Okładka wydania

Pamiętnik 8-Bitowego Kota Tom 2 Przepowiednia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Cube Kid
 • Gatunek: Bajki i Baśnie
 • Język Oryginału: Angielski
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788376868172
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Pamiętnik 8-Bitowego Kota Tom 2 Przepowiednia | Autor: Cube Kid

Wybierz opinię:

Agata Kot

Wiadomo nie od dziś, że każda poczytna książka musi doczekać się kontynuacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż „”Pamiętnik 8-bitowego wojownika” oraz „Pamiętnik 8-bitowego kota. Fioletowy portal” spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony młodych czytelników, autor, Cube Kid, postanowił pójść za ciosem i stworzyć kontynuację przygód mało roztropnego kota o wdzięcznym imieniu Billy. W pierwszym tomie Billy przypadkowo trafił na tajemniczy portal, który przeniósł go wprost do światu Minecrafta. Tam czekało na niego mnóstwo przygód, które były czasami zabawne, czasami straszne, niekiedy zagrażające życiu, ale Billy – jak na kota przystało – miał dużo szczęścia i w zdrowiu dożył do końca swojej przygody.

 

Akcja książki oparta jest na Minecrafcie, czyli komputerowej grze przygodowej, w której gracze mają za zadanie budować i niszczyć obiekty znajdujące się w świecie wirtualnym. Gra ta istnieje na rynku od 2009 roku i przez te jedenaście lat stała się produktem kultowym. Jest wspominana w filmach, serialach, programach rozrywkowych, a nawet w piosenkach. Kolejnym krokiem musiała być książka. A dokładniej mówiąc dwa cykle książek, skierowane do młodego czytelnika, bo taka właśnie grupa wiekowa jest najściślej związana z Minecraftem. Pamiętniki Billy’ego są kontynuacją cyklu wydanego pod nazwą „Pamiętniki 8-bitowego wojownika”.

 

W „Pamiętniku 8-bitowego kota. Przepowiednia” Billy’emu przypada niezwykle ważna rola; okazuje się, że jest on niezwykle ważnym elementem wojny, która toczy się przeciwko stworowi o nazwie „Ten Bez Oczu”. Czarny kociak musi odnaleźć Runta, a później pomóc mu uratować cały Nether. Sama walka pomiędzy „tym dobrym” a „tym złym” nie jest przerażająca i nie wywoła w dzieciach żadnego lęku; gdzieniegdzie akcja faktycznie lekko się zagęszcza i robi się mało sympatycznie, ale Billy jest takim bohaterem, który w uroczy sposób potrafi wywołać na twarzy czytelnika uśmiech. Nie należy zapominać, że i gra i książki są przeznaczone dla osób głównie niepełnoletnich, stąd też autor zadbał o to, aby napisać fabułę, która będzie odpowiednia dla młodego umysłu.

 

Podobnie, jak w poprzedniej części, tak i tutaj szata graficzna jest bardzo bogata. Tekst napisany jest różnymi czcionkami, pełen podkreśleń, pogrubień oraz kursyw a wszystko okraszone jest obrazkami prosto z gry. Jest to zdecydowanie pozycja dla tych dzieci i nastolatków, którzy znają i grają w Minecrafta, ponieważ jest ona bezpośrednio związana z fabułą gry. Wątpię, czy ci mali czytelnicy, którzy jej nie znają, potrafiliby się odnaleźć w tym dość skomplikowanym i egzotycznym świecie. Język książki jest prosty, dostoswany do wieku, a sama treść jest ciekawa i wciągająca.

 

Dużym plusem jest to, iż autor napisał już kilkanaście książek tego typu, dlatego dzieci mogą bez przeszkód zżyć się z postaciami i razem z nimi przeżywać co pewien czas kolejne przygody. Rodziców na pewno usatysfakcjonuje fakt, że fabuła ma i przesłanie moralne, a walka pomiędzy tymi dobrymi i złymi, przemyca dużo mądrych i życiowych prawd odnośnie lojalności, przyjaźni i oddania. Dobrze jest, kiedy książki nie tylko bawią, ale i uczą, a w tym wypadku zdecydowanie tak jest. Ponadto, odrywają one dzieci od ekranów komputera czy telefonu, ale pozwalają im nadal tkwić w tym stworzonym przez wirtualną rzeczywistość świecie. Tym sposobem zadowoleni są i rodzice i ich pociechy. Inaczej mówiąc, książki są świetnym kompromisem dla całej rodziny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial