Sabaoth

Autor: Waldemar Jagliński

Okładka wydania

Sabaoth


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Leo Sarron, młody człowiek o rudobrązowych kręconych włosach i niebieskich oczach, ubrany w jasną przybrudzoną koszulę, ciemne wąskie spodnie, wysokie skórzane buty i ciepłą bluzę, a nie znoszony już trochę szarobłękitny uniform pilotów frachtowców międzygwiezdnych, uzbrojony w krótki pistolet laserowy generujący promieniowanie podczerwone – trzymając w dłoni obłą manierkę z termostatem – wpatrywał się w jasne, nocne wciąż niebo nad pustynią Ino, chociaż dochodziła trzecia godzina doby, a chłodny jeszcze wiatr wzbijał w powietrze rudawe drobiny piasku. Był na swoim pierwszym urlopie, pracował dla kompanii przewozowej Europa, zaliczył kilka kursów z robotami domowymi na Glebonię krążącą wokół jednej z dwu gwiazd ciągu głównego, należącej do systemu Alfa Centauri.”

 

Świat zupełnie inny od tego co znamy. Niebezpieczna i niezwykle intrygująca przestrzeń kosmiczna, ciągła walka spowodowana nieokiełznaną chęcią terraformowania nieznanych krain. Co jeszcze możemy dodać do tego wszystkiego zdumiewające systemy planetarne i metafizyka przenikająca każdy aspekt funkcjonowania nie tylko człowieka, ale wszystkich istot żywych. Zadajmy sobie pytanie czy to jest fikcja czy jednak coś innego. Może to jest nasza przyszłość? Czy w takim miejscu możemy pielęgnować najbardziej podstawowe ludzkie wartości? Które warto zachować i walczyć z poświęceniem życia.

 

Książka Waldemara Jaglińskiego porusza takie tematy jak: heroiczna odwaga bojowników o wolność, pojęcie bytu, istoty, istnienia, jego własności i możliwości, a także pierwotnych ludzkich potrzeb oraz dążeń. Cała historia mówi o poszukiwaniu obowiązku, metamorfozie. O obronie ideałów i pragnieniu wiary… No właśnie. Ale w co wierzyć w tak burzliwych czasach? Co ma tak potężną moc przezwyciężania zła? Odpowiedź – wbrew pozorom – kryje się nie w zastanej rzeczywistości, ale meandrach ludzkiej duszy. Bliżej, niż się wydaje…

 

Waldemar Jagliński poeta Vigilix remote login, pisarz, rysownik, malarz. Laureat konkursów ogólnopolskich i regionalnych: wyróżnienia w periodyku literackim „Akant” – 2011, 2016, pierwsza nagroda za fraszkę w konkursie organizowanym przez „Tętno Regionu” (2010 rok). Współautor trzech zbiorów wierszy pilskiej grupy poetyckiej „Sprężyna”: „Między niebem a ziemią”(2006), „Światy w słowach zebrane” (2007) i „Stan nieważkości” (2015). „Sabaoth” to książka z gatunku fantastyki, science fiction. Pisana w latach 2009-2016. Została wydana w grudniu 2019 roku. Liczy 410 stron. Chociaż moim zdaniem wydawnictwo trochę przesadziło z wcięciem z lewej i prawej strony. Tego tekstu dzięki temu nie ma za wiele na stronie i jakoś miałam wrażenie, że źle mi się to czyta.

 

Mimo tego, że kocham książki z gatunku science fiction do tej nie mogłam się przekonać. Oczekiwałam zupełnie czegoś innego. Cała fabuła była dla mnie za ciężka, męcząca. Z twórczością pisarza spotkałam się po raz pierwszy. Niestety nie wydaje mi się żeby po raz drugi sięgnęła po „Sabaoth”. Może język nie jest, aż tak bardzo nie zrozumiały czasami miałam problem z przyswojeniem sobie całej historii. Musiałam parę razy czytać coś ponownie, aby w zupełności dowiedzieć się co autor chciał nam tam przekazać.

 

Jestem po zakończeniu trochę zawiedziona. Myślałam, że może w połowie się przekonam do całego zamysłu autora, niestety tak się nie stało. Jakimś cudem też dobrnęłam do końca. Chciałam się wiele razy poddać, ale wiem, że tak nie wolno i dlatego mimo wszystko zakończyłam powieść. Jeśli interesują Was tematy science fiction i chcecie poznać twórczość autora to sięgnijcie po „Sabaoth”. Może wam spodoba się bardziej niż mi.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!