Okładka wydania

Mądra Mysz Mam Przyjaciela, Który Obsługuje Samoloty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mądra Mysz Mam Przyjaciela, Który Obsługuje Samoloty | Autor: Bolesław Ludwiczak

Wybierz opinię:

Pani M

Piotr ma bardzo ciekawy zawód: jest koordynatorem obsługi naziemnej. Wraz z kolegami i koleżankami przygotowuje samolot do rejsu i czuwa nad przebiegiem wielu procesów: odprawy pasażerskiej, transportu pasażerów i przesyłek lotniczych, załadunku i rozładunku bagaży, a także tankowania paliwa. Wie, jak działają specjalne pojazdy wykorzystywane w obsłudze naziemnej – holownik czy odladzarka. Dziś opowie nam o swojej pracy.

 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wygląda praca osób zatrudnionych na lotnisku? Ja kilka razy o tym myślałam. Zwłaszcza gdy obsłudze zdarzały się wpadki. Nigdy jednak nie pisałam skarg, jesteśmy tylko ludźmi i mogę obejść pół lotniska, bo ktoś źle posegregował bagaż, więc moja walizka nie wyjechała tam, gdzie powinna. Pomyłki się zdarzają. Albo braki kadrowe i pasażerowie muszą czekać pół godziny w samolocie, bo nie ma kto im schodów podstawić.

 

Główny bohater tej książeczki dzięki Piotrowi, swojemu przyjacielowi, może spędzić dzień na lotnisku i przekonać się, jak wygląda na nim praca. Dzięki temu dzieci czytające książkę, mogą dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególni ludzie i czym posługują się podczas swojej pracy. Niektóre nazwy mogą być dla dzieci trudne, ale są wyjaśnione, więc będą wiedziały, co do czego służy, nie ma z tym problemu.
Mnie zaintrygował fragment dotyczący cargo. To był dział, z którym się na lotnisku nigdy nie zapoznałam i pewnie nie będę miała ku temu okazji, więc zazdroszczę pod tym względem bohaterowi tej książki. Mógł zobaczyć miejsce, do którego przychodzą paczki zza granicy.

 

Plusem bez wątpienia jest to, że autor pokazuje, jak ważne jest odladzanie na lotnisku. Lód może zaszkodzić nie tylko obsłudze lotniska, ale także samolotom, stanowiąc zagrożenie dla jego załogi i pasażerów.

 

Z tej książki dowiecie się, jak wygląda przygotowanie samolotu do podróży. Jakich gestów używają pracownicy lotniska, by porozumieć się z załogą samolotu. Co trzeba zrobić, by samolot był nie tylko czysty, ale i zabrał ze sobą wszystko, co będzie po drodze potrzebne, żeby nie było niespodzianek. W niektórych przypadkach czas na przygotowanie samolotu do startu jest niedługi, więc trzeba streszczać się z robotą, ale trzymać się procedur, żeby nie doszło do wypadku. Nie można na przykład za mało zatankować samolotu, ale o tym chyba mówić nie muszę, bo to jasne. Samolot też nie może wystartować, gdy na pokładzie jest brudno. Nie sprzyja to komfortowi pasażerów i załogi.

 

To bardzo mądra książeczka, czyta się ją szybko i jest napisana w sposób, który raczej nie będzie nawet najmłodszym czytelnikom sprawiał problemu. Podczas czytania będą się dobrze bawić zarówno mali, jak i duzi. Ja sama, chociaż wiele razy byłam na lotnisku, czegoś nowego się dowiedziałam. Na końcu książeczki znajdują się strony, na których pojawiają się przedmioty, które dzieci mają znaleźć. To pomoże im utrwalić nazewnictwo. Jeśli maluchy będą miały z tym problem, dorośli mogą im pomóc. Przy okazji będą sami mogli sprawdzić, czy pamiętają, o co chodzi.

 

Jeśli macie w domu przedszkolaka albo dziecko w wieku wczesnoszkolnym, myślę, że to może być dla niego ciekawa książka. Zwłaszcza gdy macie się z nim gdzieś wybrać samolotem. Dziecko pozna specyfikę pracy na lotnisku, a kto wie, może i będzie chciało tam pracować? Ja sama kiedyś chciałam jeździć tym samochodem, który naprowadza samoloty na pasy startowe.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial