Okładka wydania

Żelazny Kruk Tom 3 Gniazdo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Rafał Dębski
 • Tytuł Oryginału: Żelazny Kruk Tom 3 Gniazdo
 • Gatunek: Literatura MłodzieżowaFantasy
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 304
 • Rok Wydania: 2020
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x200mm
 • ISBN: 9788376868677
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Żelazny Kruk Tom 3 Gniazdo | Autor: Rafał Dębski

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Evah i jego przyjaciele znaleźli już siedzibę Szalonego Maga. Teraz pozostało wydobyć od niego informację, gdzie należy szukać siedziby Żelaznego Kruka. Tyle że od razu po wejściu do podziemi stało się dla chłopca jasne, iż nie będzie to łatwe.

 

Lecz od czego ma się wypróbowanych przyjaciół? Wspólnymi siłami na pewno zdołają tego dokonać. Należy jednak pamiętać, że przekonanie Szalonego Maga do wyjawienia tajemnicy to dopiero początek, zaledwie część drogi do celu.

 

Jak łatwo odgadnąć, wszyscy uczestnicy wyprawy okażą się niezmiernie ważni dla jej powodzenia - zaradny i sprytny Grzywa, kłótliwa, uparta, ale mądra Cellara, złośliwy lecz waleczny książę Mavaren, tajemniczy i mroczny kat Jakub, a przede wszystkim dzielny i zdecydowany na wszystko Evah.
Czy odnajdą gniazdo potwora, aby go pokonać i uwolnić świat od grozy? I czy to w ogóle możliwe? Kogo jeszcze spotkają po drodze? Jakie czekają ich przygody i niespodzianki?

 

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w trzeciej części cyklu, zatytułowanej `Żelazny Kruk. Gniazdo`.

Koralina

Czym charakteryzuje się dobra fantastyka dla młodzieży? Dojrzałym czytelnikom też się podoba. Potrafi zaskoczyć, poruszyć i skłonić do refleksji. A jeśli do tego dochodzą wyraziści bohaterowie i finał porywającej fabuła, to nie pozostaje nic innego jak zasiać do lektury. Rafał Dębski dał się już poznać polskim czytelnikom. Jego książki tj. seria o Wilkoznacach , czy cykle opowiadań zyskały sporo grono fanów. Tym razem Rafał Dębski stworzył serię dla młodszych odbiorców, ale to nie znaczy, że naiwną, czy trywialną.

 

Evah żyje sobie spokojnie w pewnej maleńkiej wiosce, pewnej nocy traci wszystkich swoich bliskich. Wszystko za sprawą okrutnego potwora, Żelaznego Kruka. Chłopak postanawia skończyć z tym terrorem i zabić głównego sprawcę tych nieszczęść. Wyrusza w podróż, podczas której napotyka liczne przygody, sojuszników, ale także wrogów.
W ostatniej odsłonie perypetii Evaha docieramy w końcu do kryjówki Żelaznego Kruka. Jednak tutaj historia się nie kończy. Samo dotarcie do celu nie jest jeszcze zrealizowaniem planu, dlatego głównego bohatera i jego przyjaciół czekają kolejne przygody .

 

Rafał Dębski zadbał abyśmy nie nudzili się podczas finału tej ekscytującej historii. Co chwile wyciąga nowe przeszkody do pokonania oraz mnóstwo rozwiązań, które mogą zastosować bohaterowie. Na pewno ciekawe jest to, że autor zostawia dużo miejsca na własne pomysły. Zanim bohaterowie dojdą do określonego sposobu, my jako czytelnicy mamy dużo miejsca dla własnych przemyśleń i spostrzeżeń. Przykładem może być wydostanie się z więzienia Szalonego Maga. Kiedy razem z bohaterami bardzo dokładnie poznajemy możliwości i pomysły jakie mają na ucieczkę z tego miejsca i kontynuowanie podróży.

 

Chociaż jest to książka skierowana głównie do młodzieży. Można śmiało stwierdzić, że dojrzały czytelnik również znajdzie w niej coś dla siebie. Oczywiście autor zadbał o odpowiedni poziom brutalności fabuły, dzięki czemu jest ona nieco złagodzona, ale nie wpływa to znacząco na całą historię. Świat jaki stworzył Rafał Dębski w „Żelaznym Kruku” to na pewno nie bajka na dobranoc, tylko porywająca historia o tym, jak czasami trzeba szybko dorosnąć i jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Chociaż motyw zemsty jest jednym z kluczowych aspektów fabuły to finalnie okazuje się, że kiedy docieramy do zamierzonego celu przestaje być już taka ważna.

 

Samo zakończenie przynosi ze sobą parę interesujących pytań. Autor zakończył historię w takim momencie, który z powodzeniem mógłby być konstytuowany, ale nie musi, ponieważ główne elementy fabularne zostały wyjaśnione. Jednak na pewno ciąg dalszy tej historii byłby dla fanów miłą niespodzianką.

 

„Żelazny Kruk. Gniazdo” to koniec podróży jaki odbyliśmy z Evahem i jego przyjaciółmi. Była to na pewno ciekawa wyprawa. Pozwoliła przeżyć wiele ciekawych przygód, które na długo zostają w pamięci. Rafał Dębski stworzył świat, który bardzo trafnie parafrazuje świat dojrzewającego dziecka. Sprawy, które wcześniej były całkowicie odległe, nagle stają się decydującymi kwestiami życia i śmierci. „Żelazny Kruk. Gniazdo” to książka, którą powinien przeczytać każdy młody człowiek, aby zainspirować się, jak walczyć z przeciwnościami losu. A do najważniejsze, jak pozostać zgodnym z samym sobą.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto
 • Zobacz Mini Tutorial