Okładka wydania

Wszystko Nie Tak! 2

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystko Nie Tak! 2 | Autor: Izabella Frączyk

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Historia Marzeny, uzdolnionej młodej architekt, znanej w środowisku z bogactwa oraz idealnych rodzinnych relacji, pokazuje nam, do jakiego stopnia pozory potrafią wykreować rzeczywistość.
Codzienne życie Marzeny tak naprawdę dalekie jest od podtrzymywanego przez lata perfekcyjnego wizerunku. Idealna żona, matka, córka, szefowa… Atrakcyjna, zamożna, uzdolniona zawodowo… Czyż to nie brzmi zbyt pięknie?
Za błędy młodości zwykle słono się płaci. Marzena również otrzymała pokutę za swoje grzeszki, ale ta - na szczęście - właśnie dobiegła końca…
Zapnijcie pasy!
Kontynuacja bestsellerowej powieści Wszystko nie tak! dostarczy Wam sporo zaskoczeń. A dodatkowo - jako czytelniczy bonus - możecie wybrać sobie zakończenie, gdyż ta historia, nieco przewrotnie, kończy się podwójnie. Cóż, nikt nie jest idealny…

 

Izabella Frączyk - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi cykle "Stajnia w Pieńkach", "Śnieżna Grań" oraz "Kobiety z odzysku". Jej ostatnia powieść "Spełniony sen" także spotkała się z gorącym przyjęciem czytelników.

Aneta Sawicka

Kiedy sięgałam po książkę Izabelli Frączyk "Wszystko nie tak! 2" miałam obawy, czy odnajdę się w świecie bohaterów, pomimo, że nie czytałam pierwszej części. Na szczęście okazało się, że akcja książki jest przejrzysta i tylko nieliczne nawiązania do wydarzeń z poprzedniej części przypominały mi o tym, iż jest to kontynuacja. Nie wpłynęło to jednak na ogólny odbiór powieści i nie sprawiało mi problemów podczas lektury.

 

Wydarzenia w książce koncentrują się wokół Marzeny, a także wokół dwóch przyjaciółek-Moniki, czyli Rudej oczekującej właśnie narodzin pierwszego dziecka oraz Ewy mieszkającej w Hiszpanii i tam rozwijającej swoją karierę. Zacznijmy jednak od Marzeny, bo to jednak ona jest najważniejszą postacią w powieści. Marzenę poznajemy jako nastolatkę wychowywaną tylko przez matkę. Kiedy mama dziewczyny postanawia wyjść za bogatego mężczyznę świat Marzeny zmienia się zupełnie. Wszechobecny luksus, drogie ciuchy, najlepsza szkoła- to cena tego, że dziewczyna ma udawać, że jest biologiczną córką ojczyma i ich rodzina wygląda tak od zawsze. Sielanka kończy się, kiedy Marzena razem z przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczne wakacje i tam zachodzi w ciążę z nieznajomym mężczyzną. "Ojczym" wraz z matką próbują zmusić dziewczynę do aborcji, jednak ona podstępem unika zabiegu. Aby ratować dobre imię rodziny ojciec aranżuje Marzenie małżeństwo z przystojnym Rafałem. Od tego momentu życie Marzeny, to jedno wielkie kłamstwo- niby jest znaną architekt odnoszą niemałe sukcesy, właścicielką własnej firmy, bardzo bogatą kobietą opływającą w luksusy, szczęśliwą żoną i matką, jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Marzena jest bardzo nieszczęśliwa i samotna, a jej małżeństwo to fikcja. Kiedy umiera jej ojczym kobieta postanawia wyjechać do luksusowego spa. Tam poznaje Monikę, która przyjechała podreperować szwankujący w ciąży kręgosłup, a następnie Ewę, która przyjeżdża w odwiedziny do przyjaciółki. Ruda i Ewa na prośbę Marzeny pomagają jej zorganizować ucieczkę do malutkiej miejscowości, gdzie kobieta chce przemyśleć swoje życie, a przy okazji nieco nastraszyć męża. Jednak sytuacja się komplikuje, kiedy Marzena nie dociera w zaplanowane miejsce i szybko okazuje się, że zaginęła naprawdę. Co się stało z kobietą? Czy uciekła w nieznane, czy może przytrafiło jej się coś nieprzewidzianego?

 

"Wszystko nie tak!2" to książka, w której dużo się dzieje. Akcja toczy się wartko i nie brakuje tutaj różnych nieprzewidzianych wydarzeń. Choć bohaterki powieści mają swoje plany, to jednak życie szybko je weryfikuje. Nie wszystko można przewidzieć i nie wszystko toczy się zawsze tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednak choć wydaje się, że "wszystko jest nie tak" to jednak z perspektywy czasu okazuje się, że każde wydarzenie było potrzebne i z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Marzena musiała ponieść dużą karę za błędy swojej młodości, na szczęście jej los nareszcie się odmienił, choć nie w taki sposób jak sobie zaplanowała.

 

Bardzo ciekawym zabiegiem w książce są dwa zakończenia. Jak pisze sama autorka, jej bohaterka Marzena w pewnym momencie życia znalazła się na rozdrożu. Jakąkolwiek decyzję by podjęła, będzie ona miała plusy i minusy, a część czytelników pozostanie niezadowolona. Z tego względu autorka zdecydowała się na dwa różne zakończenia, dzięki czemu czytelnik może sam zdecydować jak zakończy się przeczytana historia. To dość ciekawy zabieg, z którym spotkałam się pierwszy raz, jednak czy na pewno potrzebny?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial