józefa Glempa prymasowskim medalem Ecclesiae populoque servitium praestanti - Zasłużony w posłudze dla Kościoła i Narodu. Obecnie przebywa na emeryturze. Jej zainteresowania to literatura (pisanie i czytanie), psychologia duchowości, organizacja i zarządzanie. Szczególnym hobby jest pisanie wierszy i opowiadań. Członkini Chóru RAS im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Jako poetka zadebiutowała tomikiem wierszy Tchnienie Ducha Świętego, wydanym przez Warszawską Firmę Wydawniczą w 2013 r.

 

Edward Stanisław Kwitkowski jak sam mówi: „Urodzony z pięknej matki Polki, wychowany na patriotę i katolika, robotnik z pochodzenia, obieżyświat z przypadku.” Wraz z żoną stworzył tomik poezji pod tytułem „Zapiski Joanny”.

 

„Pragnę przedstawić Drogim Czytelnikom swoją przyjaciółkę: czarnooką, sześćdziesięcioletnią Joannę Oset. To bardzo ładna i postawna kobieta o mocnym charakterze, opierająca się na wartościach katolickich. Od urodzenia mieszka w Warszawie i tutaj również zdobyła wykształcenie – posiada wiele umiejętności i zapewniam, że potrafi je wykorzystywać. Funkcjonuje na poziomie raczej przeciętnym – na ile pozwalają możliwości finansowe, jak też uwarunkowania socjalne i społeczne. Koleje jej losów były różne. Przeżyła wiele burz, ale miała też etapy szczęścia, spokoju i harmonii. Wydawać by się mogło, że prowadzi życie bezbarwne i monotonne, niczym nie wyróżniające się, a jednak…”

 

W środku znajdziemy wiele pięknych wierszy przeplatanych krótkimi opowiadaniami o Joannie. Autorka dzięki nim chce uzmysłowić swoim czytelnikom jak na nasze myślenie i sposób w jaki działamy wpływa świat wewnętrzny oraz otoczenie, w którym się poruszamy, przebywamy. Jestem wręcz zachwycona tym, co otrzymałam na swoje ręce dzięki autorom. Zawsze byłam przeciwna zagłębianiu się w wiesze ponieważ się ich bałam, ale moja najlepsza koleżanka przekonała mnie, że zupełnie nie mam się czego obawiać i mogę je rozumieć na swój sposób nikomu nie muszę się podporządkować. Od tamtego momentu z chęcią wypatruję ciekawych tomików i tym sposobem dzięki sztukater.pl mogłam zapoznać się z twórczością autorów, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Nawet mogę się książką podzielić z koleżanką i porozmawiać o naszych odczuciach. Lubię takie rozmowy ponieważ dzięki nim mój świat i horyzonty się poszerzają. Nie muszę się trzymać żadnych kluczy odpowiedzi i mogę puścić wolę fantazji. Odpocząć, a zarazem nabyć energii, która bije od wierszy.

 

Tomik czyta się bardzo szybko, ale to nie znaczy, że nie możemy zapoznawać się z treścią wolniej. Niekiedy omijałam niektóre wiersze, żeby przeczytać je innego dnia i mieć z tego większą przyjemność. Nie żałuję ani chwili spędzonej z książka, z chęcią będę do niej wracać. Was z całego serca zachęcam do zapoznania się z tomikiem, a na pewno będziecie nim zachwyceni.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial