Okładka wydania

Sekret Elizy Auschwitz Płatna Miłość

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Sekret Elizy Auschwitz Płatna Miłość | Autor: Dominik W. Rettinger

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Przedziwny był zachwyt, który odczuwała Anna, patrząc na bezlitosne wydmy i roztopione w drgającym powietrzu domy z płaskimi dachami. Słońce, powietrze i brunatny piasek zlewały się w dręczącą, bolesną magmę, odbierały nadzieję płucom, oczom i udręczonej skórze. Wytrzymanie następnej minuty wydawało się próbą ponad siły, potem nadchodziła kolejna minuta i kolejna, równie niemożliwe, absurdalne. Przez całe życie otwarta przestrzeń oznaczała rozległą, niekończącą się zieleń. Tutaj wdzierała się do mózgów promieniejącą żarem nagość, żądała uległości, za odmowę groziła szaleństwem. Czas przestawał istnieć, zazdrośnie strzegł pierwotnych form życia, tajemnic plemion, które tysiące lat temu rozpoczęły wędrówkę człowieka. Oślepiające światło niosło oczyszczenie, bez oszustwa, do ostatniej bielejącej na piasku kości.”

 

Coraz więcej na polskim rynku wydawniczym pojawia się książek o tematyce obozowej. Ja również należę do grona czytelników, którzy chcą zapoznać się z każdą możliwą powieścią na ten temat. Dlatego z chęcią sięgnęłam po „Sekret Elizy Auschwitz Płatna miłość”. Mamy tutaj obraz jak kobieta walczy zaciekle o wolność. Decyduję się ona pracować w domu publicznym w Kommandzie Puff, głównym obozie otwartym w 1943 roiku przez SS. Czy uda jej się posmakować wolności? Jak wysoka może być cena przetrwania? Czy nawet w piekle można uratować swoje człowieczeństwo? Mimo, iż jest to fikcja (możemy się tego dowiedzieć przed zaczęciem lektury. Autor tutaj tylko przeplata wątki prawdziwe) historia porusza do głębi. Nie jest to na pewno łatwa lektura. Zadajmy sobie pytanie co czuły takie kobiety? Jakie miały myśli? Jedno jest pewne chciały przetrwać za wszelką cenę i pewnego pięknego dnia wyjść na wolność i poczuć się wolne.

 

Dominik W. Rettinger urodzony w 1953 roku w Szczecinie, scenarzysta, reżyser filmowy i pisarz. Ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim i Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Współautor i reżyser filmu fabularnego „Gra w ślepca”, zatrzymanego w 1986 roku przez cenzurę. Autor scenariuszy wielu seriali telewizyjnych, m.in. większości odcinków „Elity”, spektakli telewizyjnych o słynnym kurierze Janie Karskim i o agencie brytyjskiego wywiadu Krystynie Skarbek „Wojna i miłość”. Opublikował powieści: fantasy „Jonatan czas przepowiedni” i science fiction „Brainman”, a także kryminał „Elita i Klasa” oraz powieść „Wiara i tron”, której akcja rozgrywa się w X wieku. Teraz nadszedł czas, aby poznać nową powieść „Sekret Elizy”.

 

Po skończonej powieści wiem jedno musiałam dużo czasu poświęcić na przetrawienie tego wszystkiego. Książka jest z gatunku tych cięższych, gdzie nie zawsze wszystko się szczęśliwie kończy. Mimo to od niedawna postanowiłam, że to czas na poznanie takich powieści. Z chęcią sięgnęłam po „Sekret Elizy” i jestem szczęśliwa, że poznałam twórczość autora ponieważ historia jest przepiękna poruszająca bardzo trudny temat. Tutaj nie zapomnę na długo o całej historii. Nie mogę sobie wyobrazić co mogły czuć tamte kobiety. Nie mogę nawet zrozumieć jak mogło dojść do takich wydarzeń. Ciężko jest mi nawet o tym mówić jak i również pisać. Książka jest przepełniona smutku, łez, niezrozumienia ale na pewno warta przeczytania. Warta każdego czasu, który z nią spędziłam. Dziękuję autorowi, wydawnictwu i portalowi Sztukater, że mogłam poznać „Sekret Elizy”.

 

Teraz został czas na głębokie przemyślenia i uważam, że chyba sięgnę po kolejne książki autora, a was z całego serca zachęcam do przeczytania o losach dwóch kobiet Anny matki oficera SS i Elizy więźniarki obozu, której los nigdy nie oszczędzał.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial