Okładka wydania

Narzędzia Rozwoju Osobistego. Medytacje, Wizualizacje I Inne Techniki Uwalniania Emocji Oraz Kreowania Pewności Siebie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Grzegorz Glinka
 • Tytuł Oryginału: Narzędzia Rozwoju Osobistego. Medytacje, Wizualizacje I Inne Techniki Uwalniania Emocji Oraz Kreowania Pewności Siebie
 • Gatunek: PoradnikiParapsychologia i Ezoteryka
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 360
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200mm
 • ISBN: 9788381712316
 • Wydawca: Studio Astropsychologii
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  3,5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Narzędzia Rozwoju Osobistego. Medytacje, Wizualizacje I Inne Techniki Uwalniania Emocji Oraz Kreowania Pewności Siebie | Autor: Grzegorz Glinka

Wybierz opinię:

Pani M

„Twoja podświadomość jest jak ogród, w którym Ty jesteś ogrodnikiem i sam decydujesz, co w nim zasiejesz.“

 

Każdy ma prawo być szczęśliwym i żyć tak, jak tego pragnie. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Rozwój duchowy to jedna z dróg, by lepiej poznać siebie i stworzyć sobie życie takie, jakiego chcemy doświadczać. Jednak nie każdy wie na czym polega praca nad sobą, od czego zacząć, jakie techniki stosować. Książka pt.: „Narzędzia rozwoju osobistego“ pokazuje w jaki sposób możemy to zrobić.

 

Grzegorz Glinka pochodzi z Olsztyna ale mieszka w Manchesterze, gdzie pracuje w międzynarodowej korporacji. Jego pasją jest piłka nożna i pisanie. Odkąd zaczął interesować się rozwojem osobistym, jego życie zmieniło się całkowicie. Postanowił przenieść swoje doświadczenia na papier, by podzielić się metodami, które pomogły mu spełnić pragnienia.

 

Poszukując rozwiązań dla swoich problemów sięgamy po różnorodne poradniki motywacyjne, poznajemy praktyczną wiedzę i ... nic się nie zmienia. Z reguły dzieje się tak dlatego, gdyż przygoda z daną książką kończy się wraz z jej przeczytaniem, bez praktycznego wykorzystania poznanego materiału. Wiele osób sceptycznie podchodzi do tego rodzaju zagadnień. Być może dlatego, że nie potrafią lub nie chcą wypróbować poznanych informacji. Bywa też tak, że nie są pewni, czy przedstawione metody są skuteczne lub brakuje im cierpliwości i systematyczności.

 

„Życie może być łatwe i przyjemne, o ile dostosujemy się do pewnych reguł“

 

Doświadczenia życiowe pana Grzegorza Glinki są dowodem na skuteczność technik, które proponują różni autorzy i nauczyciele duchowi. Jego życie nie zawsze wyglądało tak jak sobie życzył ale dzięki wprowadzeniu poznanych technik do codziennych nawyków, teraz może cieszyć się spełnieniem swoich marzeń. W kilkudziesięciu krótkich rozdziałach dzieli się zdobytą wiedzą, ale też opowiada o swojej drodze do obecnego życia.

 

Wśród wielu tematów, między innymi, przybliża pojęcie podświadomości oraz świadomości i techniki jej zwiększania oraz programowania. Poznajemy zalety medytacji, 5 podstawowych zasad uważności znaną jako Mindfulness, metody zwalczania złych nawyków, wyzwalania silnej motywacji i wyznaczania sobie odpowiednich celów. Omawia różne narzędzia i metody wspomagające wewnętrzny rozwój ale też odwieczne prawa wszechświata, które mają wpływ na nasze życie. Doradza w jaki sposób budować pewność siebie, poradzić sobie ze stresem, prowadzić zdrowy styl życia, stworzyć udany związek, dbać o harmonijne relacje międzyludzkie, cieszyć się każdą chwilą czy znaleźć dobrą pracę. To tylko niektóre z poruszanych tematów wypełnionych wskazówkami i poradami. Teoria przeplata się tutaj z praktyką, dzięki czemu możemy na bieżąco wypróbować proponowane ćwiczenia.

 

Do tej pory powstało bardzo dużo poradników i różnych publikacji na temat rozwoju osobistego, lecz często są one zbyt przeładowane teorią, co z kolei sprawia, że trudno jest wychwycić to, co najważniejsze. Książka „Narzędzia rozwoju osobistego“ napisana jest prostym, przystępnym i zrozumiałym językiem, wyjaśniająca podstawowe pojęcia związane z rozwojem osobistym. Autor zapewnia, że wszystko to, o czym w swojej książce napisał, wypróbował na sobie. Materiał opracował na podstawie swoich doświadczeń ale też innych osób.

 

W swobodny sposób, bez moralizowania i górnolotnych słów przekazuje najistotniejsze informacje, które mają na celu pomóc czytelnikom wprowadzić zmiany w ich życiu. Często powołuje się na znane autorytety, mistrzów i myślicieli, których wiedza wpłynęła na niego motywująco. Pragnie przede wszystkim uzmysłowić, że wszystko czego doświadczamy zależy wyłącznie od nas. Jest bowiem pewny, że „człowiek sam kreuje swoją rzeczywistość i w pełni odpowiada za swoje życie“.

 

Większość z poruszanych zagadnień jest ogólnie znana i poruszana w różnych publikacjach, ale autor pokazuje, że nie są to jedynie bezpodstawne teorie, lecz wiedza, która naprawdę działa i jest skuteczna. Przekonuje, że w każdym z nas drzemie potężna siła, dzięki której jesteśmy w stanie stworzyć wokół siebie świat jaki pragniemy. Dzięki tej naszej twórczej mocy możemy spełniać marzenia, rozwijać się i tworzyć rzeczywistość według swoich potrzeb. Wówczas bierzemy odpowiedzialność za to czego doświadczamy zamiast zrzucać winę za niepowodzenia na innych ludzi czy zewnętrzne okoliczności. To my jesteśmy twórcami swojego życia i mamy wszystko czego potrzebujemy, by czuć się spełnionym i cieszyć się szczęściem każdego dnia.

MyCoffeeBooks

Nie jest łatwo odnaleźć siebie w tym pędzącym coraz szybciej świecie. Stresująca praca, obowiązki rodzinne i jeszcze presja otoczenia - musisz mieć hobby, masz panować nad emocjami i do tego być produktywnym na każdej płaszczyźnie życiowej. Nie jest łatwo, prawda? W osiągnięciu tego wszystkiego (i jeszcze więcej), ma nam pomóc publikacja Grzegorza Glinki pt. Narzędzia rozwoju osobistego. Czy się udało?

 

Najbardziej wiarygodni autorzy książek motywacyjnych to nie ci, którzy opowiadają jak powinniśmy się zachowywać, ale ci, którzy w swoim życiu wiele przeszli i swoim świadectwem, swoimi życiowymi wyborami dają nam wskazówki jak postępować w konkretnych sytuacjach. Takim właśnie autorem jest Grzegorz Glinka. Obecnie pracownik międzynarodowej korporacji i mówca motywacyjny, kiedyś…zwykły pracownik fizyczny na emigracji, który pracował od wypłaty do wypłaty na przysłowiowym zmywaku. Co zmienił w swoim życiu, co spowodowało, że osiągnął sukces i nadal rozwija swoje pasje? O tym właśnie jest ta książka.

 

Podzielona została na 25 rozdziałów. Każdy z nich dotyka innej sfery codziennego życia wzorowego człowieka. Wzorowego, czyli słuchającego swojego wnętrza, żyjącego w zgodzie ze sobą i ze swoimi decyzjami. Mamy więc coś o medytacji, prawie przyciągania, uważności, ego, samodyscyplinie oraz nawykach. Będzie też o prokrastynacji, motywacji, budowaniu pewności siebie i sposobach na radzenie sobie ze stresem. Autor ciekawie opisał również lęk przed krytyką. Ostatnie rozdziały niniejszej książki skupiły się na zdrowym stylu życia oraz szeroko pojętych relacjach międzyludzkich, łącznie ze sposobami na znalezienie wymarzonej pracy. Sam koniec, to temat radości życia i pogoni za szczęściem. Po lekturze tej książki wiem już, że to ostatnie jest bliżej, niż nam się wydaje.

 

Gdy skończyłam czytać Narzędzia rozwoju osobistego, pomyślałam sobie, że jest to taka wiedza motywacyjna w pigułce. Na zaledwie 350 stronach autor zawarł bowiem myśli, metody postępowania i zasady, którym inni autorzy poświęcili wiele odrębnych publikacji. Tu mamy wszystkie najważniejsze motywacyjne trendy w jednej książce. I ma to swoje plusy. A kolejnym z nich jest fakt, że na końcu książki autor zamieścił również bibliografię którą się posiłkował. Jeżeli chcemy zgłębić dany temat, namiary na niego mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie mogę pominąć również pięknej okładki, która sama w sobie nastraja nas spokojem. Wydanie książki zasługuje na piątkę z plusem.

 

Zdecydowanie najsłabszą stroną tej książki jest bezpośredni sposób w jaki autor zwraca się do czytelnika. Niezwykle irytowały mnie kolokwializmy w cudzysłowie, a także prosty język. Wydaje się również lekko nie na miejscu podawanie przykładów ostentacyjne wyśmiewających bliskie autorowi osoby. Owszem, nie każdy musi być erudytą, aby napisać książę. Jednak czytanie tej książki już pod koniec było odrobinę męczące.

 

Książkę oceniam na 3 plus. Doceniam fakt, że autor chciał w jednym miejscu zestawić ze sobą wszystkie najpopularniejsze narzędzia motywacyjne. Ogromnym plusem jest bowiem to, że nie musimy sięgać po wiele książek, aby dowiedzieć się, że istnieje coś takiego jak mindfulness, prawo przyciągania czy sposoby radzenia sobie ze stresem. Jednak właśnie ta kompresja tematów, połączona z bardzo pobieżnym, choć niezwykle życiowym podejściem, jest najsłabszym punktem tej publikacji. Nie mogę powiedzieć, że czytało się z przyjemnością. Jednak jeżeli szukacie prostej lektury o narzędziach rozwoju osobistego, ta książka będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial