Okładka wydania

Słoiczek Strachu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Słoiczek Strachu | Autor: Barbara Supeł

Wybierz opinię:

Chris

W dobie komputerów, Internetu i smartfonów niezwykle ciężko jest zapewnić dziecku rozrywkę na długie godziny, bez pominięcia właśnie powyższych urządzeń. Jednak jak dobrze wiemy, najlepsza zabawa jest w większym towarzystwie, co szczególnie jest widoczne podczas wspólnych gier najmłodszych. Dotyczy to również dorosłych, którzy najbardziej rozluźniają się w „swoim” gronie, niezależnie od sposobu spędzania czasu. Co jednak zrobić gdy wpadają znajomi, a trzeba dzieciom zorganizować jakoś wieczór? Z pomysłami zarówno na dorosłe jak i dziecięce zabawy wychodzi Barbara Supeł w nowej książce z serii „Już czytam” pod tytułem „Słoiczek strachu”.

 

Dominik jest siedmioletnim chłopcem, który nie jest za bardzo zadowolony z faktu, że do jego rodziców przyjeżdża ciocia z wujkiem z zamiarem zaciekłej rywalizacji przy grach planszowych. Wraz z nimi przyjeżdżają również bliźniaczki Klara i Marta, co oznacza dla głównego bohatera radosne kompanki do wspólnej zabawy. Natomiast za organizację dziecięcego wieczoru odpowiedzialny jest starszy brat Dominika- Błażej, któremu najzwyczajniej w świecie taka rola nie za bardzo odpowiada. Najchętniej cały ten czas przesiedziałby przed komputerem grając równie zawzięcie co rodzice. W realizacji tego zamierzenia ma pomóc mu sprytny plan według którego przekazuje dzieciakom słoiczek strachu wypełnionego różnego rodzaju zadaniami, które głowni bohaterzy mają za zadanie wykonać. Co z tego wyniknie i kto będzie najbardziej zadowolony z takiego obrotu spraw? Z pewnością by się tego dowiedzieć warto sięgnąć po nową książkę Barbary Supeł. Dla nas najważniejsze jest kilka istotnych faktów- poprzez ciekawą i momentami zabawną historię autorka przekazuje nam do rąk naprawdę mądrą i dla nas i dla dzieci lekturę. Pokazuje jak działa dziecięca wyobraźnia i jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnej zabawy. Co najważniejsze jednak, każdy uczestnik tegoż wieczoru wyciąga lekcje z minionych wydarzeń, zarówno dorośli jak i najmłodsi. Myślę, że to bardzo dobre ukazanie czytelnikom w każdym wieku, że należy uczyć się na błędach, a każde niepowodzenie zamienić w nauczkę. Barbara Supeł poprzez historię Dominika pokazuje również relację między młodszym, a starszym rodzeństwem.

 

Przykład Błażeja uczy, że starsze rodzeństwo powinno brać na swoje barki odrobinę odpowiedzialności za młodszych w przypadku nieobecności rodziców. Co więcej lekceważenie i zbywanie nie jest najlepszym rozwiązywaniem w takich przypadkach. Wspólne czytanie z dzieckiem daje też poniekąd lekcje dla nas samych, dorosłych. Oczywiście czas spędzany ze znajomymi jest niezwykle ważny i relaksujący, ale być może warto zastanowić się czy nie należy w takich przypadkach zorganizować czas naszym małym pociechom tak by wszyscy spokojnie i bezpiecznie spędzili wieczór. Cała historia opatrzona jest barwnymi i z pewnością działającymi na wyobraźnię dziecka ilustracjami. Pozwala to zdecydowanie jeszcze lepiej wyimaginować sobie historię Dominika, Błażeja, Klary i Marty. Niezwykle pomocny jest również słowniczek trudniejszych wyrazów. W momencie gdy młody czytelnik sam sięga po „Słoiczek strachu” to dotychczas nieznane sobie wyrazy może z łatwością odnaleźć na końcu książki. Na koniec wszystkiego autorka sprawdza również umiejętność czytania ze zrozumieniem i znajomość sylab. Jest to już nieco standard, że Barbara Supeł na koniec książki z serii „Już czytam” daje czytelnikom szereg zadań do wykonania, które z pewnością jeszcze bardziej czynią lekturę atrakcyjniejszą.

 

„Słoiczek strachu” jest idealną książką zarówno dla dorosłych jak i ich dzieci. Obu stronom przedstawia zarówno błędy, ich konsekwencje jak i możliwości zapobiegania takowym problemom. To wszystko sprawia, że niezwykle ciekawa dla dziecka historia i przygoda okazuje się także idealną lekcją.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto