Woda Utleniona Od A Do Z Bezpieczne Zastosowanie I Sprawdzone Właściwości Potwierdzone Badaniami Naukowymi

Autor: Jochen Gartz

Okładka wydania

Woda Utleniona Od A Do Z Bezpieczne Zastosowanie I Sprawdzone Właściwości Potwierdzone Badaniami Naukowymi


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Mmichalowa

W zeszłym roku za sprawą wydawnictwa Vital na polskim rynku wydawniczym pojawiła się pozycja, która zbudziła spore zainteresowanie osób zainteresowanych alternatywnymi metodami leczenia. Autor Jochen Gartz nie tylko zebrał w swojej książce wyniki przeprowadzanych na przestrzeni lat badań, ale zamieścił swoje prywatne przemyślenia dotyczące właściwości wody utlenionej. Już sam tytuł wskazuje na wielorakie zastosowanie wodnego roztworu nadtlenku wodoru i faktycznie im bardziej oddajemy się lekturze, tym więcej możliwości do nas dociera. Czy są one jednak skuteczne? W jakich przypadkach woda utleniona faktycznie się sprawdzi? I najważniejsze pytanie- dlaczego? Co w niej tak wyjątkowego?

 

Gartz, z wykształcenia chemik, pracujący przez wiele lat w przemyśle farmaceutycznym zajmował się wnikliwą analizą produktów leczniczych. Z czasem, powszechnie znana woda utleniona zaprzątnęła jego myśli na tyle, że postanowił o niej napisać. Już we wstępie swojej książki zwraca uwagę na kontrowersje wokół tematu. Nie każdy jest w stanie uwierzyć, że z jej pomocą można skutecznie leczyć m.in. zapalenie płuc, grzybicę czy trądzik, a takie właśnie przypadki są opisywany w publikacji.

 

Co ciekawe sam nadtlenek wodoru jest znany od niemal dwóch stuleci. Jako pierwszy badania nad nim prowadził Carl Wilhelm Scheele, następnie pracę kontynuował Humboldt, któremu zawdzięczamy odkrycie nadtlenku baru, czego późniejszym następstwem była właściwa produkcja nadtlenku wodoru.

 

W medycynie jako pierwsze zastosowano go do leczenia nosa, gardła i uszu. Pierwsze badania w formie eksperymentów nie zawsze były zakończone sukcesem, ale z czasem upewniono się, że to naprawdę skuteczna praktyka. Kolejno zaczęto eksperymentować z bardziej zaawansowanymi chorobami jak kiła czy rzeżączka, po gruźlicę wrzody czy cholerę. Roztwory wspomagały szybkie gojenie się ran. Zwykle stosowano aerozole o różnym stężeniu procentowym od zaledwie 3 do przeszło 30%. Z czasem zaczęły się pojawiać maści, często wykorzystywane u kobiet ciężarnych lub tych, które niedawno rodziły w chorobach żył będących następstwem niewystarczającego dotlenienia. Zauważono również, że odpowiednio silne roztwory mają działanie detoksykujące w przypadku ugryzień jadowitych zwierząt lub owadów. Niemal od 100lat nadtlenek wykorzystywany jest dodatkowo w stomatologii jako środek dezynfekcyjny oraz przyspieszający gojenie.

 

Biorąc pod uwagę wcześniejszą skuteczność, zaczęto zastanawiać się, jakie efekty przyniosłoby jego stosowanie w terapiach przeciwnowotworowych. Do badań pod tym kątem podchodzono wielokrotnie, porzucano je, a po czasie na nowo do nich wracano. Z każdym kolejnym zauważano jednak nowe właściwości. Okazało się, że terapia z wykorzystaniem nadtlenku wodoru przynosiła znaczne efekty w przypadku nowotworów w dużej mierze odpornych na promieniowanie. Obecnie najwięcej badań przeprowadza się w Japonii, a tamtejsi autorzy przewidują, że z czasem metoda ta szybko rozpowszechni się na całym świecie. Na jeszcze większą skuteczność wskazują w przypadku metod łączonych czyli jednoczesnego zastosowania promieniowania, chemioterapii i nadtlenku, zwłaszcza w przypadku zaawansowanego raka piersi.

 

To zaskakujące, że na przestrzeni lat korzystano z dobrodziejstw jakie niesie za sobą woda utleniona, ale im bardziej zaczęła rozwijać się medycyna, tym szybciej ludzie zaczęli zapominać o tej skuteczności. W sieci dopiero od niedawna na nowo pojawiają się artykuły sugerujące leczenie konkretnych schorzeń za pomocą odpowiednich stężeń. Coraz więcej osób zaczyna wspominać, że w ich dzieciństwie mamy lub babcie wykorzystywały potencjał nadtlenku. Jeśli po lekturze tej książki nadal nie będziecie przekonani do leczniczych właściwości tej substancji, zawsze można sięgnąć po nią w przypadku porządków. Woda utleniona radzi sobie z pleśnią, a w połączeniu z sodą niestraszne jej zacieki z mydła czy kamienia. Polecam lekturę, właśnie po to, by samodzielnie móc wyrobić sobie opinię w temacie.

Uleczkaa38

Woda utleniona, to bez wątpienia jeden z największych i najważniejszych wynalazków ludzkości, o czym chyba nazbyt często zapominamy. A to właśnie ta płynna substancja sprawia, że nierzadko ocalamy własne życie, dezynfekując na pozór niegroźne, ale tak naprawdę jakże niebezpieczne, rany i skaleczenia. Jednak na tym zbawienna moc wody utlenionej bynajmniej się nie kończy, o czym przekonuje nas znakomita książka pt. "Woda utleniona od A do Z. Bezpieczne zastosowanie i sprawdzone właściwości potwierdzone badaniami naukowymi", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Nadtlenek wodoru - czyli jego płynna postać w postaci wody utlenionej, służy nam od blisko 200 lat. Służy, pomagając dezynfekować ranki i skaleczenia, ale też i chociażby przeciwdziałać wielu innym schorzeniom i kłopotom ze zdrowiem. I to właśnie z lektury tej książki dowiemy się tego, w jakich przypadkach może pomóc nam ten specyfik, czyli począwszy od chorób układu krążenia, poprzez różnego rodzaju grzybicze i bakteryjne infekcje, a skończywszy na zapaleniu płuc, stomatologii, czy też nawet chorobach nowotworowych. Co więcej, książka ta wyjaśni nam właściwości wody utlenionej, zasadę jej działania, czy też wreszcie ujawni proporcje, jakie powinniśmy stosować podczas jej używania. 

 

Dr hab. Jochen Gartz - autor tej książki, dzieli się tu z nami swoją cenną zawodową wiedzą na temat wody utlenionej. Wiedzą, podpartą także doświadczeniem i autentycznymi przypadkami ze swoje kariery, które zostały tu opisane. Poprzez poszczególne rozdziały - opisujące między innymi historyczny rozwój badań i zastosowanie wody utlenionej na poszczególne rodzaje chorób, ale też i nowe odkrycia na tym polu - m.in. niemieckich i francuskich naukowców, którzy dowodzą skuteczności działania wody utlenionej w walce w nowotworami, odkrywamy bogactwo oferty tego środka, który jak się okazuje, kryje przed nami wciąż swoje korzystne dla ludzkiego zdrowia, sekrety.

 

Co wydaje się szczególnie istotne, w  książce tej znajdziemy także szereg informacji na temat zastosowania wody utlenionej w naszych domowych warunkach - m.in. w postaci dodatku do kąpieli, czy też sporządzanie na jej podstawie płukanek i roztworów, które mogą pomóc nam w walce z chorobami skóry, kłopotami z jamą ustną, czy też intymnymi infekcjami. To dokładne proporcje i szczegółowe opisy stosowania, jak i też chociażby podany czas osiągnięcia pożądanego przez nas efektu.

 

To książka dla każdego. Dla każdego, gdyż zawarte tu informacje i porady możemy bez najmniejszego trudu przenieść na grunt naszej codzienności, co wiąże się nie tylko z dostępnością wody utlenionej, ale też i lekkością podania tej wiedzy przez autora, który mówi do nas prostym, zrozumiałym i przystępnym, językiem. Oczywiście, są tu rozdziały o bardziej naukowym i medycznym charakterze, ale one dają nam bardziej wiedzę i świadomość efektów badań, aniżeli czysto praktyczne pole do popisu.

 

Całości pozytywnego wrażenia dopełnia sobą także i bardzo solidne oraz efektowne wydanie tej książki - m.in. w postaci ładnej dla oka okładki, doskonałej jakości papieru, przejrzystego układu treści, czy też dodatków graficznych - np. licznych tabel. To, plus merytoryczna zawartość tego poradnika i podana na jego stronach wiedza, sprawiają, że książka ta powinna znaleźć się w każdym polskim domu. Dlatego też gorąco polecam wam sięgnięcie po pozycję "Woda utleniona od A do Z. Bezpieczne zastosowanie i sprawdzone właściwości potwierdzone badaniami naukowymi", której to poznanie może przynieść nam tylko jak najwięcej korzyści.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!