Okładka wydania

Uzdrawiająca Siła Myśli. Medytacja, Ćwiczenia Oddechowe, Autohipnoza I Chińskie Techniki Dla Ciała I Umysłu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Igors Kudrjavcevs
 • Tytuł Oryginału: Сила мысли. Обретите состояние «Мир»: ваш источник здоровья, спокойствия и радости
 • Gatunek: PoradnikiParapsychologia i Ezoteryka
 • Język Oryginału: Rosyjski
 • Przekład: Andrzej Pawlak
 • Liczba Stron: 208
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205mm
 • ISBN: 9788381712309
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Uzdrawiająca Siła Myśli. Medytacja, Ćwiczenia Oddechowe, Autohipnoza I Chińskie Techniki Dla Ciała I Umysłu | Autor: Igors Kudrjavcevs

Wybierz opinię:

Aneta Sawicka

Stres, niepokój, nadmiar obowiązków, problemy- to wszystko dotyczy prawie każdego z nas. Żyjemy w nieustannym biegu, z każdej strony jesteśmy bombardowani bodźcami i złymi wiadomościami. Czasem nawet nie zauważamy już oznak ciągłego napięcia. Nie od dziś wiadomo, że stres ma bardzo destrukcyjny wpływ na ludzki organizm. W stresie i napięciu początek bierze wiele dolegliwości natury psychicznej i fizycznej, od bezsenności, ciągłego zdenerwowania, nerwicy, depresji aż po choroby przewlekłe. Cierpimy na tym nie tylko my samy, ale także nasze rodziny i przyjaciele.

 

Na szczęście jest to stan odwracalny o czym w swojej książce pisze Igors Kudrjavcevs - lekarz homeopata, psycholog i specjalista w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Sam o sobie mówi, że jest lekarzem "nieprawidłowym" bowiem pacjentów nie leczy lekami, a uczy pokonywać stres i osiągać pokój w duszy i życiu, co następnie przekłada się na poprawę zdrowia.

 

Książka "Uzdrawiająca siła myśli" jest poradnikiem, dzięki któremu można zmienić swoje postrzeganie świata i nauczyć się funkcjonować bez stresu, za to w szczęściu i wewnętrznym spokoju. Osiągnięcie wewnętrznej harmonii pomaga w odzyskaniu zdrowia, ale żeby taki stan osiągnąć trzeba wsłuchać się w swój organizm, w czym pomocne będą ćwiczenia zawarte w podręczniku.

 

"Uzdrawiająca siła myśli" to publikacja dość niezwykła. Sam autor odradza czytanie jej w całości, za to zachęca, aby książkę czytać po kawałku- stopniowo przyswajając wiedzę oraz wykonując opisane ćwiczenia. Korzystając z takiego systemu może się zdarzyć, że przeczytanie całości zajmie nam nawet wiele miesięcy. Ważne jest jednak, aby stopniowo opanowywać ćwiczenia i na każde z nich poświęcić odpowiednią ilość czasu. Poszczególne metody pracy nad sobą zostały opisane w kolejności nieprzypadkowej- na początku znajdziemy ćwiczenia najłatwiejsze do przyswojenia i stopniowo zagłębiamy się w techniki bardziej zaawansowane. Autor zachęca, aby nad każdą opisaną techniką popracować przez okres dwóch-trzech tygodni. Wydaje się długo? Nic bardziej mylnego- pojedyncze ćwiczenie zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnych przygotowań poza wyciszeniem się, uspokojeniem i wsłuchaniem w siebie. Warto również wspomnieć, że opisane metody zostały sprawdzone na tysiącach pacjentów i są wynikiem 30 lat pracy autora w zawodzie lekarza.

 

Książka została podzielona na trzy główne części. Pierwsza z nich dotyczy "Osiągnięcia Pokoju". Są tutaj opisane ćwiczenia relaksujące, techniki wsłuchiwania się w siebie, komponowanie dnia w zgodzie z rytmem swojego serca, centrowanie, czyli metoda zachowywania energii życiowej, metoda Uśmiechu Wewnętrznego, metoda Kontemplacji oraz wiele innych technik, które pomogą w uzyskaniu Pokoju. Część druga dotyczy tematu Autohipnozy. Na początku znajdziemy trochę teorii na temat tego, czym jest ta metoda oraz jakie korzyści możemy dzięki niej osiągnąć. Autor odpowiada także na pytanie, które może nurtować wielu z nas- czy autohipnoza jest niebezpieczna i jakie pociąga za sobą skutki uboczne. Okazuje się, że autohipnoza jest niczym innym jak po prostu wewnętrznym skupieniem i każdy z nas nieświadomie przeżywa taki stan kilka razy w ciągu dnia. Ostatnia część książki nosi tytuł "Bycie tu i teraz". Autor uświadamia nam jak ważne jest świadome patrzenie, słuchanie, odczuwanie oraz fakt, że nie należy przeżywać wydarzeń z przeszłości, konkretnie tego, co zrobiliśmy nieprawidłowo. Nie powinniśmy się także zamartwiać przyszłością, na którą nie mamy wpływu. Powinniśmy żyć tu i teraz i czerpać z tego życia jak najwięcej.

 

"Uzdrawiająca siła myśli" to pierwsza książka dr Igorsa Kudrjavcevs, ale nie ostatnia. Autor planuje kolejne publikacje, które będą kontynuowały opisane metody. Kolejna książka dotyczyć będzie Siły Życia.

Tulliana

Chcielibyście odnaleźć swój wewnętrzny spokój? Macie dość łykania chemicznych medykamentów, które na jedno pomagają, ale na inne szkodzą? Zastanawiacie się, co zrobić, by uwolnić się od nagromadzonego we wnętrzu organizmu napięcia? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, sięgnijcie po książkę ,,Uzdrawiająca siła myśli”. Dzięki informacjom zawartym w tej dość oryginalnej publikacji możecie nauczyć się zasad skutecznej kontemplacji, będziecie mieli okazję przetrenować różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe oraz poznać nietypowe techniki lecznicze przeznaczone dla ciała i umysłu. Autor ,,Uzdrawiającej siły myśli” nazywany jest lekarzem ,,nieprawidłowym”, albowiem swoim pacjentom nie przepisuje żadnych mikstur ani tabletek, ale zaprzęga ich do pracy sobą, uzmysławia im, co mogą zmienić w swoim życiu, świadomie dbając o zdrowie własnej duszy i ciała.  Długo zastanawiałam się, jak ocenić ,,Uzdrawiającą siłę myśli” dra Kudrjavcevsa, aby zrobić to w sposób obiektywny, a zarazem zgodny z moim osobistymi przekonaniami. Przyznam, że nie jestem amatorką ani medytacji, ani ćwiczeń oddechowych, ani tym bardziej autohipnozy, czy centrowania. Po książkę dyplomowanego lekarza homeopatii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej sięgnęłam z czystej ciekawości.

 

Interesowały mnie psychologiczne aspekty tego nietypowego medyka i chciałam lepiej zrozumieć, na czym właściwie może polegać niezwykły fenomen człowieka, który wydaje się być skutecznym promotorem zdrowego trybu życia i szeroko rozumianej medycyny alternatywnej, opartej w dużej mierze na ćwiczeniach relaksacyjnych. Publikacja dra Kudrjavcevsa wydaje się być starannie przemyślana i zredagowana. Książka składa się z trzech części, w każdej z nich znajdziemy dość interesujące rozdziały poświęcone między innymi kontemplacji, autohipnozie, transom naturalnym oraz ,,byciu tu i teraz”. Przeczytałam dzieło ,,Uzdrawiająca siła myśli”, ale szczerze mówiąc, nie jestem przekonana co do skuteczności większości zaprezentowanych przez doktora metod alternatywnego leczenia, a właściwie zdrowienia… Być może jeszcze nie dojrzałam do tego typu publikacji, a być może dopiero udział w stacjonarnych warsztatach prowadzonych przez tego doktora pomógłby mi lepiej zrozumieć filozofię jego leczniczego działania. Mimo szeregu wątpliwości związanych z omawianą tutaj lekturą, muszę przyznać, że jest to książka napisana w bardzo przystępny sposób, można traktować ją jako swoiste wprowadzenie w tematykę homeopatii, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz współczesnej psychologii stosowanej. Po przeczytaniu książki dra Kudrjavcevsa zapewne niejeden z was będzie w bardziej rozważny sposób podchodził do zagadnień związanych z medycyną naturalną, nauczy się świadomej pracy ze swoim ciałem i umysłem. Kto wie, być może właśnie dzięki lekturze ,,Uzdrawiającej siły myśli” nauczycie się korzystać z dobrodziejstwa ćwiczeń medytacyjnych, rozkochacie się w jodze, będziecie bardziej skłonni do podejmowania treningu umiejętności twórczych i kompetencji społecznych. Dla mnie wspomniana publikacja była dość interesująca przede wszystkim od strony psychologicznej. Za cenne uważam zawarte w niej wskazówki, jak zarządzać sobą w czasie, wyzbywać się negatywnych myśli, redukować codziennie kumulujący się w naszym organizmie stres.

 

Czytelnicy zainteresowani bardziej praktyczną stroną działalności dra Kudrjavcevsa na pewno docenią sporą ilość fotografii, pokazujących go podczas wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń medytacyjno-relaksacyjnych opisanych w tej książce. Jako wielbicielka życia w rytmie slow i uważnego celebrowania każdej miłej chwili, która jest udziałem człowieka, szczególnie zachęcam was do lektury rozdziału 16 z części III pt. ,,Tu i teraz”. Dowiecie się tutaj, czym tak właściwie jest modne ostatnimi czasy pojęcie ,,mindfulness”, nauczycie się żyć z nim w zgodzie, łatwiej będzie wam wybaczyć sobie popełnione w życiu błędy i zmarnowane życiowe szanse. ,,Uzdrawiająca siła myśli” to dość ciekawy poradnik świadomego życia tu i teraz, dzięki niemu łatwiej wyzbyć się negatywnych myśli, holistycznie zadbać o dobrostan własnego organizmu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial