Okładka wydania

Hello Neighbor Tom 3 Pogrzebane Sekrety

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Hello Neighbor Tom 3 Pogrzebane Sekrety | Autor: Carly Anne West

Wybierz opinię:

Morrigan

Ach, co mnie podkusiło, żeby sięgnąć po "Pogrzebane sekrety"?! Zazwyczaj, gdy żałuję wyboru jakiejś książki, chodzi o pozycję nudną, głupią, bezbarwną - taką, przy której po prostu zmarnowałam czas. Do powieści Carly Anne West nie pasuje żadne z tych określeń - to świetna, interesująca historia i z pewnością nieprędko o niej zapomnę. I tu jest (że pozwolę sobie na takie wyrażenie) pies pogrzebany! Dlaczego żałuję? Bo po takiej lekturze nieprędko spokojnie zasnę!

 

Wbrew oczekiwaniom swoich rodziców i niemal całego miasta Nicky wciąż nie potrafi przejść do porządku dziennego nad zniknięciem jego przyjaciół - Aarona i Myi. Reszta paczki, czyli Enzo, Trinity i Maritza, stopniowo traci cierpliwość do wciąż snującego domysły chłopca - nikt nie ma wielkiej ochoty w kółko słuchać o podejrzeniach dotyczących pana Petersona. Wkrótce Nicky zaczyna rozumieć, że musi wziąć śledztwo we własne ręce. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę, której większość jego znajomych woli zwyczajnie nie dostrzegać?

 

Gdy podjęłam decyzję o sięgnięciu po trzecią część cyklu "Hello Neighbor", nie znałam jego poprzednich tomów i niewiele wiedziałam o fabule. Choć zazwyczaj staram się tak nie robić, tym razem oceniłam książkę po okładce i doszłam do wniosku, że będzie to sympatyczna opowieść z dreszczykiem - w sam raz na deszczowy, sobotni wieczór. Nie spodziewałam się, że zakończenie tej historii okaże się tak przerażające. Spokojnie, nie znajdziecie tam niczego, co mogłoby przyprawić Was o zawał, ale ostatnie strony są naprawdę sugestywne - gęsia skórka gwarantowana!

 

Bez znajomości poprzednich tomów niełatwo dać się ponieść tej historii, w każdym razie dla mnie początki były trudne. Jednak po trzecim czy czwartym rozdziale zaczęłam wczuwać się w klimat - każdy kolejny rozdział czytałam coraz szybciej, pragnąc w możliwie najkrótszym czasie poznać zakończenie. I, jak wspomniałam wyżej, nie spotkał mnie zawód - ta opowieść trzyma w napięciu aż do ostatniego zdania. I nie sposób wyrzucić jej z głowy.

 

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę na ilustracje, które również mnie zaskoczyły, bo nie przedstawiają poszczególnych scen książki, nie pokazują tego, co robi główny bohater, ale raczej to, na co patrzy - notatki, kasety, rysunki. Razem z Nickym odkrywamy kolejne wskazówki, wciąż znajdujemy się w samym centrum jego coraz bardziej desperackich poszukiwań i razem z nim próbujemy rozgryźć zagadkę. To bardzo ciekawe doświadczenie i świetna zabawa nawet dla dorosłych, a co dopiero dla rówieśników niestrudzonego detektywa-amatora.

 

Nie napiszę, że bezwzględnie odradzam sięganie po trzeci tom bez znajomości dwóch pierwszych, ale z własnego doświadczenia wiem, że wybierając tę drogę, skazujecie się na pewien okres zagubienia w fabule. W poprzednich częściach musiało dziać się naprawdę sporo - na pewno warto poznać całą historię Nicky'ego od początku do końca. Podejrzewam, że fanów gry wideo, na podstawie której Carly Anne West napisała tę trylogię, nie trzeba szczególnie zachęcać do sięgnięcia po książki z cyklu "Hello Neighbor", ale nie musicie być graczami, by docenić lekkie pióro autorki i świetny klimat jej powieści. Jeśli szukacie czegoś, co spodoba się rozmiłowanemu w literaturze grozy nastolatkowi (lub takiejż nastolatce) albo i lektury dla siebie (w końcu wiek to tylko liczba!), mającej zapewnić rozrywkę i dreszcz emocji, nie szukajcie dalej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial