Okładka wydania

Przestrzeń Zewnętrzna Tom 4 Nieugięty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Przestrzeń Zewnętrzna Tom 4 Nieugięty | Autor: Jack Campbell

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"NIEUGIĘTY" - pod tym intrygującym tytułem kryje się najnowsza, czwarta już odsłona cyklu Jacka Cambella pt. "Przestrzeń zewnętrzna", który to stanowi sobą z kolei podcykl słynnej i bestsellerowej sagi science-fiction - "Zaginiona flota".  I gdy już mamy wszelkie wyjaśniające formalności za sobą, to możemy przejść do omówienia wrażeń i emocji, jakie płyną z lektury tej książki, która to ukazała się w naszej kraju oczywiście nakładem wydawnictwa Fabryka Słów!

 

Opowieść ta przedstawia sobą kolejne losy niestrudzonego admirała Johna „Blacka Jacka” Geary'ego, który oto ma za sobą właśnie udaną misję przetransportowania na "starą Ziemię" przedstawicieli obcej rasy. Niestety, załogę "Nieulękłego" czekają kolejne kłopoty i trudne wyzwania, gdy oto zostaje uprowadzona para oficerów z okrętu, zaś pościg za porywaczami prowadzi wprost na jeden z księżyców Jowisza - Europę, które jest jedynym miejscem w przestrzeni, gdzie nie może stanąć stopa człowieka. Co więcej, Sojusz wydaje rozkaz flocie pod wodzą Geary'ego, do udania się na granicę pokonanego Imperium Syndykatów, gdzie to pojawia się wielkie zagrożenie dla trwałości całego Sojuszu. Zagrożenie, z jakim „Black Jack” nigdy jeszcze się nie zetknął...

 

Najnowsza odsłona tej bestsellerowej, kosmicznej epopei, zaprasza nas sobą kolejny raz do spotkania z doskonale znanymi bohaterami, którzy staną przed kolejną porcją wyzwań i zadań, od realizacji których będzie zależało nie tylko ich życie, ale także i przyszłość całego Sojuszu. Tym samym raz jeszcze mamy przyjemność udać się na pokład "Nieulękłego", by u boku admirała Geary'ego i jego załogi brać udział w kosmicznej walce, odkrywać sekrety obcych ras oraz kontynuować niekończącą się grę kłamstw, pozorów i politycznej obłudy, jaką to toczy Sojusz z wydawałoby się pokonany na zawsze wrogiem, Syndykiem. I tak, jak miało to miejsce w poprzednich częściach cyklu, tak i tym razem relację tę cechuje widowiskowość, odwaga i rozmach!

 

Fabuła książki jawi się nam tu naprawdę wyśmienicie, witając nas klimatycznym i bardzo sentymentalnym wstępem, by po chwili rzucić nagle w sam wir mocnych zdarzeń, jakie to wiążą się najpierw w porwaniem pary oficerów, a następnie kolejną misją floty. Misją, która od pierwszych chwil przyjmuje bardzo zaskakujący obrót wydarzeń, gdzie to pozornie niezbyt skomplikowane zadanie okaże się najtrudniejszym w całym "nowym" życiu admirała Geary'ego. Jest akcja, widowiskowe sceny walki, jak i również potężna porcja czarnego humoru, który stanowi sobą znak rozpoznawczy tej serii. Każdy rozdział rozpędza spiralę przygód i zdarzeń, zaś całość wieńczy nieprzewidywalny, ale też i otwierający furtkę na ciąg dalszy, finał!

 

Charakterne postacie, porywający i oczarowujący nas obraz świata kosmicznej przyszłości, jak i wreszcie emocje - każdy z tych elementów przedstawia się tu bardzo udanie, dając nam sposobność przebywania u boku takich wspaniałych bohaterów, jak Geary, Tania Desjani czy też Wiktoria Riomne, które to postacie wciąż nas intrygują i zaskakują, następnie poznawania polityki Sojuszu, panujących wewnątrz niego skomplikowanych relacji oraz odkrywania tajemnic obcych ras i miejsc, w jakie nie dotarł dotąd człowiek, czy też wreszcie możliwość pasjonowania się chwilami wielkiego napięcia, strachu i radości, które to wzajemnie się tu ze sobą przeplatają. I chyba też dlatego ten fakt, że każdy z tych elementów został podany nam w tak dobrym i dopracowanym stylu, sprawia, że książka ta, ale też i cały cykl, są tak bardzo udane. 

 

Nie mogłabym nie wspomnieć o rzeczy niezwykle ważnej - kosmicznej walce, która została ukazana na kartach tej opowieści w naprawdę imponującym stylu. To kwintesencja tego cyklu, czyli walka kosmicznych okrętów, taktyka, niezwykle sugestywne opisy działania najnowszego sprzętu oraz subtelna porcja naukowego żargonu z zakresu fizyki i mechaniki, który dodaje tej relacji autentyczności, ale jednocześnie też i nie czyni tej opowieści nazbyt skomplikowaną. Dzięki temu mamy przyjemność obserwacji i brania udziału u boku bohaterów w najprawdziwszej, nieprzewidywalnej i jakże widowiskowej, wojnie w kosmosie. Myślę, że każdy fan militarnego S-F będzie absolutnie w pełni usatysfakcjonowany tym wątkiem.

 

Finał cyklu "Przestrzeń zewnętrzna" - jak podszeptują rozmaite źródła, zbliża się wielkimi krokami, co z jednej strony może nas cieszyć, z drugiej nieco smucić. Zanim jednak ten nastanie, mamy przyjemność poznać tę oto powieść, która porywa nas sobą od pierwszych chwil, niesie wielkie emocje i gwarantuje świetną rozrywkę. To kolejna udana odsłona tej jakże długiej już kosmicznej sagi, która potrafi nas nie tylko sobą intrygować, ale też i wciąż wielce zaskakiwać. Dlatego też gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po powieść "Nieugięty", która to ma nam sobą do zaoferowania wiele dobrego. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial