Okładka wydania

Do Lasu Po Zdrowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Zofia Ciecierska
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 128
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 153x215 mm
 • ISBN: 9788381273343
 • Wydawca: Bernardinum
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Pelplin
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Do Lasu Po Zdrowie | Autor: Zofia Ciecierska

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Las to nasze naturalne środowisko, to pośród drzew odpoczywamy najlepiej, regenerujemy się, szukamy dobrej energii! Niektórzy o tym zapominają i oddalają się od natury. Ta jednak jest niezbędna, jeśli chcemy być zdrowi i szczęśliwi. Deficyt zieleni prędzej czy później objawia się u ludzi różnego rodzaju dolegliwościami, stąd może warto sięgnąć po poradnik, który pozwoli przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące tego, jak las wpływa na organizm człowieka i na jego psychikę!

 

Zofia Ciecierska jest autorką poradnika „Do lasu po zdrowie” - Wydawnictwo Bernardinum , który z pewnością przemówi do czytelnika! W swojej książce stara się przybliżyć czytelnikowi pozytywne aspekty wynikające z jego aktywności na łonie natury – a konkretnie z korzystania z dobrodziejstw lasu! Zanim jednak autorka przejdzie do konkretnych przykładów, opierających się na pozytywnym wpływie leśnego środowiska na człowieka, najpierw szeroko zajmuje się statystykami a także szczegółami dotyczącymi polskich lasów. Te obecnie zajmują 30 procent obszaru naszego kraju, a w 80 procentach są własnością państwa. Autorka przytacza nie tylko szczegółowe informacje dotyczące budowy lasu, jego funkcji, charakterystyki lasów pierwotnych i naturalnych, ale komentuje również pozytywne procesy zachodzące w lesie. Szeroko pisze o leśnym bioklimacie – charakteryzując choćby temperaturę powietrza, jaka występuje w lasach. Pisze także o wietrze i tym, jak jest on odczuwany przez człowieka. Nie pomija charakterystyki wilgotności, a także odpowiada na pytania, jak drzewa wytwarzają potrzebny nam tlen. Szczegółowo opisuje również problemy, z którymi boryka się nasz kraj, korzystając przede wszystkim z wytwarzanej opartej na węglu kamiennym energii. W tym kontekście pisze więc o lesie, który filtruje i równocześnie jest pełen olejków eterycznych i aromatycznych związków!

 

Kolorowa, pełna fotografii książka, zawiera oprócz zdjęć szczęśliwych ludzi w otoczeniu lasu, także cytaty, które warto zapamiętać. Czasem są one dłuższe, czasem krótsze, ale zawsze niosą ze sobą pewne przesłanie, czy myśl, którą warto zapamiętać.

 

Autorka w „Do lasu po zdrowie” skupia się także na opisaniu pozytywnych walorów wypływających z istnienia lasu. Pisze o korzyściach jakie człowiek może osiągnąć, korzystając z rekreacyjnej funkcji lasu. Zaznacza więc pozytywny wpływ spacerów po lesie, podczas których człowiek oddycha głęboko świeżym powietrzem, dodatkowo nie obciąża stawów (to dzięki miękkiej ściółce), korzysta z naturalnej aromaterapii, poprawia krążenie, dotlenia się itd.!

 

Zofia Ciecierska, jako że jest autorką innych poradników zdrowotnych, do tego doktorem inżynierem i specjalistką dietetykiem, w swojej książce „Do lasu po zdrowie” znalazła również sporo miejsca na przepisy i rady dotyczące korzystania z dobrodziejstw lasu. Namawia więc ona czytelnika nie tylko do spacerów, czy w ogóle aktywności w lesie, ale również podpowiada, jak można korzystać z owoców leśnych, ziół czy drzew! Jeden z rozdziałów – Drzewoterapia – podpowiada czytelnikowi, jak korzystać z konkretnych drzew. Autorka szczegółowo opisuje, co dają drzewa człowiekowi, kiedy ten znajdzie się w ich pobliżu. Ponadto proponuje również skorzystanie ze znanych nie od dziś receptur na ich bazie. Pisze o brzozie, robinii akacjowej, cisie, czy czarnym bzie oraz o wielu innych drzewach i krzewach. Kolejny rozdział poświęca owocom leśnym – poziomkom, malinom, jeżynom i innym, proponując przepyszne przepisy deserów i zaznaczając ich pozytywny wpływ podczas walki z chorobą!

 

„Do lasu po zdrowie” Zofii Ciecierskiej, to pozycja cenna. Przede wszystkim uświadomi ona czytelnikowi, jak ważny powinien być las w życiu każdego człowieka i z pewnością zachęci go do aktywności w jego otoczeniu!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial