Pan Taro W Krainie Śpiących Talentów (Audiobook)

Autor: Jolanta BerezowskaMałgorzata Berezowska

Okładka wydania

Pan Taro W Krainie Śpiących Talentów (Audiobook)


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Pan Taro jest mieszkańcem Japonii i nauczycielem muzyki. Ten sympatyczny bohater potrafi docenić każdy występujący na świecie dźwięk, jest również niezwykle przyjacielsko nastawiony. Pewnego razu trafia mu się uczeń zupełnie nie nadający się do pracy i to nie ze względu na brak chęci, ale na brak umiejętności. To niełatwe zadanie dla ambitnego nauczyciela, który bardzo chciałby pomóc. Cóż zrobić z tym kłopotem? Jak spełnić oczekiwania ucznia i rodziców, którzy przyszli do muzyka tak pełni nadziei? Za namową mieszkańca swojego ogrodu, białego, niezwykle wyczulonego na jakość dźwięku węża Pan Taro z odwagą wyrusza w daleką podróż, która ma na celu odszukanie odpowiedniego talentu dla jego nowego ucznia. Nie wie nawet, jak skomplikowana i długa będzie to misja. Podczas niej będzie miał okazję do snucia wielu wartościowych refleksji. Czy to możliwe, żeby ktoś był całkowicie pozbawiony uzdolnień? A może talent to wcale nie jest taka dobra rzecz, jak się wydaje? Jak ciężką pracę należy wykonać dla osiągnięcia sukcesów? Czy można stracić lub zepsuć swój talent? Nauczyciel muzyki przemieszcza się z miejsca na miejsce i spotyka coraz to ciekawsze postacie. Czeka go między innymi lot samolotem, zmierzenie się z własnym strachem, skok w przeszłość i pomoc zapłakanej nimfie. W tej historii jest zarówno dużo realizmu, jak i całkiem spora dawka magii i czarów, a do wszystkich wniosków należy dojść poprzez uważne obserwowanie świata i jego mieszkańców. Audiobook na podstawie książki „Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów” Jolanty Berezowskiej i Małgorzaty Berezowskiej wciąga i zachęca do wnikania w siebie i we własną wyobraźnię.

 

Autorki zbudowały opowieść dość egzotyczną. Akcja dzieje się bowiem m.in. w Japonii, która wydaje się dla polskiego czytelnika dość odległa, a tajemnicza Kraina Śpiących Talentów jest jeszcze bardziej niedościgniona. Tu ciągle dzieje się coś nowego, nieprzewidywalnego, a kibicowanie Panu Taro w jego misji doskonale buduje napięcie. Czy uda mu się odszukać talent ucznia? Podróż nauczyciela muzyki nie jest zwyczajną podróżą, a raczej misją specjalną. Mężczyzna relacjonuje ją w listach pisanych do swojego ucznia i zaprzyjaźnionego węża, skrupulatnie opisując wszystkie szczegóły tej wyczerpującej wędrówki. Ostatnia nadzieja znajduje się w czarodziejskiej Krainie Śpiących Talentów, do której nie wiadomo jak się dostać. Będzie tam sam, czy w towarzystwie? Wiadomo, jak to w każdej magicznej krainie, musi być też jakieś niebezpieczne i wyjątkowo nieprzyjemne stworzenie. Jest się z czego śmiać i jest się czego bać.

 

Historia Pana Taro i jego ucznia dotyka wielu ważnych problemów. Jednym z nich jest poszukiwanie własnego talentu. Chyba każdy z nas chociaż raz zadał sobie pytanie o to, co potrafi robić dobrze i czy ma jakieś wyjątkowe uzdolnienia. Innym ważnym problemem jest uwidaczniająca się w rodzicach ucznia Pana Taro postawa wielu współczesnych rodziców, którzy nader często na siłę poszukują talentów swoim dzieciom, każąc im uczęszczać na różne dodatkowe lekcje. Takich ważnych i wartościowych tematów w opowieści znajdziemy jeszcze bardzo wiele.

 

Audiobook, który proponuje czytelnikom wydawnictwo BIS został naprawdę dobrze przygotowany. Ta opowieść doskonale nadaje się do słuchania, ponieważ zawiera mnóstwo szczegółów odwołujących się do wyobraźni, dzięki czemu bez trudu można przenieść się do świata Pana Taro, jego ucznia i miejsc, w których obaj przebywają. Czytający książkę Przemysław Bluszcz ma przyjemny dla ucha, nienużący głos. Dopasowuje jego ton do sytuacji i moduluje odpowiednio do poszczególnych bohaterów, dzięki czemu cała historia nabiera cech radiowego słuchowiska. Wolne tempo czytania i wyraźne nagranie pozwala na skupienie uwagi na słuchanej historii nawet przez kogoś, kto woli książkę w wersji papierowej lub jest wzrokowcem. Doskonałym pomysłem jest podział na rozdziały, które można słuchać po kolei, co ułatwia odszukiwanie momentu, w którym się skończyło lub przywoływanie wybranych treści. Publikację polecam dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!