Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Szef Kuchni Maja Kim Będę, Gdy Dorosnę

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Szef Kuchni Maja Kim Będę, Gdy Dorosnę | Autor: Serena Riffaldi

Wybierz opinię:

Jarosław Drożdżewski

„Kim będę, gdy dorosnę” to składająca się z kilku części seria publikacji dla najmłodszych czytelniczek i czytelników autorstwa Sereny Riffaldi, która zilustrowana została przez Stefanie Scalonę. Każda kolejna książka opublikowana w tej serii prezentuje wybrane zawody, które mogą być inspiracją dla naszych pociech. Wśród książeczek pojawiły się m.in. opowiadające o takich zawodach jak pediatra, trenerka koni, fryzjerka czy ogrodniczka. Jest też pewna Maja, która została szefem kuchni i, o której nieco więcej przeczytacie poniżej.

 

Uważni czytelnicy pewnie zwrócili uwagę na fakt, że wszystkie wymienione wyżej zawody ukazane są w żeńskiej formie. I nie jest to przypadek, gdyż te książeczki skierowane są głównie do dziewczynek w wieku przedszkolnym. Oczywiście, jeśli do książki zajrzy chłopiec to nie stanie się nic złego, natomiast da się odczuć, że jest to publikacja tworzona z myślą o dziewczynkach. Wystarczy rzucić okiem na oprawę graficzną recenzowanej książeczki, by zwrócić uwagę, chociażby na różowy kolor, który w niej dominuje.

 

Warto też na wstępie podkreślić, że cała ta seria nie ma na celu tego, aby dziecko dokonało wyboru, kim chce być w przyszłości, a jest raczej bardzo luźną zabawą, którą rodzice mogą przeprowadzić ze swoim dzieckiem. Wydaje mi się, że ważne jest, aby od najmłodszych lat pokazywać pociechom, jak duży wybór jest przed nimi, ale też ukazywać różne drogi, z których ostatecznie one wybiorą tą właściwą. Tego typu publikacje bardzo ułatwiają wychowawcom zadanie, gdyż dzięki nim w ciekawy i przystępny sposób są w stanie taką wiedzę dzieciom przekazać. „Szef kuchni Maja” jest tego doskonałym przykładem.
Ta niewielka objętościowo książeczka już od samego początku wzbudza pozytywne emocje i wrażenia. Wystarczy, że otworzymy okładkę i od razu ukaże się nam bardzo przyjemny element. Na samym początku znalazło się bowiem miejsce np. na fotografię dziecka i jego podpis. To sprawia, że książeczka z miejsca staje się właścicielce bardzo bliska i wyjątkowa. Zapewne też zaciekawi ona najmłodszych, gdyż jej oprawa graficzna bardzo przyciąga wzrok. Grubsza okładka chroniąca przed zniszczeniem, przyjemny papier i bardzo kolorowe ilustracje sprawiają, że dziecku chce się do niej wracać i czytać wraz z rodzicami.

 

Co prawda tego tekstu nie ma tutaj zbyt wiele, natomiast jest wystarczająco, aby przyciągnąć uwagę dziecka i nie za dużo, aby go znudzić. Na tych kilkunastu stronach dziecko dowie się, jak wygląda praca szefa kuchni, ale też pozna szereg nowych potraw, co powinno zachęcić do dalszego pogłębiania wiedzy. Całość przekazana została w formie, króciuteńkich przygód, których narratorem jest sama Maja, dzięki czemu tekst bardziej trafia do dzieci. Cała ta publikacja jest bardzo przystępna w odbiorze, ale też pełna serdeczności i pozytywnych emocji. Poza Mają i jej kuchennymi przygodami poznajemy też szereg jej przyjaciół i rodzinę, a wszystkie te przygody pełne są radości, zabawy i ciepła. Maja przekazuje czytelnikom dużą dawkę miłości i wartości, które chciałby przekazać każdy z rodziców swoim milusińskim.

 

I choć całość można przeczytać w zaledwie kilka minut, to nie oznacza to końca zabawy. Kreatywni rodzice mogą wykorzystać tego typu publikację do dalszej zabawy, choćby przy sztucznej kuchni czy nawet jako wstęp do pomocy przy pracach przy prawdziwych posiłkach. W końcu kto powiedział, że dziecko, nawet to najmłodsze, nie powinno pomagać przy domowych zadaniach rodzicom tym bardziej, jeśli będzie to miało formę zabawy?

 

„Szef kuchni Maja” to niepozorna książeczka, która kryje jednak w sobie szereg zalet. Pozwala poznać nowe zawody, daje szanse na odkrywanie nowych zajęć, ale też potrafi bawić podczas czytania i oglądania. Bardzo przystępna forma i ciekawa oprawa graficzna sprawiają, że dla najmłodszych czytelniczek powinna być to chwila pozytywnej rozrywki i wstęp do dalszej zabawy. A kto wie, może zdarzy się również tak, że niejedna z milusińskich, która zajrzy do całej serii „Kim będę, gdy dorosnę”, w przyszłości, gdy dorośnie właśnie dzięki tej wydanej przez „Jedność dla dzieci” publikacji, zostanie szefem kuchni czy pediatrą? Cóż, nigdy nic nie wiadomo, więc drodzy Rodzice próbujcie i bawcie się ze swoimi pociechami przy tych książeczkach.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial