Okładka wydania

W Sieci Zł@

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Wendy James
 • Tytuł Oryginału: The Golden Child
 • Gatunek: Kryminał
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Dorota Pomadowska
 • Liczba Stron: 416
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x205 mm
 • ISBN: 9788366005761
 • Wydawca: Poradnia K
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Sieci Zł@ | Autor: Wendy James

Wybierz opinię:

Agata Kot

Beth ma dwie nastoletnie córki; starszą, spokojną i delikatną Lucy oraz młodszą, przebojową i błyskotliwą Charlie. Ma też męża, który stoi jakby na uboczu rodzinnego życia, z rzadka wtrącając się w dziewczyńskie sprawy. Hobbystycznie prowadzi bloga, na którym opisuje swoje rodzinne życie; mogłoby się zdawać, że spokojne, sielankowe, z rzadka tylko spotykając trudności wychowawcze.

 

Cała czwórka po latach spędzonych w Ameryce powraca do Australii, gdzie rozpoczynają nowe życie. Charlie zdecydowanie nie jest z tego zadowolona, bo w dawnej szkole była gwiazdą - wszyscy chcieli się z nią przyjaźnić, chociaż jej autorytet lekko upadł, gdy została oskarżona o to, że poczęstowała jedną z koleżanek liściem oleandra, który jest trujący.

 

Jednak okazuje się, że na antypodach dziewczynka również ma siłę przebicia i bardzo szybko zyskuje wiele koleżanek, stając się swego rodzaju liderką z amerykańskim akcentem. Jej mama zaprzyjaźnia się z Andy i pech chciał, że ta ma córkę w wieku Charlie. Dziewczyny więc są niejako zmuszone do wspólnego spędzania czasu, co nie jest dla Charlie komfortowe, bowiem Sophie jest klasową ofermą i pokazywanie się z nią jest po prostu mało atrakcyjne. To, co miało być według rodziców wspaniałą przyjaźnią okazuje się być przyczyną strasznego koszmaru.

 

Cyberprzemoc, hejtowanie, stalkowanie - te popularne w ostatnich latach hasła nie są tylko wymysłem mediów społecznościowych. To realny problem. Codziennie, w każdej godzinie, minucie, ktoś jest obrażany za pomocą sieci. Bo obrażanie online jest łatwe i anonimowe. Ciosy są zadawane przez nieskonkretyzowane pseudonimy i nicki, ale trafiają już do imiennych adresatów. I czasami mogą wyrządzić ogromną krzywdę. Szczególnie, gdy ofiarą cyberprzemocy jest osoba nastoletnia, a więc taka, która nie do końca jeszcze radzi sobie z emocjami, odrzuceniem i lekceważeniem ze strony rówieśników.

 

Powieść ta jest ciekawie skonstruowana; narracja podzielona jest pomiędzy kilku bohaterów, a dodatkowo czytelnik może zapoznać się z wpisami z bloga Beth (na którym używa imienia Lizzy) oraz z wpisami z pewnej strony internetowej, na której anonimowa osoba radzi, jak stać się ukochanym dzieckiem rodziców. Przy czym z rozdziału na rozdział, rady te są coraz bardziej przerażające i makabryczne.

 

"W sieci zł@" to opowieść, która stawia niezwykle trafne pytanie: czy rodzice mają jakikolwiek wpływ na dzieci? Czy niektóre z nich rodzą się po prostu złe i żadne wychowanie nic z tym nie zrobi? Czy za fasadą dobrych ocen, uśmiechu i łagodnych oczu może kryć się hejter, którego największym hobby jest ranienie innych? Jak okrutni potrafią być najmłodsi? Czy Beth, jako matka, mogła nie zauważyć, że z jej córką jest coś nie tak? Czy powinna zareagować? I druga kwestia – czy powinna tkwić przy córce pomimo jej złych uczynków, czy też okazać swoją dezaprobatę i niezadowolenie? Czy miłość matczyna w którymś momencie się kończy, czy wręcz przeciwnie – trwa pomimo wszystko, pomimo krzywdy i wstydu i zażenowania?

 

Książka nie jest typowym thrillerem psychologicznym; jest raczej powieścią obyczajową z mocno zarysowanym problemem społecznym, z którym niestety prędzej czy później przyjdzie się zmierzyć większości rodziców. Bo nasze dzieci na pewno będą miały kontakt z światem wirtualnym i niestety z czasem mogą stanąć po którejś stronie barykady i zostać gnębicielami lub ofiarami.

 

Polecam wszystkim fanom thrillerów, a także wszystkim tym, którzy uważają, że wirtualny świat to wspaniałe miejsce. Ta książka może wam pokazać, że wirtualny świat potrafi w rzeczywistości skrzywdzić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial