Okładka wydania

Nowy Dom

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Kaja Kujawska
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 270
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381476447
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowy Dom | Autor: Kaja Kujawska

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

Po książki obyczajowe w ostatnim czasie sięgam coraz częściej, czego jeszcze jakiś czas temu bym się po sobie nie spodziewała. Zdecydowałam się na przeczytanie tej powieści, ponieważ jej opis bardzo mnie zachęcił. Ponadto okładka tej książki ma w sobie coś magnetycznego i przyciągającego. Niestety początek nie bardzo do mnie przemawiał, a do książki wracałam dwukrotnie. Na szczęście akcja zaczynała się coraz szybciej rozkręcać, a ja się bez reszty wciągnęłam śledząc dalsze losy bohaterów. Książka, o której mowa to „Nowy dom" autorstwa Kai Kujawskiej.

 

Teresa to kobieta, która swoją młodość spędziła w okupowanej Warszawie. To w niej przeżywała swoje pierwsze miłości i zawody miłosne. Walczyła ona w szeregach Armii Krajowej oraz brała udział w powstaniu warszawskim, które na szczęście przeżyła. Teresę poznajemy jako starszą, pełną życia i energii kobietę. Kobietę zahartowaną i doceniającą najdrobniejsze rzeczy. A przede wszystkim kobietę, która nie boi się wyzwań.

 

Alina to wnuczka Teresy. Dziewczyna zostawia swoją rodzinę i wyjeżdża za poszukiwaniem szczęścia do Warszawy. W jej poczynaniach wspiera ją babcia. Alinie udaje się dostać ciekawą pracę, a wokół niej zaczynają kręcić się mężczyźni. Jednak czy dziewczyna po dopiero zakończonym związku będzie w stanie rozpocząć nowy?

 

Czy obu kobietom uda się odnaleźć szczęście, którego tak nieustannie poszukują? Tego dowiecie się sięgając po książkę „Nowy dom".

 

Jak już wspomniałam na początku, po tę książkę sięgałam dwukrotnie. Początek mnie zdecydowanie nie zachęcił, brakowało mi jakiegoś wow, czegoś co zachęciłoby mnie do kontynuacji lektury. Jednak po jakimś czasie postanowiłam, że dam tej książce drugą szansę, bo przezcież każdy na nią zasługuje, ale czy była to dobra decyzja? Otóż, po kilku rozdziałach zaczęłam zżywać się z głównymi bohaterkami i przeżywałam razem z nimi ich przygody. Szkoda tylko, że początek za pierwszym razem był zniechęcający. Język powieści jest bardzo prosty i zrozumiały, książka objętościowo jest krótka, a czcionka przyjemna dla oka przez co czyta się ją szybko.

 

Bardzo zżyłam się z bohaterkami powieści, chociaż początkowo nie byłam co do nich przekonana. Najbardziej polubiłam Teresę, głównie za to, że zawsze stawiała na swoim i wykonywała wcześniej założone przez siebie cele. Ponadto podobała mi się jej kreacja, ponieważ mimo wieku jest to osoba pełna energii i życia, spełniająca swoje marzenia, a nie przedstawiona jako smutna, schorowana staruszka tracąca z każdym dniem chęci do życia. Jest to kobieta bardzo charakterna i nie znosi sprzeciwu. Jest ogromnym wsparciem dla swojej wnuczki, która nie zawsze dokonuje dobrych wyborów.

 

Alina to bohaterka, do której trudno było mi się na początku przekonać. Była ona dla mnie bardzo irytująca, ale z każdym kolejnym rozdziałem, po jej bliższym poznaniu, coraz bardziej się do niej przekonywałam, a nawet ją bardzo polubiłam. Momentami było mi jej szkoda, jednak wiedziałam, że da ona sobie radę.

 

Reasumując jeżeli macie ochotę na lekką, ciekawą i przyjemną lekturę na wieczór to polecam Wam powieść „Nowy dom" autorstwa Kai Kujawskiej. Nie zniechęcajcie się na początku, ponieważ później naprawdę wciągną Was losy bohaterek. Dajcie tej powieści szansę, a nie pożałujecie. Książka przeznaczona jest dla młodzieży, ale i dorośli odnajdą w niej coś, co z niej wyniosą. Mam nadzieję, że dacie tej książce szansę i się ona Wam spodoba.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto