Okładka wydania

Panny I Wdowy Tom 4 Ewelina

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Maria Nurowska
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x201 mm
 • ISBN: 9788381691451
 • Wydawca: Prószyński I S ka
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  3,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Panny I Wdowy Tom 4 Ewelina | Autor: Maria Nurowska

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Opowiem wam historię dwóch dziewczyn, Hani i Karoliny. Mieszkają w Krakowie. Trafiły do domu dziecka, gdy ich rodzice zginęli w wypadku. Bardzo to przeżyły. Czekają na adopcję. Ale wciąż cały czas bardzo tęsknią za swoimi rodzicami, oglądają wspólne zdjęcia i płaczą. Nie znoszą domu dziecka. Po paru dniach zgłosiła się rodzina, która chciała je zaadoptować. Zabrali je na trzy dni. Najpierw porozmawiali w domu dziecka z dyrektorką i poznali sytuację dziewczynek. Rodzice, chcący je zaadoptować, to Kamila i Rafał, nie mają żadnych dzieci. Polubili – z wzajemnością – obie nastolatki. Wszyscy, chcąc się lepiej poznać, poszli na wspólny spacer do parku. Porozmawiali o zainteresowaniach i próbowali dowiedzieć się, co się wydarzyło.”

 

Zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Niestety rodzice dwóch dziewczynek giną w nim. Hania i Kamila trafiają do domu dziecka. Muszą się pogodzić, z tym co je spotkało. Czekają również na adopcję. Pewnego dnia zgłasza się dwójka ludzi Kamila i Rafał. Chcą adoptować obie dziewczynki. Los można powiedzieć, że im sprzyja ponieważ nie są skazane na rozdzielenie. Mogą poznać swoich nowych rodziców i przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Czy będą potrafiły uporać się ze stratą swoich kochanych rodziców i polubić Rafała i Kamilę? Czy Hania i Kamila pozwolą im wejść do ich świata i zostać tam na dłużej? Czy będą potrafiły pewnego dnia się uśmiechnąć i spojrzeć w przyszłość z nadzieją?

 

Iga Bartczak, ur. 2002 r. w Poznaniu, uczęszcza do Regionalnego Ośrodka Edukacji we Wrocławiu, mieszka w Siechnicach. „I życie toczy się dalej” to jej debiut na polskim rynku wydawniczym. Książka liczy tylko sześćdziesiąt dwie strony. Nie jest to za długa powieść, można rzec, że jedno posiedzenie starczy nam, aby poznać całą historię Hani i Karoliny. Dla mnie była to trudna lektura. Życie dla naszych bohaterek nie ułożyło się na początku za dobrze. Po stracie najdroższych i najukochańszych rodziców nie wyobrażam sobie jak można się po tym podnieść. Jak funkcjonować dalej. Podczas lektury zastanawiałam się wiele razy jak ja bym się wtedy zachowała. Wiem, że bardzo długo nie mogłabym po tym wszystkim się podnieść, nawet nie wyobrażam sobie dnia bez płaczu.

 

Mimo tego, że książka jest bardzo krótka możemy poznać dobrze sytuację bohaterek. Niestety parę rzeczy w książce mi się nie zgadzało. Dialogi, które zostały przedstawione były dla mnie strasznie sztuczne. Powinno to wyglądać trochę bardziej realistycznie. Do tego akcja była tak strasznie szybko napisana, że czasami nie widziałam co ja już czytam. Moim zdaniem książka dla lepszego odbioru przez czytelnika powinna być może dłuższa. Dzięki temu lepiej by się ją czytało i akcja tak strasznie by wtedy nie pędziła. Autorka miała dobry zamysł z całą fabułą jednak dużo zabrakło książce.

 

Jestem zadowolona, że mogłam poznać twórczość Igi Bartczak. Nie żałuję czasu spędzonego z „I życie toczy się dalej”. Jest parę minusów, ale nie były one, aż tak bardzo rażące, że nie dałoby się przeczytać całej książki. Dlatego, jeśli jeszcze nie czytaliście powieści to zachęcam was do tego. Nie musicie szukać dużo wolnego czasu ponieważ czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Poznajcie losy Hani i Karoliny jak również ich przybranych rodziców. Dajcie znać jakie są wasze odczucia po skończonej lekturze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial