Okładka wydania

W Krainie Gryfa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Franciszek Szczęsny
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 506
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x210 mm
 • ISBN: 9788381471329
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

W Krainie Gryfa | Autor: Franciszek Szczęsny

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Powieść historyczna zawsze będzie modną, budzącą ciekawość i oczekiwaną przez czytelników na całym świecie. Nie da się bowiem ukryć, iż wszyscy uwielbiamy pasjonujące relacje o wydarzeniach sprzed wielu lat, które ukazują losy całych krajów i narodów, na przykładzie wydarzeń z udziałem intrygujących bohaterów. Tak było, jest i zapewne długo jeszcze będzie, z czego wypada się nam tylko cieszyć. I dlatego też z tym większą przyjemnością oddaję w wasze ręce recenzję fascynującej powieści historycznej Franciszka Szczęsnego pt. "W krainie Gryfa", która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res.

 

Fabuła powieści przenosi nas swoimi stronami do początków XIX stulecia, gdzie to poznajemy pierwszego z głównych bohaterów - Franciszka. To wielki patriota, żołnierz i mający za sobą udział m.in. w zamachu na życie Księcia Konstantego, bojownik o wolność ojczyzny. Poznajemy jego przeszłość, początki wojskowej kariery, burzliwe wydarzenia z życia, jak i też codzienność egzystencji na Kaszubach - skrawku ziemi, która miała stać się jego przystanią. Wówczas jednak echa wielkiej historii upominają się o tę postać. Kolejni bohaterowie, to potomkowie Franciszka, których losy wiążą się nierozerwalnie z losami Polski, prowadząc nas przez jej dzieje, aż do schyłku XX stulecia...

 

Połączenie powieści historycznej z wielopokoleniową sagą rodzinną - tak właśnie przedstawia się ta książka, której strony wypełnia relacja o losach pewnej familii, wplecionych w dzieje tej części Europy, które wyznaczają m.in. takie wydarzenia, jak powstania listopadowe i styczniowe, bitwa warszawska z 1831 roku, czy też chociażby krwawe wojny światowej XX wieku. To historia, walka  i wielka przygoda z jednej strony, z drugiej zaś także i zwyczajne ludzkie losy, z miłością, stratą i dramatami, na czele. I to właśnie połączenie tych wszystkich elementów składa się na ponad 500 stron tego monumentalnego dzieła, które oferuje nam wszystko to, czego tylko moglibyśmy od niego oczekiwać...

 

Na kartach tej książki znajdziemy absolutnie wszystko to, co dobra powieść historyczna zawierać powinna. Mam tu na myśli walkę, bitwy, wielką przygodą z bronią w ręku..., ale też i chociażby pokaźną porcję politycznej intrygi, czy też namiętności, jakie targają bohaterami. To również niezwykle ciekawy, przekonujący i szczegółowy obraz tamtej dawnej i zmieniającej się na naszych oczach wraz z postępem lektury, rzeczywistości Polski, która walczyła o swoją wolność względem zaborców, czy też w późniejszym czasie, agresywnych sąsiadów. I mówiąc kolokwialnie, "zagrały" tu wszystkie te ważne literackie elementy, które koniec końców dały nam naprawdę porywającą opowieść.

 

A o jakości, ale też i atrakcyjności tej pozycji niechaj świadczy fakt, że lektura ta zajęła mi jedynie dwa dni, co już samo w sobie mówi wiele o tym, jak dobrą jest ta opowieść. Dobrą z uwagi na intrygujący, zaskakujący i logiczny scenariusz wydarzeń, charakterne postacie, wielkie emocje i niepowtarzalny klimat, który oczarowuje nas od pierwszych stron. To także naprawdę dobry warsztat pisarski autora, który idealnie dozuje napięcie, kładzie nacisk na najistotniejsze wątki, jak i też dba o to, by każda scena i każde wydarzenie, wynikało z logicznego i realnego ciągu zdarzeń.

 

Reasumując - powieść Franciszka Szczęsnego pt. "W krainie Gryfa, to bardzo dobra, ciekawa i mająca wiele do zaoferowania, pozycja spod znaku szeroko rozumianego nurtu literatury awanturniczo-historycznej. Myślę, że każdy miłośnik tego gatunku będzie w pełni usatysfakcjonowany spotkaniem z tym tytułem, który to intryguje nas od pierwszych, do ostatniej strony. Nie pozostaje mi już zatem nic innego, aniżeli gorąco polecić sięgnięcie po tę pozycję, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial