Okładka wydania

Podróż Do Carcassonne Tom 2

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Agnieszka Janiszewska
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 214
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381473989
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Podróż Do Carcassonne Tom 2 | Autor: Agnieszka Janiszewska

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Poznałam go w domu Jędrka Miłoszewskiego jeszcze jesienią trzydziestego dziewiątego roku. Byli kuzynami w drugiej linii, ale bardziej ze sobą zżytymi niż niejedni rodzeni bracia. Przyjaźnili się i dobrze rozumieli, choć nie mieli zbyt często okazji, by się widywać – Konrad mieszkał i pracował w Warszawie, a do Krakowa wpadał jedynie od czasu do czasu. Początkowo zakładałam, że są rówieśnikami. Znacznie później zupełnie przez przypadek dowiedziałam się od jednej z koleżanek, że Konrad jest cztery lata starszy, ale nie przykładałam do tego żadnej wagi. Szczerze powiedziawszy, długo nie zwracałam na niego większej uwagi niż na pozostałych kolegów, a nawet znacznie mniejszą – zważywszy na fakt, że nie był stałym uczestnikiem naszych spotkań.”

 

„Podróż do Carcassonne” to już druga część serii. W niej poznajemy losy dorosłej Iwony. Nieślubna córka Natalii, pragnie wyjść za mąż, chociaż zdaje sobie sprawę, że nie będzie w tym związku za dużo miłości. Postanawia rozpocząć nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Sprzeciwia się swojej matce, w której nie odnajduję żadnego oparcia, chce zapomnieć również o piętnie nieślubnego dziecka, które wychowywało się bez ojca. Od teraz dokonuję swoich wyborów bez niczyjej pomocy. Marzy, żeby odnaleźć w tym zaplątaniu pełną siebie, to kim jest tak naprawdę. Pewnego dnia dostaje list od swojej matki Natalii. Iwona postanawia jak najszybciej wrócić do swoich rodzimych stron. Stan zdrowia matki się pogarsza, nie mają za dużo czasu dla siebie. Nadszedł czas, aby dokonać wyboru i nareszcie powiedzieć wszystkie słowa, które nie zostały do tego momentu wypowiedziane. Na dodatek wybucha Powstanie Warszawskie. Czy uda im się w końcu zjednoczyć? Czy Iwona pozna całą prawdę o swojej rodzinie przed śmiercią Natalii?

 

Agnieszka Janiszewska ukończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim. Od urodzenia związana jest z Warszawą chociaż obecnie mieszka w jednej z podwarszawskich miejscowości. Pracuje jako nauczyciel historii w liceum ogólnokształcącym. Jej pasją jest historia, toteż większość jej lektur to monografie i biografie z tej dziedziny nauki. Nie ucieka jednak od beletrystyki, głównie powieści obyczajowych. Lubi podróże, podczas których zwiedza zabytki związane z przeszłością państw, ludzi i różnorodnych kultur.

 

Z twórczością pisarki nie miałam do niedawna jeszcze przyjemność czytania. Zmieniło się to, kiedy sięgnęłam po „Podróż Carcassonne”. Może do końca nie przekonałam się do stylu pisania autorki, nie żałuję czasu spędzonego z książką. W powieści znajdziemy mowę o poszukiwaniu siebie, swoich korzeni, miłości, rodzinnych sekretach, życiu w czasie wybuchu Powstania Warszawskiego. Uwielbiam od niedawna takie książki. Jednak moje serce nie zabiło mocniej po skończonej lekturze.

 

Książkę muszę przyznać, że przeczytałam dosyć szybko, ale to chyba tylko dlatego, żeby dojść jak najszybciej do zakończenia. Nie mogę do końca powiedzieć co mi w lekturze przeszkadzało, ale nie czułam żebym się w nią całą sobą wciągnęła. Zawsze miałam wrażenie, że odciąga mnie od niej. Miałam poczucie, że pierwsza część dla mnie była lepsza niż druga. Tam wiedziałam jak toczy się historia, tutaj nie do końca pamiętam już co działo się na kartkach powieści. Nie jest to może źle napisane, jednak mnie druga część do siebie nie przekonała. Jednak mimo wszystko zachęcam was do zapoznania się z kolejną częścią książki i sprawdzeniu swoich odczuć wobec niej.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto