Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Etalianek Z Leśnej Krainy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Etalianek Z Leśnej Krainy | Autor: Aleksandra Sztorc

Wybierz opinię:

Tulliana

Pamiętam, że już jako mała dziewczynka uwielbiałam opowieści o krasnoludkach, leśnych skrzatach, niesfornych i zabawnych ludkach, które zamieszkiwały baśniowe krainy oraz znane mi z książek domki przypominające kolorowe grzybki… Dziś jestem już dorosłą kobietą, ale wciąż mam sentyment do tego typu historii, dlatego postanowiłam sięgnąć po książkę ,,Etalianek z Leśnej Krainy” i w przyszłości przeczytać ją także mojemu małemu synkowi. Bohaterami tej wdzięcznej powieści należącej do literatury dziecięcej są  Alian, Karika oraz Beatrykus – to troje Etalianów, czyli dość dziwnych, ale uroczych, małych, leśnych skrzacików, które zamieszkują wyspę zwaną Eternią. Życie Etalian wydaje się bardzo spokojne, wręcz idylliczne aż do chwili, w której odnajdują należący do jakiegoś człowieka plecak z tajemniczym listem o smutnej treści. Skrzaty poruszone przeczytaną  w nim opowieścią, a właściwie prośbą, jaką zawarł w nim pewien tata do swej córeczki, postanawiają odnaleźć adresatkę listu i jej go przekazać. Oczywiście wyprawa do miasta Narutadem zamieszkiwanego przez tajemniczych ludzi jest dla Etalianów ogromnym wyzwaniem, czymś co można by określić wyjściem poza strefę własnego komfortu… Jeśli chcecie dostarczyć swojemu dziecku naprawdę wartościowej i rozwijającej wyobraźnię lektury, zachęćcie je do książki o fascynujących przygodach mieszkańców Leśnej Krainy.

 

Powieść Aleksandry Sztorc jest pełna interesujących opowieści z pogranicza jawy i snu, dziecko z pewnością będzie zaintrygowane pełnymi niebezpieczeństw przygodami, jakich doświadczają dzielni Etalianie. ,,Etalianek z Leśnej Krainy” to książeczka pełna pozytywnych emocji, momentami wzruszająca do łez, wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Jej bohaterowie to małe i niepozorne skrzaty, ale mają wielkie serca, odznaczają się ogromną wrażliwością i troską o drugą istotę, niezależnie, czy jest to inny Etalian, jakieś zwierzę, czy też interesujący, ale i wzbudzający w nich trwogę człowiek. Opowieść o Etalianach to bardzo starannie napisana i zredagowana książka. Jej niewątpliwą zaletą jest wartka akcja, przyjemne w lekturze dialogi, styl bardzo komunikatywny, a jednocześnie klarowny dla młodych czytelników. Myślę, że idealnymi adresatami tej ciepłej i mądrej książeczki będą dzieci w wieku 10-12 lat, ale może spodobać się także czytelnikom w innym wieku, nie wyłączając z tego osób dorosłych. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o wartościach dydaktycznych ,,Etalianka z Leśnej Krainy”. Książka przywodzi na myśl wciągającą opowieść przygodową, ale zawiera też mnóstwo, ciekawie prowadzonych wątków  z odcieniem dydaktycznym

 

. Czytając historię Etalian, Babci Mojry i Miriam, mamy okazję zrozumieć, co jest tak naprawdę w życiu najważniejsze, zrozumieć, jak wspaniale jest otaczać się kochającymi i pełnymi empatii ludźmi. Dzielne małe skrzatki pokazują czytelnikowi, że przez życie nie da się przejść patrząc tylko przez różowe okulary i spędzając czas wyłącznie na sielskiej zabawie. Otaczająca nas rzeczywistość niejednokrotnie dostarcza trudnych doświadczeń, sytuacji, w których należy umieć się znaleźć i wyzwań związanych z koniecznością podejmowania trafnych wyborów. Powieść Aleksandry Sztorc można odczytywać i rozumieć na różne sposoby, także jako alegorię procesu dorastania, przechodzenia z etapu barwnego dzieciństwa – Leśnej Krainy do zagadkowego, ale pełnego ryzyka i niebezpieczeństw świata dorosłych – czyli książkowego miasta Narutadem. Warto wspomnieć, że powieść o Etalianku jest podzielona na niezbyt długie i przyjemne w lekturze rozdziały, które kolejno otwierają przed nami karty pasjonującej opowieści o przyjaźni, miłości, wybaczeniu, radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Zastanawiałam się długo, jaką ocenę przyznać książce ,,Etalianek z Leśnej Krainy”, przyznam, że wahałam się nawet, czy nie dać jej 6 na 6. Ostatecznie wystawiam powieści mocne 5, trochę brakuje mi kolorowych ilustracji w tak pięknie napisanej książce. Powieść posiada trochę ilustracji, ale są one czarno-białe, jakby naszkicowane ołówkiem. W moim mniemaniu Etalianek z barwnymi ilustracjami wzbudziłby prawdziwy zachwyt w młodym czytelniku i zachęciłby do lektury tej cudownej książki jeszcze większe grono dzieci!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Comments  

0 # Intruz 2020-03-14 09:27
Świetna receznja!
Reply | Reply with quote | Quote | Report to administrator

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial