Okładka wydania

Ziemia Do Księżyca

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ziemia Do Księżyca | Autor: Lara Albanese

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Historia podboju kosmosu to temat niezwykle ciekawy i intrygujący. Przełomowym momentem w dziejach ludzkości były pierwsze kroki człowieka na Księżycu, które w 1969 roku z zapartym tchem śledził cały świat. Choć od tych wydarzeń minęło już kilkadziesiąt lat jest to temat wciąż fascynujący. Jak wyglądała misja Apollo 11? Kim byli jej uczestnicy? Tych oraz wielu innych ciekawych informacji dotyczących poznawania kosmosu przez człowieka możecie dowiedzieć się z książki „Ziemia do Księżyca” autorstwa Lary Albanese. Ta świetnie ilustrowana książka (autorem ilustracji jest Luogo Comune) wydana przez wydawnictwo Muchomor to zbiór ogromnej ilości ciekawostek dotyczących misji Apollo 11 i nie tylko. Choć jest to publikacja dedykowana dzieciom nie tylko one będą zainteresowane lekturą. Jestem przekonana, że niejeden dorosły przeczyta tę książkę z zapartym tchem. Ja, choć nigdy specjalnie nie interesowałam się tematyką kosmosu również z ogromną przyjemnością przeczytałam książkę razem z moimi dziećmi.

 

Na początku książki mamy okazję zapoznać się z krótkim opisem bohaterów misji Apollo 11. Z lekcji historii wszyscy wiemy, że brał w niej udział Neil Armstrong oraz Buzz Aldrin, ale czy wiecie, że na pokładzie statku kosmicznego była jeszcze trzecia osoba? Był to Michael Collins, który pilotował statek, a więc nie mógł osobiście postawić stopy na Księżycu. Natomiast sama misja Apollo 11 nie była pierwszą, ani ostatnią, o czym również możemy dowiedzieć się podczas lektury. W kosmos wysyłano nawet zwierzęta- i to nie tylko sławną Łajkę (która tak naprawdę wcale nie nazywała się Łajka!), ale również króliki, owady, psy, koty i małpy. Dopiero po sukcesach misji ze zwierzętami na pokładzie ludzie odważyli się wysłać w kosmos człowieka. Pierwszym kosmonautą był Jurij Gagarin, którego krótką biografię możemy poznać na kartach książki.

 

Oczywiście każda misja kosmiczna wymagała i nadal wymaga wielu lat intensywnych przygotowań. Kosmonauci muszą przejść szereg różnych szkoleń, specjaliści muszą zbudować skomplikowane statki kosmiczne oraz wyposażyć kosmonautów w specjalistyczne stroje, bez których nie mogliby oni przeżyć w przestrzeni kosmicznej. O tych wszystkich trudnych przygotowaniach dowiemy się z opisywanej książki.

 

Kiedy już zgłębimy techniczne aspekty misji kosmicznych na kolejnych stronach ponownie wracamy do dzielnych kosmonautów z misji Apollo 11. Możemy zapoznać się z ich krótkimi biografiami i dowiedzieć się jaką drogę przeszli, aby znaleźć się w kosmosie, a konkretnie na Księżycu. Dowiemy się również jaki wpływ na ludzkość wywarła misja Apollo 11 i jak wyglądają dalsze plany poznawania kosmosu. Bo to, że kolejne misje się odbędą jest pewne, kwestią jest natomiast kiedy. O tym jak trudne jest to przedsięwzięcie świadczy chociażby fakt, że jak dotąd misja Apollo 11 nie doczekała się powtórki.

 

„Ziemia do Księżyca” to książka pięknie wydana, w twardej oprawie, z bardzo interesującą szatą graficzną. Jest pełna informacji i ciekawostek, które czyta się z zapartym tchem. Tą książką będą zachwyceni nie tylko fani kosmosu, ale również wszystkie osoby, które lubią poznawać otaczający nas świat i zdobywać nową wiedzę. To książka bez ograniczeń wiekowych, dla dużych i małych. To idealna lektura na wspólne rodzinne czytanie i doskonały pomysł na prezent dla dzieci zainteresowanych astronautyką. Gwarantuję, że po jej przeczytaniu już nigdy nie spojrzycie na Księżyc tak samo jak wcześniej.

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

"Per aspera ad astra"

 

"Ziemia do Księżyca" autorstwa Lary Albanese z ilustracjami Luogo Comune, to niezwykle interesująca, bogato ilustrowana publikacja dla dzieci wydana przez Wydawnictwo Muchomor. Głównym tematem książki jest misja Apollo 11, której celem było dotrzeć na Księżyc i na nim wylądować! Statek kosmiczny, na pokładzie którego znaleźli się trzej astronauci: Neil Armstrong, Buzz Aldrin oraz Michael Collins wystartował z Florydy dokładnie 16 lipca 1969 roku. Misja zakończyła się powodzeniem, a astronauci szczęśliwie powrócili na ziemię! Byli oni pierwszymi ludźmi, którzy wylądowali na Księżycu i mogli osobiście zebrać stamtąd próbki!

 

Z książki dowiemy się nie tylko o szczegółach samej misji, ale również o wielu rzeczach, które były istotne, by w przestrzeń kosmiczną wysłać CZŁOWIEKA!

 

Neil Armstrong był dowódcą misji Apollo 11 i postawił na księżycu swoją stopę jako pierwszy. Wypowiedział on znane wszystkim zdanie: „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Wraz z nim na Księżyc polecieli także wspomniany Michael Collins (pilot modułu dowodzenia) oraz Buzz Aldrin (pilot modułu księżycowego).  Szczęśliwe lądowanie i spacer po Księżycu nie zdarzyłyby się jednak bez wcześniejszych trudów całej masy naukowców! Przede wszystkim nie wydarzyłyby się bez MARZEŃ o kosmicznych podróżach! I o tym również jest ta książka!
"Przez trudy do gwiazd" - właśnie o tych "trudach" jest ta książka!

 

Podzielona na kilka głównych rozdziałów, wzbudza w młodych czytelnikach naturalną ciekawość, bowiem każdy kolejny rozdział przynosi szersze informacje na tematy związane z programami kosmicznymi, prowadzonymi głównie przez Stany Zjednoczone, ale także Związek Radziecki. Pytania podczas zgłębiania lektury nasuwają się same, natomiast autorka wydaje się przewidywać kojne myśli i wątpliwości młodego czytelnika... Odpowiada na nie bowiem niemal intuicyjnie na stronach swojej książki, zajmując się zarówno szczegółami, jak i podstawowymi kwestiami, które były istotne podczas wielu misji kosmicznych.

 

LOTY W KOSMOS

Lara Albanese w niezwykle ciekawy sposób omawia historię lotów w kosmos, zajmując się zarówno techniczną stroną wypraw, jak i anegdotami dotyczącymi podbojów kosmosu! Każda strona książki opatrzona ilustracjami Luogo Comune roznieca w czytelniku chęć zgłębiania wiedzy, dotyczącej nie tylko samej misji, ale i np. możliwości technicznych statków kosmicznych czy biografii astronautów, biorących udział w misji Apollo 11! W "Ziemia do Księżyca" odnajdziemy rozdziały, które poświęcone będą wielu interesującym zagadnieniom. Poczytamy np. o zwierzętach, które jako pierwsze istoty żywe (włączając nawet muszki owocówki (Drosophila melanogaster)!), podróżowały w kosmos. Niektóre zwierzęta wróciły całe i zdrowe, inne zginęły podczas podróży, ale ich wkład w ostateczne powodzenie misji nie został jednak przez człowieka zapomniany! Ponadto czytelnik, z tej naprawdę pasjonującej publikacji, dowie się bardzo wielu rzeczy o wszystkich 17 wyprawach, wchodzących w skład amerykańskiego programu Apollo. Pozna także historię lotów w kosmos, które były praktykowane nie tylko przez Stany Zjednoczone, ale i przez Związek Radziecki!

 

Lara Albanese w swojej książce przedstawi kilka szczegółów związanych z radzieckim programem ŁUNA i  opisze pierwszego człowieka, który znalazł się w kosmosie (mowa będzie wiec oczywiście o Jurij Gagarinie). Autorka opowie także o pierwszej kobiecie - Walentynie Tiereszkowej, która znalazła się w statku kosmicznym Wostok 6, a także o innych kosmonautkach i astronautkach pasjonujących się kosmosem. (Skąd takie nazewnictwo??? Tego również dowiecie się z książki!)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial