Okładka wydania

Jak Wspierać Rozwój Przedszkolaka?

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Monika Sobkowiak
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 240
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788366237940
 • Wydawca: Samo Sedno
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Wspierać Rozwój Przedszkolaka? | Autor: Monika Sobkowiak

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Na rynku wydawniczym jest całe mnóstwo poradników, które podpowiadają jak wychować zdrowe i mądre, a do tego jeszcze szczęśliwe dziecko! Doświadczeni nauczyciele, rodzice, pedagodzy, blogerzy wydają kolejne publikacje, które mają pomagać zarówno rodzicom, dziecku, jak i innym osobom na co dzień pracującym z dziećmi w wychowywaniu naszych pociech.

 

Niedawno do grona poradników o tematyce wychowawczej, dołączył tytuł „Jak wspierać rozwój przedszkolaka?” autorstwa Moniki Sobkowiak, wydany przez Wydawnictwo Samo Sedno. Monika Sobkowiak jest doświadczoną nauczycielką przedszkola i neurologopedą, do tego autorką bloga https://panimonia.pl, w którym dzieli się swoimi pomysłami i szeroką wiedzą z zakresu nauczania przedszkolnego. Dodatkowo warto wspomnieć, iż Monika Sobkowiak jest również szkoleniowcem, pisze poradniki, książki a także artykuły do prasy. Wszechstronna, o otwartym umyśle kobieta, podpowiada w swojej książce, jak wspierać malucha, który właśnie rozpoczął przygodę z przedszkolem!

 

Poradnik autorstwa Moniki Sobkowiak zdecydowanie będzie doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby świadomie rozwijać różne kompetencje dziecka, ale również nauczać, bawiąc się przy tym doskonale z dzieckiem! Autorka rozpoczyna od teoretycznych wskazówek, zdecydowanie jest to ważna część tej książki, która ma nie tylko pokazywać, jak uczyć dziecko przez zabawę, ale będzie wskazywała na jego rozwojowe potrzeby. Dużo miejsca zajmują w poradniku informacje odnoszące się do emocji dziecka. Autorka stara się przy tym wyszczególnić różne etapy rozwoju dziecka – dzieli więc przedszkolaków według wieku i stara się przypisać im charakterystyczne w tym okresie zachowania. A wszystko po to, by móc podejść do malucha indywidualnie. Podpowiada często, co jest ważne dla dziecka – zabawa, rozmowa, motywacja, wspólnie spędzony czas. Mimo iż często o tym słyszymy, to tutaj w „Jak wspierać rozwój przedszkolaka?” odnajdziemy wszystkie te tematy zebrane w jednym miejscu i scharakteryzowane właśnie pod kątem pomocy, czy też właśnie wsparcia naszego malucha!

 

Oprócz wsparcia psychicznego, przedszkolak potrzebuje również ruchu i zachęty do zabawy na świeżym powietrzu czy też gimnastyki, która pozwoli mu rozwijać się prawidłowo. W poradniku autorka również zajmuje się tym tematem. Proponuje zabawy, dodatkowo podpowiada, jak dziecko motywować do grupowych gier, które wzmacniają dzieci nie tylko fizycznie, ale również pozwalają na współpracę i rozwijanie dobrych stosunków z rówieśnikami! Monika Sobkowiak z racji swojego zawodu – jest również jak wcześniej wspomniałam neurologopedą w rozdziale zatytułowanym „Trudna sztuka mówienia” zaproponuje czytelnikom jak bawić się z dzieckiem, by chętnie i poprawnie mówiło, wcześniej jednak podpowie co może wzbudzić u rodzica/nauczyciela/opiekuna niepokój, a co jest normą u dzieci przedszkolnych. Będą to ważne informacje dla rodziców, którzy niepokoją się o swoje dziecko.

 

Oczywiście kolejne rozdziały przyniosą informacje i propozycje zabaw dla dzieci, które przecież właśnie zaczynają się uczyć zarówno matematyki, jak i rozpoczynają zabawę z literkami. Monika Sobkowiak pokaże jak wspierać dziecko, na co zwracać uwagę i przede wszystkim , jak się z nim bawić, by rozwijać jego talenty i odkrywać mocne strony dziecka!!! Poradnik zawiera również bardzo ważny rozdział, który współcześnie spędza sen z powiek wielu rodzicom i psychologom! Mianowicie rozdział dotyczący technologii informacyjnej! Ponadto autorka będzie wciąż zachęcała do wspólnej zabawy poprzez kreatywne pomysły, gry, eksperymenty, wspólne projekty, ale i jakże ważne całiem zwykłe wspólne rozmowy!

 

Bardzo ciekawa propozycja dla nauczycieli przedszkoli, rodziców i wszystkich tych, którzy pragną by dziecko było szczęśliwe, mając u boku mądrych dorosłych!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto