Okładka wydania

Dogman Tom 6 Mały Kieł

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dogman Tom 6 Mały Kieł | Autor: Dav Pilkey

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

DOGMAN - policyjny pół pies/pół człowiek, stał się bez wątpienia jednym z najważniejszych i najpopularniejszych bohaterów komiksowej sztuki dla dzieci i młodzieży. Świadczyć może o tym chociażby ten fakt, że oto mamy przyjemność poznać już szóstą odsłonę tego znakomitego cyklu - komiks pt. "Dogman – Mały Kieł", który ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Jaguar. Co tym razem czeka naszego dzielnego stróża prawa i jakie wrażenia niesie sobą lektura tego tomu...? O tym dowiecie się więcej z poniższej recenzji!

 

Nie zaskoczę chyba nikogo stwierdzeniem, że w życiu Dogmana tradycyjnie już dzieje się bardzo wiele... Oto z jednej strony filmowi twórcy informują policyjnego bohatera o zakończeniu zdjęć do filmu o jego losach i przygodach, co już samo w sobie niesie wiele niezwykłych i zaskakujących, zdarzeń. Z drugiej strony mamy kontynuację "wewnętrznej" przemiany wielkiego wroga naszego policjanta - Kota Peta, który za sprawą uroku małego kociaka (zwanego nie inaczej, aniżeli Mały Pet), postanawia zmienić swoje serce i stać się dobrym oraz prawym kotem, co niestety..., nie przychodzi mu łatwo. Wszystko to jednak wydaje się niczym wobec naprawdę skomplikowanej sytuacji, gdy oto za sprawą pewnego niefortunnego zbiegu okoliczności, Dogman zostaje aresztowany i trafia do psiego więzienia!

 

Dav Pilkey - autor tego znakomitego cyklu, zaoferował nam tym oto tytułem kolejną możliwość spotkania z przezabawną, tradycyjnie absurdalną, ale i zarazem naprawdę ciekawą, opowieścią o losach swojego psiego i zarazem ludzkiego, bohatera. I tak, jak miało to miejsce w każdej z pięciu poprzednich części cyklu, tak i tym razem strony tego komiksu wypełnia wielka przygoda, pędząca z zawrotną prędkością akcja, sceny rodem z filmu science-fiction z lat 60-tych, jak i przede wszystkim potężna porcja dobrego, humoru. To komiksowa "jazda bez trzymanki", po której możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego i która to - co już samo w sobie zasługuje na duże słowa uznania, wciąż nam się nie nudzi!

 

Pod względem scenariusza mamy tradycyjnie do czynienia z kilkunastoma mini historiami, która wspólnie tworzą całość tego dzieła. To kilkustrunowe opowieści o wydarzeniach z życia Dogmana i innych bohaterów tego cyklu, gdzie to m.in. mamy do czynienia z tajemniczym znikaniem plastelinowych figurek, egzystencjalnym kryzysem kota Peta, oskarżeniem Dogmana o kradzież, jego trudnymi chwilami w psim więzieniu, czy też chociażby trudną misją pokonania pewnego potwora z... plasteliny... I znów mogę powtórzyć to, co ciśnie się na usta przy okazji omawiania każdego z tomów tego cyklu, czyli że dzieje się tu naprawdę wiele, co rusz nas coś zaskakuje i rozśmiesza, a całość cechuje nie tylko wielka pomysłowość, ale też i dobre emocje, co z pewnością ucieszy każdego z rodziców dziecięcego czytelnika tego komiksu. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze!

 

Tradycyjnie też zachwyca nas cartonowa szata ilustracyjna tego komiksu, którą tworzy porcja znakomitych, pociągniętych lekką kreską, bardzo bajkowych i niezwykle klimatycznych, rysunków. To dbałość o szczegóły, duża dynamika, znakomite kadrowanie, jak i wreszcie bogate w swej ofercie, kolory. Warto wspomnieć tu również o świetnym pomyśle, jakim to jest swoista instrukcja komiksowego rysunku dla dziecięcego czytelnika, którą możemy poznać na ostatnich stronach tej pozycji. To wszystko sprawia, że całościowo możemy ocenić tę ilustracyjną stronę tego komiksu, tylko i wyłącznie jak najwyżej!

 

Spotkanie z tym komiksem niesie nam przede wszystkim przednią zabawę, gdy oto zaśmiewamy się raz po raz z kolejnych wpadek Dogmana, kota Peta i reszty bohaterów. To naprawdę nas śmieszy - i mam tu na myśli zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników, który także świetnie bawią się przy tej lekturze. Jak się bowiem wydaje, tajemnica sukcesu tego cyklu tkwi w jego literackim i jak najbardziej pozytywnym, "szaleństwie", które cechuje ten fakt, że wszystko to, co mogłoby wydawać się nam nazbyt niedorzeczne i absurdalne, ma wszelkie szanse na zaistnienie na stronach tej opowieści.

 

Reasumując - oto mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, iż każdy miłośnik niniejszej komiksowej sagi, będzie bawił się przednio przy spotkaniu z "Dogmanem - Małym Kłem! Co ważne, po tytuł ten mogą sięgnąć także i ci czytelnicy, którzy nie mieli przyjemności poznać poprzednich odsłon cyklu, gdyż dzięki przejrzystemu wprowadzeniu na pierwszych stronach, także i oni będą mogli czerpać pełnię przyjemności z tej lektury. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial