Homeopatyczne Symbole Uzdrawiające. Najnowsze Odkrycie Medycyny Energetycznej I Informacyjnej

Autor: Christina BaumannRoswitha Stark

Okładka wydania

Homeopatyczne Symbole Uzdrawiające. Najnowsze Odkrycie Medycyny Energetycznej I Informacyjnej


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Justyna

W każdej praktycznie sferze dzisiaj szuka się kompleksowych rozwiązań. Tak samo w medycynie. Choć trudno to sobie wyobrazić obok medycyny klasycznej, stają różne formy medycyny niekonwencjonalnej, jak choćby homeopatia klasyczna czy medycyna wibracyjna. Zdarza się, że nawet lekarze różnych dziedzin, stomatolodzy czy terapeuci, szukają alternatywnych rozwiązań jako uzupełnienie terapii i standardowej oferty.

 

Christina Baumann i Roswitha Stark w swojej książce, którą kierują do terapeutów i laików, zawarły 101 substancji, które maja moc uzdrawiania, w formie symboli. Twierdzą one, że od 15 lat na własnej skórze i duszy doświadczyły cudownych i uzdrawiających mocy znaków i symboli. Więc choć w teorii, jest to potwierdzone doświadczeniem. Wierzą, że nawet pojedyncza kreska może mieć ogromne działanie. Dowodem na to niech będzie stwierdzenie, że linie stanowią anteny, z biegunem dodatnim i ujemnym, a pomiędzy biegunami płynie życie, dzięki czemu możemy przekazywać informacje. Taka prosta kreska za pomocą bieguna dodatniego czerpie energię z nieba i przekazuje ją do ziemi. I odwrotnie. Wiele osób, i ja również, kojarzy homeopatię z granulkami. Czyli ten środek w aptece, który nie jest lekiem, a ma uleczyć. Tymczasem opiera się ona na symbolach, biegunach i potencji. Chodzi o pokazanie w jaki sposób kolory, dźwięki i słowa mogą przenikać do ludzkiego organizmu, na zasadzie częstotliwości, aby wykazywać swoje lecznicze i harmonizujące działanie.

 

Poradnik „Homeopatyczne symbole uzdrawiające” faktycznie jest kierowany do laików. Czego dowodem jest prosty język, mnóstwo przykładów i dowodów. Roswitha Stark, to naturopatka i ekspert w dziedzinie medycyny symbolicznej, a Christina Baumann to trener rozwoju osobowości oraz holistyczno-energetycznych metod leczenia. Za główne zadanie wzięły wyjaśnienie czym są symbole homeopatyczne, jak należy je stosować oraz z jakimi częstotliwościami łączyć. Uwagę czytelnika kierują na potencjonowanie i jaką potencję należy przypisać do danego symbolu, aby środek wykazywał pożądane działanie. Chcą przybliżyć również pojęcie medycyny wibracyjnej oraz metod przez nią stosowanych. Dużą część poradnika stanowi leksykon preparatów homeopatycznych, wśród których znajdziemy m.in. kasztanowiec, kamforę, niepokalanek pospolity, ostropest plamisty, wapno palone czy chinowiec lekarski. Przedstawiono także 31 dotychczas nieuznawanych za homeopatyczne substancji, które podobnie jak klasyczne preparaty mogą podlegać potencjonowaniu. Należą do nich np. grzyby, wirusy, światło słoneczne, enzymy, jony ujemne czy algi. Każdy z nich został dokładnie opisany, aż po zakres stosowania.

 

Po „Homeopatyczne symbole uzdrawiające” sięgnęłam z ciekawości, choć homeopatia nigdy nie leżała w sferze zainteresowań. Materiał oceniam na ciekawy, ale nie wiem czy odważyłabym się zastosować zawarte porady, przynajmniej w tych ważnych kwestiach życiowych. Choć uśmiechnęłam się przy lekturze kamfory, którą jako dziecko byłam nacierana w stanach przeziębienia, czy piłam herbatkę z rumianku na ból brzucha, a okłady z dziurawca stosowałam na stłuczenia. Wiele z tych symboli to otaczające nas przedmioty, minerały czy produkty kuchenne, o części pierwszy raz słyszę (kokornak powojnikowy?,kolokwinta?). Symbole, które nas otaczają mają działanie, niekoniecznie przypisane do homeopatii, a bardziej jako treści przekazywane przez pokolenia, stosowane przez nasze babcie. Ciekawym elementem jest plakat znajdujący się na końcu książki „Homeopatyczna apteczka symboli” – dzięki niemu można na wiele sposobów wyszukać odpowiedni symbol pasujący do danej okazji.
„Homeopatyczne symbole uzdrawiające” Stark i Bauman to na pewno nie sposób na życie ani wyznacznik drogi postępowania. Bardziej jako ciekawostka. Bardziej jako rozrywka.

Uleczkaa38

Homeopatia stała się w ostatnich latach niezwykle popularną, cenioną i ważną metodą leczenia i zapobiegania rozmaitym schorzeniom, niemalże na całym świecie. Dziś już nikt nie neguje i nie wyśmiewa homeopatii, a raczej stawia ją obok innych, alternatywnych medycznych nauk. Jednak tak jak wszystko, tak i współczesna homeopatia się zmienia, ewoluuje i przekształca na naszych oczach. I właśnie w tym względzie warto sięgnąć po znakomitą książkę pt. "Homeopatyczne Symbole Uzdrawiające. Najnowsze Odkrycie Medycyny Energetycznej I Informacyjnej", która ukaże nam współczesną postać homeopatii i pozwoli czerpać z niej jak najwięcej dobra. 

 

Ta wydana nakładem Wydawnictwa Vital, pozycja, odkrywa przed nami nowe oblicze homeopatii. To właśnie za sprawą jej lektury dowiemy się tego, jak korzystać z nowoczesnej homeopatii , jak umiejętnie i skutecznie wykorzystywać jej symbole, ale też i homeopatyczne kolory, słowa i dźwięki, tak by uczynić naszą codzienność lepszą, szczęśliwszą i przede wszystkim, zdrowszą. Książka ta odkryje przez nami również wagę, znaczenie i moc pokaźnej liczby 101 symboli homeopatycznych i ich powiązanie z klasycznymi środkami homeopatycznymi w postaci ziół i innych roślin. 

 

Christina Baumann i Roswitha Stark - autorki tego poradnika, zapraszają nas za sprawą tej lektury do spotkania z nowoczesną homeopatią. Homeopatią, opartą tyleż na właściwościach medycyny naturalnej, co i przede wszystkim na roli symboliki, gdzie to dana figura, symbol, kolor, dźwięk i słowo, mogą wpłynąć na nasze lepsze samopoczucie i zdrowie. Każdy z tych symboli został poddany tu dogłębnej analizie, gdzie to poznajemy jego łacińską nazwę, obszar występowania, sposób działania, jak i wreszcie zastosowanie na daną chorobę i schorzenia. A pod tymi symbolami kryją się takie oto środki, jak m.in. kasztanowiec, azotan srebra, rumianek pospolity, fosforan magnezu, czy też krwawnik pospolity. I jak widzimy, rozrzut ów środków jest ogromny, co może świadczyć tylko i wyłącznie o bogactwie współczesnej homeopatii.

 

Co więcej, w książce tej znajdziemy także najnowsze odkrycia homeopatii, czyli zastosowanie grzybów, bakterii, wirusów, alg, słonecznego światła oraz całej gamy aminokwasów, które także stanowią sobą bogactwo dzisiejszej homeopatii. I przyznam szczerze, że ta część niniejszej publikacji zaintrygowała mnie tu w największym stopniu, gdyż otworzyła przede mną drzwi do zupełnie nieznanych przestrzeni wiedzy i informacji, które wiążą się właśnie z medycyną homeopatyczną. To coś zupełnie nowego, bardzo interesującego i obiecującego wiele na przyszłość w kontekście jeszcze lepszej walki z szeregiem chorób i schorzeń.

 

Poradnik ten cechuje także niezwykła łatwość odbioru, co jest związane zarówno z prostym językiem autorek, jak i też samym pomysłem na tę książkę, która przypomina coś na wzór encyklopedii homeopatycznych symboli. To bardzo ułatwia i przyspiesza lekturę, co zawsze warto docenić. Podobnie zresztą jak i również naprawdę ładne dla oka i efektowne wydanie, które objawia się nam klimatyczną okładką, przejrzystym układem treści, czy też ciekawymi grafikami omawianych tu symboli.

 

Reasumując - książka pt. "Homeopatyczne Symbole Uzdrawiające. Najnowsze Odkrycie Medycyny Energetycznej I Informacyjnej", to niezwykle interesująca, podana w świetny sposób i przede wszystkim niosąca ważne informacje, propozycja dla miłośników homeopatii i alternatywnej medycyny. To książka, którą warto poznać i umieścić na półce swojej domowej biblioteczki, do czego to też gorąco was zachęcam. To poradnik, który może uczynić nasze życie lepszym, pełniejszym i zdrowszym!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!