Okładka wydania

Reiki Samodzielne Uzdrawianie Jak Bezpiecznie Wyeliminować Ponad 100 Dolegliwości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Reiki Samodzielne Uzdrawianie Jak Bezpiecznie Wyeliminować Ponad 100 Dolegliwości | Autor: Karen Frazier

Wybierz opinię:

Mirosława

Wszystko jest energią, która płynie we wszystkich żywych organizmach. Jej harmonijny przepływ gwarantuje nam zdrowie i satysfakcjonujące życie. Gdy zostaje zaburzona, wówczas zaczynają się kłopoty. W takiej sytuacji musimy przywrócić równowagę energetyczną w naszym organizmie. Możemy to zrobić, dzięki metodzie opisanej w książce pt.: „Reiki - samodzielne uzdrawianie“.

 

Karen Frazier zajmuje się energoterapią intuicyjną i metafizyczną. Posiada stopień mistrzowski w sztuce Reiki Usui Ryoho. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia profesjonalnych Energoterapeutów Reiki. W swoim dorobku ma wiele książek na temat energoterapii, uzdrawiania kryształami oraz interpretacji snów. Prowadzi szkolenia i jest założycielką Wspólnoty Energoterapeutów Reiki SHARe.

 

Reiki jest starożytną techniką uzdrawiania za pomocą energii, która prawdopodobnie znana była od początku istnienia ludzkości. Dawniej wiedza o niej przekazywana była z ust do ust, dlatego jej powstanie nie jest dokładnie znane. Wiadomo, że na Zachód trafiła dzięki hawajskiej mistrzyni Reiki madame Hawayo Takatę, której sylwetkę poznajemy na początku książki. Rozpowszechniła ona metodę zwaną Usui Ryoho Reiki, której nazwa pochodzi od jej twórcy Mikao Usui. Również jego postać mamy okazję poznać bliżej. Poza nimi autorka przybliża nam także postać Chujiro Hayasho - nauczyciela madame Takaty.

 

Tradycja nakazuje, by wszyscy zachodni mistrzowie Reiki przekazali studentom historię tej metody. Madame Takata wyszkoliła 22 mistrzów Reiki, z których na Zachodzie wywodzi się tysiące adeptów sztuki Ushui Reiki.

 

Zasada działania tej metody opiera się na przepływie energii, która odpowiednio ukierunkowana ma uzdrawiającą moc. Badania wykazały, że dłonie uzdrowiciela emitują energię o częstotliwości od 7 Hz do 10 Hz, która wpływa pozytywnie na proces zdrowienia. Nie są to żadne czary mary czy nadprzyrodzone zjawiska lecz, udowodnione przez prawa fizyki, oddziaływanie synchroniczne fal. Autorka wyjaśnia zasady działania tej energii i przybliża korzyści jakie daje zastosowanie Reiki.

 

„Reiki - samodzielne uzdrawianie“ nie jest poradnikiem uczącym zasad Reiki lecz pokazującym możliwości wykorzystania jej energii nie tylko do uzdrawiania. Autorka pragnie podzielić się swoimi odkryciami z wszystkimi, którzy chcą odmienić swoje życie i pójść drogą samouzdrawiania i samorozwoju, by odnaleźć swoją wewnętrzną moc. Wiedza została podzielona na trzy części, które zawierają podzielone tematycznie podrozdziały.

 

„Człowiek nie składa się wyłącznie z ciała. Człowieczeństwo obejmuje również emocje, umysł i duszę.“

 

Część pierwsza zawiera podstawowe informacje o Reiki. Między innymi opisuje jak powinna wyglądać relacja z nauczycielem Reiki, czym się kierować szukając nauczyciela Reiki, jakie powinien mieć on kwalifikacje i jak powinny wyglądać relacje między nim a uczniem. W tym celu pani Frazer zamieściła zestaw pytań, które powinno się zadać potencjalnemu nauczycielowi. Opowiada, na podstawie swojej praktyki, o przebiegu zajęć i inicjacji Reiki. Przybliża trzy filary Reiki, stopnie zaawansowania i techniki stosowane przez bioenergoterapeutów. Podpowiada o czym warto pamiętać przy wchodzeniu na ścieżkę Reiki, otwieraniu własnej praktyki Reiki.

 

Część druga przybliża pojęcie energii, podstawowe informacje ,na temat czakr, symboli Reiki stosowane przez terapeutów i narzędzi, które są pomocne podczas sesji terapeutycznej takie jak medytacja, wykorzystanie kryształów, akupunktury, olejków eterycznych i muzyki. Dowiadujemy się w jaki sposób przygotować się do autoterapii, stworzyć przestrzeń terapeutyczną, jak pracować z pacjentem, dziećmi, zwierzętami a nawet z roślinami. Poznajemy trzynaście pozycji dłoni do samodzielnego zastosowania oraz dwanaście pozycji dłoni do pracy z pacjentem.

 

Część trzecia przekazuje informacje na temat najczęściej pojawiających się schorzeń fizycznych, psychicznych i duchowych. Autorka skupiła się na dolegliwościach, które najczęściej występują u pacjentów i interesują studentów Reiki. Zebrała 100 różnych schorzeń, które ułożyła alfabetycznie. Każda z nich została krótko opisana pod względem przyczyny ich występowania, powiązania z czakrą i technik, jakie należy zastosować.

 

Wbrew temu co zapowiada tytuł i opis z tyłu publikacji, Reiki nie służy do samodzielnego uzdrawiania bez odpowiedniego przygotowania. Owszem, można skorzystać z niektórych porad ale autorka wspomina, że po to, by w pełni skorzystać z dobrodziejstw tej terapii, trzeba być zainicjowanym przez nauczyciela Reiki i uzyskać przynajmniej pierwszy stopień wtajemniczenia. Sugeruje, że poradnik powinien być traktowany jako uzupełnienie do szkolenia u boku mistrza Reiki, gdyż tylko on może zainicjować ucznia.

 

W prawie wszystkich kulturach istnieje pojęcie energii życiowej, która nazywana jest na wiele sposobów ale określa tę samą siłę, która płynie w każdym z nas. Przenika ona wszystkie rzeczy i wprawia w ruch. Pulsuje także w naszych dłoniach, dlatego w nich mamy moc uzdrawiania i przywracania równowagi energetycznej organizmu. Tę siłę wykorzystuje Reiki, która doskonale uzupełnia leczenie konwencjonalne.

 

Książkę poleciłabym osobom, które już zetknęły się z Reiki i przeszły odpowiednie szkolenie a także tym , którzy chcieliby bliżej poznać tę metodę. Znając jej podstawy możemy ją wykorzystać nie tylko do uzdrawiania ale też w różnych sytuacjach. Pod tym względem jest to niewątpliwie cenny materiał, pokazujący możliwości jakie stwarza Reiki. To bogata skarbnica wiedzy o jej zastosowaniu, prezentująca liczne sposoby jej wykorzystania. Wybór jest bardzo duży i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Uleczkaa38

"Reiki – samodzielne uzdrawianie. Jak bezpiecznie wyeliminować ponad 100 dolegliwości" - pod tym tytułem kryje się niezwykle interesująca książka poradnikowa Karen Frazier - autorki, będącej cenioną na całym świecie intuicyjną uzdrowicielką energetyczną. To właśnie ona odsłania tu przed nami tajemnicę Reiki - cennej i potężnej energii życia, z której to płynie dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Pozycja ta ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Studio Astrop­sy­cho­lo­gii.

 

Jako słowo się rzekło, książka ta skupia się na niezwykłej mocy energii Reiki, która może uzdrowić nasze ciało, umysł i duszę. Może dokonać ona tego za sprawą specjalnych technik terapeutycznych, której zostały tu dokładnie opisane i wyjaśnione. Poznamy tu zarówno niezwykle intrygującą teorię tego zagadnienia, jak i też najczystszą praktykę, która pomoże przełożyć nam owe informacje na pole skutecznego działania. To właśnie za sprawą tej książki możemy pokonać szereg chorób i schorzeń, jak i również wyzbyć się temperamentnego zmęczenia i stresu -  zmory naszych czasów...

 

Punktem wyjścia dla tej książki jest wyjaśnienie podstaw i znaczenia funkcjonowania energii Reiki, następnie ukazanie sposobu działania tej energii na nasze ciało i nasze życie, jak i wreszcie odniesienie się do stanu wiedzy, jaki posiadamy w tym względzie. Po tym teoretycznym wprowadzeniu przychodzi czas na praktykę, czyli terapeutyczne techniki uzdrawiania Reiki - m.in. nakładanie napełnionych energią dłoni na różne partie ciała. Co ciekawe, jest tu mowa zarówno o uzdrawianiu nas samych, jak i innych ludzi. I wreszcie nadchodzi czas na czystą praktykę - wykaz szeregu chorób i schorzeń oraz opisy działania Reiki w tym obszarze - m.in. jest tu mowa o bólach kręgosłupa, chorobach układu krążenia, kłopotach z układem trawiennym, cukrzycy, czy też nadwadze.

 

Na tym jednak oferta tej książki bynajmniej się nie kończy, gdyż ostatnia część poradnika skupia się na niezwykle interesującym zagadnieniu energoterapii schorzeń duszy i emocji - począwszy od nieśmiałości, poprzez depresję, a kończąc na wyzbyciu się poczucia niespełnienia. Oczywiście, to tylko kropla w morzu zagadnień, jakie są tu poruszane. Dzięki tym zabiegom i poradom autorki, możemy pokonać nasze własne ograniczenia, lęki, złe wady i nawyki, które to m.in. nie pozwalają nam żyć tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. I w mej ocenie to właśnie ten aspekt niniejszej lektury wydaje się być tu najważniejszym i najcenniejszym...

 

Na duży plus należy zaliczyć łatwą przystępność tej książki, co jest zasługą szczegółowego wyjaśnienia wszelkich kwestii, jak i też bardzo prostego języka. Oczywiście, znajdziemy tu bardziej fachowe i skomplikowane pojęcia, ale przy tym każde z nich zostało tu dokładnie wytłumaczone i opisane. Co więcej, na lekkość odbioru tego poradnika wpływa także jego bardzo efektowne wydanie, które to objawia się m.in. bardzo dużą ilością wszelkich grafik, tabel i innych ikonograficznych dodatków, jak i też chociażby dużą przejrzystością układu treści, co czyni spotkanie z tą książką jeszcze łatwiejszym i przyjemniejszym.

 

Komu poleciłabym tę książkę w pierwszej kolejności...? Myślę, że przede wszystkim tym czytelnikom, którzy są otwarci na bardziej niekonwencjonalne podejście do kwestii zdrowia i poprawy naszej codzienności za sprawą energetycznej mocy. To właśnie oni wyniosą jak najwięcej z tego spotkania, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by po tytuł ten sięgnęły także i te osoby, który są po prostu ciekawe świata i jego tajemnic. Dlatego też ze swej strony zachęcam was do sięgnięcia po książkę "Reiki – samodzielne uzdrawianie. Jak bezpiecznie wyeliminować ponad 100 dolegliwości", której to bogata oferty wiedzy i cennych porad, może nam tylko pomóc!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial