Dieta Fleksitariańska Najzdrowszy Sposób Odżywiania

Autor: Lucia BacciottiniMarta Colombo Traxler

Okładka wydania

Dieta Fleksitariańska Najzdrowszy Sposób Odżywiania


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

W ostatnich latach cały świat zachwyca się coraz to bardziej nowatorskimi pomysłami na zdrowe odżywianie, które zazwyczaj cechuje jedna zasada - brak mięsa. Jednym z nich jest fleksitarianizm, czyli sposób odżywiania oparty na zasadach wegetarianizmu, tyle że zachowaniem swoistej elastyczności, która dopuszcza - od czasu do czasu, spożywanie mięsa i ryb. I właśnie temu pomysłowi na zdrowie odżywanie została poświęcona książka "Dieta fleksitariańska. Najzdrowszy sposób odżywiania", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Jedność.

 

Lucia Bacciottini i Marta Colombo Traxler - włoskie autorki niniejszego poradnika, zapraszają nas za sprawą tej lektury do poznania zasad, reguł i dobroczynnych korzyści, jakie może nieść dieta fleksitariańska. Znajdziemy tu zarówno informacje o tym sposobie odżywiania, poznamy ciekawe rozwiązania, które pomogą wprowadzić ów dietę do naszej codzienności, jak i wreszcie odkryjemy kompletne programy żywieniowe dla poszczególnych grup osób - m.in. ze względu na podział na grupy zawodowe, aktywność fizyczną, wiek itd. Oczywiście, nie zabrakło tu również rzeczy najważniejszej - ciekawych przepisów kulinarnych na fleksitariańskie dania!

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda z nich odnosi się do innego aspektu niniejszej diety. I tak oto pierwsze strony poświęcono tu kwestii wyjaśnienia idei, zasad i celu stosowania fleksitarianizmu, gdzie to jest mowa chociażby o roślinach i innych rodzajach pokarmów, które są ważne i pełnowartościowe dla naszego organizmu. To także spojrzenie na mięso i ryby, które to okazjonalnie i w małych ilościach, także mogą wpływać korzystnie na nasze zdrowie.

 

Kolejna część podejmuje sobą kwestią dopasowania konkretnych i najlepszych wariantów tej diety, dla poszczególnych grup odbiorców. Co ciekawe, uczyniono to na przykładach nazwanych tu imiennie osób, które m.in., zadają pytania o najlepszy wariant dla np. osoby pracującej w nieregularnych porach, mamy gotującej dla całej rodziny, czy też studentki, która zmaga się ze stresem zaliczeń semestru. To ciekawie pomysły i rozwiązania, które z pewnością przydadzą się wielu z nas. 

 

Dopełnieniem, jak i zarazem rozszerzeniem powyższej części, jest kolejny rozdział tego poradnika, w którym znajdziemy specjalistyczne plany żywieniowe dla poszczególnych grup społecznych - od osób pracujących umysłowo począwszy, poprzez pracowników fizycznych i osoby pracujące w domu, a kończąc na uczniach, dzieciach oraz osobach, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. To właśnie oni znajdą tu jadłospis dnia z podziałem na główne posiłki, jak i też konkretne przepisy na ów dania, by wymienić wśród nich chociażby "Kotleciki z ciecierzycy z kremem gruszkowym", czy też "Zapiekane jabłka z sokiem pomarańczowym"...

 

Niniejszy poradnik imponuje nam pod dwoma względami - wartością merytoryczną, jak i też lekkością przekazania ów wiedzy. Oto bowiem mamy sposobność uzyskać tu kompletną wiedzę na temat fleksitarianizmu - tak w zakresie teorii, jak i czystej praktyki, czyli konkretnych przepisów i planów żywieniowych. Po drugie zaś informacje te zostają nam tu przekazane w niezwykle lekki, przystępny, ze wszech miar zrozumiały i prosty sposób, tak byśmy bez najmniejszego trudu mogli odnaleźć się w tej lekturze, ale też i wynieść z niej jak najwięcej. Co ważne, ów spotkanie jest także ze wszech miar przyjemnym, intrygującym i podanym nam w taki sposób, by nie było mowy choćby i krótkiej chwili nudy.

 

Nie sposób nie wyrazić tu uznania także pod kątem wydania tej pozycji, które ujmuje nas swoją efektownością. Mam tu na myśli przykuwającą wzrok okładkę, doskonałej jakości papier, piękne kolory, czy też przejrzysty układ treści. To także mnóstwo różnego rodzaju grafik, wykresów i rysunków, które dopełniają sobą treści tej narracji. Jedynym mankamentem może wydawać się to, że zabrakło tu zdjęć gotowych potraw, co z pewnością uczyniłoby tę pozycję jeszcze lepszą.

 

"Dieta fleksitariańska. Najzdrowszy sposób odżywiania" to idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną żyć zdrowiej, lepiej i bardziej odpowiedzialnie. Opisana tu dieta wszystko to nam umożliwi, a przy tym też i przyniesie wielce ciekawych pomysłów na urozmaicenie naszego żywienia. To ciekawa, mająca wiele do zaoferowania i wspaniale napisana książka, do której to poznania gorąco was zachęcam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!