My Dilemma Is You

Autor: Cristina Chiperi

Okładka wydania

My Dilemma Is You


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Wszystko skończone. Jestem, tu na pokładzie przeklętego samolotu, który oddala mnie od tego, co nadawało sens mojemu życiu. Dlaczego wszystko jest takie trudne? Siedzę przy oknie. Samolot kołuje na pasie i przyspiesza. Poruszamy się coraz szybciej, niebawem wystrzelimy w powietrze niczym pocisk. Wstrzymuję oddech, gdy odrywamy się od ziemi. Nie mogę uwierzyć, że to naprawdę się dzieję. Jakaś siła wciska mnie w fotel, czuję pustkę w żołądku. Boję się, ale jednocześnie odczuwam dreszczyk emocji. Zdobywam się na odwagę, by wyjrzeć przez okno. Pod nami rozpościera się Los Angeles, jakiego nigdy nie widziałam: sieć linii i geometrycznych kształtów, która z minuty na minutę się oddala. Nie poznaję mojego miasta”.

 

Cristina Evans mieszkająca w Los Angeles ze swoją rodziną. Pewnego dnia rodzice oznajmiają, że muszą się przeprowadzić do Miami. Dziewczyna nie ma wyboru i musi posłuchać się rodziców. Zostawia w Los Angeles dwójkę najlepszych przyjaciół, bez których nie wyobraża sobie życia. Jednak w Miami spotyka ją miłe przyjęcie i już pierwszego dnia poznaje wielu dobrych kolegów, którzy pomagają jej przetrwać w nowej szkole. Tylko jedna osoba jest jej nieprzychylna. Cameron Dallas traktuję Cris bardzo chłodno. Kiedy spotykają się w klasie lub na korytarzu szkolnym traktuję ją jakby w ogóle nie istniała. Czy Cristina i Cameron w końcu się pogodzą i zapanuję pomiędzy nimi spokój? Czy połączy ich coś więcej niż przyjaźń? Czy uda im się znaleźć wspólny język?

 

Cristina Chiperi urodziła się w 1998 roku w Mołdawii, ale w wieku dwóch lat przeprowadziła się do Padwy we Włoszech. Pewnego sierpniowego popołudnia, kiedy umierała z nudów, ponieważ wszyscy jej przyjaciele pojechali na wakacje, położyła się na łóżku i założyła słuchawki. Do jej uszu dotarły dźwięki utworu „My Dilemma” Seleny Gomez. Słuchając jej śpiewu, Cristina zaczęła wizualizować sobie historię. Telefon komórkowy był w zasięgu ręki, platforma Wattpad także... Nikt nie mógł wtedy przewidzieć, że niebawem tysiące dziewcząt będzie drżeć, czytając powieść „My Dilemma Is You!”.

 

Kiedy zobaczyłam książkę miałam wielką ochotę jak najszybciej ją przeczytać. Poznać jej sekret, który skrywa na kartkach. Sama twórczość Cristiny Chiperi była dla mnie zagadką. Na polskim rynku wydawniczym pojawiło się parę książek, które zostały na początku opublikowane na Wattpadzie. Dlatego z chęcią sięgnęłam po „My dilemma is you”. Do tego książka była inspirowana piosenką Seleny Gomez, którą również uwielbiam. Jednak niestety trochę się zawiodłam na książce. Może nie byłam ona, aż tak źle napisana jednak trochę autorce brakuję do doskonałej powieści. Ilość błędów tak strasznie raziła mnie w oczy, że czasami nie mogłam uwierzyć jak redakcja mogła tego nie zauważyć. Miałam też wrażenie, że wątki przedstawione w książce były przedstawiane niechlujnie. Czytamy o tym, że Cris nie może się dodzwonić do swoich znajomych z Los Angeles, później przez wiele stron ten wątek jest zapominany. Albo też inny przykład Cris pokłóciła się ze swoim chłopakiem, a nagle kartka obok nowy rozdział, i jest można, że są w kinie i chłopak ją przytula i pociesza na filmie. Podczas lektury miałam taki mętlik w głowie, że nie widziałam już zupełnie o czym czytam. Historia mogłaby być ciekawsza gdyby była lepiej dopracowana moim zdaniem.

 

Mimo tych paru wad książkę przeczytałam do końca. Nie wymaga ona od czytelnika większego wysiłku. Szybko się ją czyta bez jakiś większych zachwytów. Z chęcią przeczytam kolejne części, aby poznać dalsze losy bohaterów i mam małą nadzieję, że może druga część będzie lepiej napisana.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!