Okładka wydania

Dziewczyny Z Ogrodu Rozkoszy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ewa Formella
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x200 mm
 • ISBN: 9788366217591
 • Wydawca: Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Zakrzewo
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziewczyny Z Ogrodu Rozkoszy | Autor: Ewa Formella

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

„Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy” to najnowsza książka pióra Ewy Formelli, wydana w połowie 2019r.

 

KIM JEST AUTORKA?

Sama autorka, kobieta pochodząca ze śląskiego Chorzowa, od wielu już lat mieszka w Trójmieście. Ponad dwadzieścia z nich przepracowała w administracji przedszkolnej, a aktualnie opiekuje się osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi.

 

Największą pasją w życiu pani Ewy Formelli są jednak książki. Uwielbia czytać. To, co przeczytała, opisuje na swoim blogu www.ksiazkiidy.pl. A dodatkowo sama również pisze! Pierwsze swoje powieści, poczynając od „Leśniczówki” wydała samodzielnie, a mianowicie jako self-publishing. Ale to nie wszystkie zajęcia w życiu autorki. Poza pracą i książkami, panią Ewę można zastać również w ogrodzie pełnym kwiatów lub słuchającą muzyki klasycznej albo szumu fal morskich. W jej dorobku znaleźć można, poza już wspomnianą „Leśniczówką”, takie książki jak: „Pamiątka z Paryża”, „Jutra nie będzie”, „Lawenda”, „Płacz wilka”, „Carpe diem”, „Listy do Duszki”, „Muzyka dla Ilse” oraz najnowsze „Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy”.

 

„DZIEWCZYNY Z OGRODU ROZKOSZY”

Przejdźmy zatem do najnowszej książki Ewy Formelli, a mianowicie do powieści zatytułowanej „Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy”. Zgodnie z informacjami, które możemy odnaleźć w Internecie, ta książka jest wznowieniem „Lawendy”, wydanej ładnych parę lat temu.

 

Głównymi bohaterkami niniejszej powieści są dwie kobiety, a mianowicie Magnolia i Małgorzata. Pierwsza z nich, dość już wiekowa dama, prowadzi najbardziej ekskluzywny w Trójmieście przybytek, w którym młode kobiety wykonują najstarszy chyba zawód świata. Tak, właśnie, są to niezwykle eleganckie i ekskluzywne prostytutki. A każda z dziewczyn pracujących w Ogrodzie Rozkoszy nosi imię jednego z kwiatów. Sama właścicielka jest znana zresztą jako Magnolia.

 

Historię życia Magnolii poznajemy w momentach, kiedy kobieta rozmawia z dziennikarzem zamierzającym wydać książkę, opisującą barwne życie kobiety. Już jako młoda dziewczyna, pochodząca z biednej rodziny, zupełnie przypadkowo trafiła pod opiekę kobiety zajmującej się organizacją takich właśnie usług, między innymi dla marynarzy przypływających do Trójmiasta. Sama w stosunkowo krótkim czasie została luksusową damą do towarzystwa, mającą swoich stałych klientów. Stopniowo dziewczyna robi się sławna w pewnych kręgach. Jeden z jej bardzo bogatych klientów pozostawił jej nawet w spadku rezydencję z ogrodem. Ten, w którym Magnolia sama zorganizowała najbardziej luksusowy i tajemniczy dom publiczny. Kobieta opowiada również o wielkiej miłości, takiej niespełnionej, gdyż po ukochany przepadł bez wieści…

 

Jedną z dziewczyn pracujących w Ogrodzie Rozkoszy jest Lawenda. Dziewczyna ma również stałych klientów, w tym obcokrajowca Henry’ego, który z czasem zakochuje się w Lawendzie. A pod tym pseudonimem kryje się Małgorzata. Dziewczyna, która po związaniu się z czarnoskórym muzykiem, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, odtrącona przez własnych rodziców. Niestety życie bardzo drastycznie ją doświadczyło. Małgorzata straciła bowiem w wypadku samochodowym swojego ukochanego. Już w ciąży, wróciła do Polski. Pracuje w Ogrodzie Rozkoszy aby utrzymać siebie wraz z czarnoskórymi bliźniakami.

 

Pewnego dnia Małgorzata na plaży widzi po raz pierwszy od wielu lat swojego ojca. Postanawia do niego podejść i porozmawiać. Czy będzie to pierwszy moment zmierzający do pogodzenia się z rodziną? W międzyczasie Małgorzata postanawia też porzucić pracę w Ogrodzie Rozkoszy. Magnolia postanawia oczywiście uszanować jej decyzję, troszkę przy tym pomagając Henry’emu w odnalezieniu dziewczyny…
Jak potoczą się losy Małgorzaty? Co ją jeszcze czeka w życiu? A Magnolia? Czy dane jeszcze jej będzie zaznać w życiu prawdziwej miłości?

 

PODSUMOWANIE

„Dziewczyny z Ogrodu Rozkoszy” jest pierwszą książką Ewy Formelli, która wpadła w moje ręce. Do powieści przyciągnęła mnie okładka. Ale nie żałuję! Powieść czyta się błyskawicznie. Jest napisana wielce przyjemnym i przyjaznym językiem, historie Magnolii i Małgorzaty się przeplatają. A to wszystko na tle cudownego Trójmiasta. A zatem, przeczytajcie koniecznie!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial