Okładka wydania

Guzikowa Książka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Guzikowa Książka | Autor: Sally NichollsBethan Woollvin

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Jeszcze kilkanaście lat temu książki dziecięce to były głównie bajki i baśnie, zbiory wierszyków lub ewentualnie pozycje edukacyjne. Od kilku lat przeżywamy jednak prawdziwy rozkwit literatury dla najmłodszych. Książki to już nie tylko tradycyjne bajki, ale także cała gama produktów służących nie tylko do czytania, ale również do wspólnej zabawy. Najnowszą pozycją aktywizującą na rynku wydawniczym jest "Guzikowa książka" z wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ta kwadratowa, sztywna tekturowa książka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci i służy właśnie do zabawy. Książka jest bardzo wytrzymała i posiada zaokrąglone rogi, bez obaw możemy ją podarować nawet kilkumiesięcznym dzieciom.

 

Bohaterami książeczki są różne zwierzątka, które odnajdują kolorowe guziki. Po ich wciśnięciu dzieją się różne rzeczy- wszyscy śpiewają, klaszczą, skaczą, przytulają się, łaskoczą a nawet wypinają język. Oczywiście cała zabawa polega na tym, aby malutki czytelnik naciskał guziki razem ze zwierzątkami i wspólnie z nimi wykonywał różne czynności. To samo dotyczy rodziców, bo to właśnie z rodzicami zabawa będzie najlepsza.

 

Książka spełnia jednak nie tylko rolę ściśle rozrywkową. Nie brakuje tutaj również elementu edukacyjnego. Podczas wspólnego czytania dzieci mogą poznać i przyswoić sobie nazwy kolorów oraz zwierzątek występujących na kolejnych stronach. Niewątpliwym plusem tej pozycji jest fakt, że podczas aktywnego czytania spędzamy czas wspólnie z dzieckiem. Budujemy relację, zacieśniamy więzy, a przede wszystkim pokazujemy, że czytanie to wspaniała przygoda. Dzieci uwielbiają książki interaktywne, w których trzeba coś robić i coś się dzieje. W swojej dziecięcej ufności naprawdę wierzą w magiczne właściwości guzików, czy swoich rączek. Czytanie "Guzikowej książki" będzie dla nich wspaniałą zabawą, a wykonywanie określonych czynności z bohaterami kolejnych stron dostarczy dużo śmiechu. Jednak największych plusem jest tutaj fakt, że ta książka zachęca dzieci do ruchu. Żaden maluch nie usiedzi spokojnie, kiedy usłyszy, że po wciśnięciu żółtego guzika wszyscy skaczą i właśnie o to chodzi. Czytanie "Guzikowej książki" to doskonały sposób na dziecięcą energię. Dużo słyszy się o tym, że współczesne dzieci zbyt wiele czasu spędzają przed ekranem i że mają zdecydowanie za mało ruchu. Taka interaktywna książka zachęcająca do wstania z miejsca i wykonania określonych czynności to prawdziwy strzał w dziesiątkę i produkt na miarę naszych czasów.

 

Oryginał książki powstał w Wielkiej Brytanii, a jej autorami są Sally Nicholls oraz Bethan Woollvin. Na język polski została przełożona przez Katarzynę Piętkę. "Guzikowa książka" charakteryzuje się dość prostą szatą graficzną, a na każdej stronie oprócz kolorów białego, szarego i czarnego znajduje się tylko jedna dodatkowa barwa. Jednocześnie te ilustracje są bardzo przyjemne dla oka i ciekawe. Książka dedykowana jest najmłodszym dzieciom, do szóstego roku życia.

 

Bardzo pokrzepiający jest fakt, że ciekawych książek dla dzieci powstaje coraz więcej, a książki interaktywne to już nie tylko znany Herve Tullet. Cieszę się, że pojawiają się kolejne ciekawe propozycje wydawnicze. "Guzikowa książka" to zdecydowanie pozycja o którą warto wzbogacić dziecięcą biblioteczkę. To książka, przy której żaden maluch nie będzie się nudził. To książka, która rozwija wyobraźnię i zabiera dzieci w magiczny świat zabawy. To książka, która pokazuje, że czytanie to nie tylko śledzenie tekstu, ale także wspaniała zabawa połączona z bliskością, ruchem, czy śpiewaniem. Oby takich propozycji wydawniczych pojawiało się na polskim rynku jak najwięcej.

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

GUZICZKOWY ŚWIAT

Czy to naprawdę możliwe??? Wciśnięcie jednego guziczka doprowadzi cię do śmiechu,  a następnego do wystawienia języka czy łaskotkowego szaleństwa!!!
"Guzikowa książka" autorstwa Sally Nicholls z ilustracjami Bethan Woollvin zabierze Twojego malucha do kolorowego świata, gdzie wraz z grupką wesołych postaci, będzie on mógł przetestować kilka kolorowych guziczków... Żeby przejść na kolejną stronę i dowiedzieć się, co tym razem się stanie, wystarczy przycisnąć kolejny guziczek! Niespodzianki czekają na twoją pociechę na każdej stronie, ale świetnie przy tym bawią się również rodzice! Dlatego przygotuj swoją wyobraźnię i puść wraz z dzieckiem wodze fantazji, bo podróż w guzikowym świecie dopiero się zaczyna!

 

MAŁE RĄCZKI

"Guzikowa książka" wydana przez Naszą Księgarnię rozkocha w sobie wszystkich tych, którzy uwielbiają książeczki interaktywne. Utrzymana w prostej formie, bardzo inteligentnie zwraca uwagę czytelnika dokładnie na te miejsca, które autorki tekstu ale i ilustracji, chciałyby wyróżnić!  A wszystko to właśnie dzięki prostemu tekstowi, idealnemu w odbiorze przez dzieci, ale również ilustracjom, które są także nieskomplikowane a równocześnie wyjątkowe. Belthan Woollvin potrafi w bardzo oryginalny sposób malować świat, który pokocha każde dziecię! Małe rączki, właśnie dzięki temu wyrazistemu stylowi zarówno Nicholls, jak i Woollvin, z pewnością będą chciały przewracać kolejne strony i bawić się ze Słonikiem, Żółwiem, Krokodylkiem, Sarenką, Ptaszkiem i Pieskiem!

 

KOLOROWE GUZICZKI

Czerwony guzik w lesie... czy to ma sens?! A jednak wystarczy go dotknąć nawet i patykiem, żeby guziczek wyskoczył do góry i wydał dźwięk! Niby takie zwykłe "Biip"ale rozbudza wyobraźnię małego czytelnika, zaraz potem pomarańczowy guziczek zachęci do klaskania a niebieski...? Niebieski przypomni wszystkim znaną piosenką o kółkach w autobusie, które się kręcą... Kolejne guziczki również  zachęcą do aktywności, niekoniecznie zawsze takiej milutkiej, bowiem jeden z guziczków nawet wpłynie na maluchów nieco... no po prostu wszyscy nagle wystawią języki! Na szczęście grzeczna sarenka zrobi porządek ze zwierzakami i naciśnie guzik żółty! Co się stanie dalej? Żeby się tego dowiedzieć, wystarczy podejrzeć książkę!

 

Zabawa z "Guzikową książką" będzie ćwiczyła kilka kompetencji dziecka. Przede wszystkim znajdzie się chwila na ćwiczenie kolorów, poznawanie barw! Guziki są bowiem różnego koloru, ale również pozwoli na ćwiczenie pamięci, gdyż autorka zapyta malucha czy pamięta, co się stanie, kiedy naciśnie się po raz drugi jeden z konkretnych guzików... Dodatkowo pozwoli na rozmowy o emocjach, zwierzaki odczuwają je bowiem, zanim wcisną kolejny guziczek. Niektóre się boją, inne się denerwują, a jeszcze inne są po prostu ciekawe co się dalej stanie albo są też  podekscytowane! Wszystko zależy od rodzica, który czyta dziecku, bądź samego dziecka, które korzysta swobodnie z własnej wyobraźni podczas zgłębiania tej naprawdę oryginalnej lektury dla najmłodszych (choć, jak się okazuje, nie tylko dla nich!!!)

 

INTERAKTYWNA KSIĄŻKA DO NIEJEDNEJ WSPÓLNEJ ZABAWY

Przede wszystkim jednak dzieci pokochają tę książkę, gdyż będzie ona zbliżała ich do rodziców. Wspólna zabawa jest najlepszym czasem dla naszych pociech, to wtedy najlepiej się czują i budują więź. Dobra książka potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza wśród dzieci lękliwych, wrażliwych czy wymagających. Salwy naturalnego śmiechu, jakie powstaną podczas czytania "Guzikowej książki" będą na pewno głośne i szczere. Ilustracje zapadną w pamięci, a i sami bohaterowie z pewnością pozostaną w sercu malucha. Twarda oprawa ale i pozostałe strony (jest ich 32) z pewnością wytrzymają niejedno wspólne czytanie! A na koniec... Wszyscy pójdą bardzo grzecznie spać :) dobranoc!!!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial