Okładka wydania

Miś Staś I Przyjaciele

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Miś Staś I Przyjaciele | Autor: Aneta Lejwoda Zielińska

Wybierz opinię:

TomG

Dzieci kochają misie, a misie kochają dzieci... - to prawda stara jak świat, o czym wiedzą doskonale już nawet przedszkolaki. Jeśli jednak ktoś nie byłoby wciąż do końca przekonany co do tej tezy, niechaj zasiądzie zatem do lektury wspaniałej książeczki dla dzieci pt. "Miś Staś i przyjaciele", autorstwa pani Anety Lejwody-Zielińskiej! Myślę, że po tym czytelniczym spotkaniu stanie się już dla niego wszystko jak najbardziej jasne...:)

 

Ta wydana nakładem Wydawnictwa Novae Res pozycja, zaprasza nas swoimi stronami do przedszkola! Do przedszkola wypełnionego zabawą, uśmiechem, dziećmi i pluszowymi zabawkami. I oto właśnie do tego niezwykłego miejsca trafia także pluszowy, różowy, ciekawy świata i zawsze uśmiechnięty miś Staś, który od bardzo dawna przygotowywał się na tę niezwykłą chwilę. Oto wreszcie Staś wraz ze swym różowym autkiem i innymi zabawkami udaje się do przedszkola, by tam nie tylko bawić się z dziećmi, ale przede wszystkim dodawać im otuchy, gdy te zaczną tęsknić za rodzicami. I trzeba tu powiedzieć, że u boku Stasia będzie to o wiele łatwiejsze...

 

Niniejsza książka oferuje nam sobą zabawną, wypełnioną ciepłymi emocjami i zarazem naprawdę ciekawą, bajkową opowieść o przedszkolu. Opowieść, opartą na interesującym pomyśle, jakim to jest uczynieniem głównego bohatera pluszowym misiem, który podobnie jak dzieci, marzy o tym by wreszcie pójść do przedszkola. I jak dzieci, ma związane z tym pewne obawy - czy te go polubią, czy będzie potrafił się tam odnaleźć i czy znajdzie wielu przyjaciół...? Jak się jednak szybko okaże, wszelkie ów obawy okazują się zupełnie niepotrzebne. 

 

Książka ta spełnia sobą dwie ważne role - po pierwsze, bawi, rozwesela i intryguje dziecięcego czytelnika, fundując mu wspaniałą opowieść o przedszkolnej rzeczywistości misia Stasia, na którą to składają się radosne zabawy, spotkania z dziećmi i nawiązywanie pięknych przyjaźni... Po drugie zaś książeczka ta przygotowuje każdego dziecko do spotkania z przedszkolem, ukazując mu poprzez tę bajkową relację to, jak wspaniałym, wesołym i pięknym miejscem ono jest. Ten aspekt odgrywa tu niezwykle ważną rolę wychowawczą, co z pewnością ucieszy przede wszystkim rodziców tych dzieci, które właśnie za chwilę odwiedzą po praz pierwszy przedszkole.

 

Naprawdę ciekawie jawi się strona fabularna tej książki, którą wypełniają kolejne sceny z przedszkolnego życia. Scenki pełne uśmiechu, radości, zabaw, czy też chociażby sytuacji, które wiążą się z przemijaniem kolejnych pór roku, a tym samym zachodzącymi za ich sprawą zmianami w naturze i przyrodzie. Jest ciekawie, często bardzo zaskakująco i niezwykle rozwijająco, by wspomnieć chociażby o położeniu akcentu na to, by już od najmłodszych lat rozwijać w dziecku miłość do książek i czytania.

 

Nie sposób nie zatrzymać się na chwilę przy postaci głównego bohatera - misia Stasia. To przezabawny, przesympatyczny i lekko nieśmiały miś w różowym kolorze i z krągłym brzuszkiem, który różowieje jeszcze bardziej, gdy usłyszy od kogoś miłe słowo. Nie sposób nie polubić go od pierwszych chwil, nie darzyć sympatią za jego dobre serce i chęć niesienia pomocy każdemu z dzieci. I jestem absolutnie przekonana co do tego, że każdy dziecięcy czytelnik będzie oczarowany i zachwycony Stasiem.

 

Podsumowując - książka Anety Lejwody-Zielińskiej pt. "Miś Staś i przyjaciele", to bardzo udana, zabawna, ciepła i mająca wiele do zaoferowania bajka. Bajka, która niesie rozrywkę, przyjemne chwile i uśmiech, jak i też uczy tego, że przedszkole może być wspaniałym miejscem, w którym każde dziecko będzie szczęśliwe. I dlatego też gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł - tak dzieci, jak i ich rodziców.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto