Okładka wydania

A To Kto?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

A To Kto? | Autor: Tristan Mory

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Do czego służą książki? Pewnie myślisz teraz- co za dziwne pytanie, oczywiście, że do czytania. Otóż nie do końca. O tyle o ile w przypadku osób dorosłych odpowiedź jest prosta, to w przypadku małych dzieci jest już nieco inaczej. Książki dziecięce służą nie tylko do czytania, ale również do zabawy. Literatura dziecięca, to już nie tylko klasyczne bajki i baśnie, ale mnóstwo ciekawych książek aktywizujących, interaktywnych, służących do oglądania, zachęcających do zabawy. Na rynku wydawniczym co chwila pojawiają się nowe fantastyczne tytuły dla najmłodszych, które kuszą kolorowymi okładkami i nietuzinkową treścią.

 

Taką książką, która na pewno przyciągnie wzrok jest "A to kto?", czyli kolejna świetna publikacja z wydawnictwa Adamada. Książka zwraca uwagę ciekawą żółtą okładką z wizerunkiem kotka z wysuwanymi uszkami. A w środku jest jeszcze lepiej, bowiem na każdej stronie dzieci znajdą wizerunek jakiegoś zwierzątka. Wszystkie obrazki są ruchome dzięki wysuwanym elementom. Na kartach tej uroczej książki dzieci znajdą sowę, żabę, niedźwiedzia, żółwia, ślimaka, królika, lisa, słonia, kaczkę, oraz niespodziankę- kurczaczka wychodzącego z jajka. Niektóre zwierzątka mają wysuwane buzie, a niektóre oczy i uszy. Tekstu jest tu bardzo niewiele- przy każdym zdaniu jest to krótkie pytanie i odpowiedź. Podczas czytania można bawić się z dziećmi w zgadywanie o jakim zwierzątku mowa. Przy okazji maluchy mają okazję do zabawy wyrazami dźwiękonaśladowczymi np. kwa kwa, czy chrup chrup, które to w pierwszych latach życia jak wszyscy wiemy są przez maluchy bardzo lubiane. Obrazki w książce są bardzo proste, ale jednocześnie kolorowe i niezwykle przyjemne w odbiorze.

 

Kolejną ważną kwestią w przypadku książek dla najmłodszej grupy odbiorców jest ich trwałość. Dzieci nie zawsze delikatnie obchodzą się z książkami, więc bardzo ważne jest, aby publikacje dla nich przeznaczone cechowały się dużą wytrzymałością. W przypadku książki "A to kto?" o trwałość absolutnie nie trzeba się martwić. Zarówno kartki książki, jak i wysuwane elementy wykonane są z grubej tektury. Sama książka natomiast jest nieco większa niż standardowe kartonówki, a więc idealnie dostosowana do zdolności manualnych najmłodszych dzieci.

 

Książka "A to kto?" to publikacja, która zapewni dzieciom mnóstwo ciekawej zabawy. Rozwija wyobraźnię, zdolność kojarzenia, naśladowania dźwięków. Wspomaga rozwój manualny- maluchy, aby zobaczyć cały obrazek muszą wyciągnąć lub przesunąć element. Dodatkowo książka rozwija wiedzę dziecka o świecie- podczas czytania i zabawy maluchy mogą dowiedzieć się kilku ciekawych informacji na przykład, że sowy nie śpią nocą, a żółwie mogą się schować w swojej skorupie. Dla nas są to informacje oczywiste, ale najmłodsze dzieci dopiero przyswajają sobie takie wiadomości.

 

Wreszcie książka pokazuje najmłodszym, że czytanie to fantastyczna zabawa i mądra rozrywka. Jeśli już od najmłodszych lat pokażemy dzieciom takie ciekawe tytuły i rozwiniemy w nich miłość i zainteresowanie literaturą, mamy ogromną szansę na to, że w przyszłości same z siebie będą chętnie sięgały po książki. Czytając i oglądając książki z naszymi dziećmi miło spędzamy czas i budujemy więzi. Pomagamy dzieciom przyswajać słownictwo, rozwijamy ich zdolności językowe, uczymy wyciszania się i spędzania czasu bez ekranu telewizora czy komputera.

 

Książka "A to kto" to doskonała pozycja dla dzieci w wieku 1-3 lata. To wspaniały pomysł na połączenie książki z zabawką. Myślę, że to książeczka, która spodoba się każdemu dziecku.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto