Okładka wydania

Uwięzieni W Przeszłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Maria Czebotar
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 254
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381475655
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  4,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 87% - 2 votes
Akcja: 87.5% - 2 votes
Wątki: 97.5% - 2 votes
Postacie: 87.5% - 2 votes
Styl: 93.33% - 3 votes
Klimat: 75% - 2 votes
Okładka: 62% - 2 votes
Polecam: 90% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Uwięzieni W Przeszłości | Autor: Maria Czebotar

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Poczerniały kawałek papieru znaleziony gdzieś w starym albumie rodzinnym. Niewinnie staranne pismo: więzień taki i taki, urodzony wtedy i wtedy, przebywał w obozie od dnia takiego do dnia takiego. Podpisano: Lagerkommendant. Pod spodem niewyraźny podpis i pieczęć z godłem III Rzeszy. Trzymając ten kruchy kawałek papieru w rękach, czuła, jak krew wypływa jej pod skórą purpurowym rumieńcem, oblewając policzki, szyję i dekolt, Miała wrażenie, że czubki jej palców dotykają czegoś parzącego. Wiedziała, co to jest. W miejscu przeznaczonym na dane personalne widniało przecież znane jej imię i nazwisko. Trzymała w dłoniach coś, czego nie powinna była nigdy odkryć. Coś, co było dotychczas owianą mgłą historią rodzinną, nagle zmaterializowaną.”

 

Czy zdarzyło Wam się znaleźć dziwny kawałek papieru z tajemnicą rodzinną? Iga właśnie znalazła poczerniały kawałek papieru z informacją o jej dziadku, który był więźniem obozu koncentracyjnego. Pod wpływem chwili pragnie poznać losy swojego dziadka od początku do końca. Do tej wyprawy zabiera swojego chłopaka i zarazem najlepszego przyjaciela Andrzeja. Jest on od niej kilka lat starszy. Ich znajomość zaczęła się w kawiarni gdzie pracował. Jego przeszłość nie jest łatwa, śmierć matki, ojciec alkoholik. Dla Andrzeja praca była ucieczką od trudnej przeszłości, o której pragną zapomnieć. Jednak przeszłości nie da się tak szybko skreślić. Do tego samego miejsca, do którego podążają Iga i Andrzej zmierza również Piotr. Jest on lekarzem, który musi udźwignąć ciężar przerażającej prawdy o swoim ojcu. Droga Piotra i dwójki przyjaciół w niespodziewanym momencie się skrzyżują i zostaną postawieni w niełatwej sytuacji. Czy to jest dobry czas na zadanie pytań, które mogą okazać się najważniejszymi w ich życiu? Przekonacie się tego sięgając po „Uwięzieni w przeszłości”!

 

Maria Czebotar jest z zawodu psychoterapeutką. „Motywacji do pisania książek jest wiele. Jedni piszą, bo to lubią, inni marzą o wydaniu bestsellera i wielkich pieniądzach. Jeszcze inni (i do tej kategorii chyba się zaliczam) przypadkiem zaczynają pisać, a potem po prostu muszą sprawę sfinalizować. Rozbabrane wątki nieustępliwie domagają się dokończenia; sztampowa sceneria musi zostać plastycznie urealniona; bohaterowie, po nieśmiałym zarysowaniu ich sylwetek, żądają pogłębienia perspektywy - mówią, że nie chcą być tacy...papierowi. I jak tu odkleić palce od klawiatury?”. „Uwięzieni w przeszłości” to debiut na polskim rynku wydawniczym.

 

Od niedawna zapragnęłam zacząć czytać książki, które mówią o losach osób, które były w obozach koncentracyjnych. Dlatego też sięgnęłam właśnie po „Uwięzieni w przeszłości”. Jestem zadowolona z takiego wyboru. Nie jest to na pewno łatwa lektura i też nie łatwa recenzja do napisania. Nie chciałabym też tutaj za bardzo wam spojlerować, dlatego postaram się tego nie robić, ponieważ to wy macie odkrywać tę książkę i mieć z tego przyjemność, a ja mogę was tylko naprowadzić.

 

Pisarka świetnie stworzyła fabułę. Miałam ochotę jak najszybciej poznać całą historię. Co też muszę przyznać się stało, ponieważ powieść czytało się przyjemnie. Nie spostrzegłam momentu, kiedy byłam już przy ostatniej stronie. Tak szybko minął mi ten czas. Cieszę się, że poznałam historię Igi, Andrzeja i Piotra. Chociaż okładka bardzo odstraszała od lektury, w końcu po nią sięgnęłam i jestem zadowolona z tej decyzji. Twórczość Marii Czebotar bardzo mi się spodobała i wiem, że jeśli pojawi się kolejną książka autorki to jak najszybciej będę chciała ją przeczytać.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Komentarze  

0 # Mirosława Dudko 2020-03-05 13:35
Książka mnie nie zachwyciła :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto