Grób Rybaka

Autor: Piotr Lisicki

Okładka wydania

Grób Rybaka


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Bazylika Świętego Piotra to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Watykanie. Mogłoby się wydawać, że była tam od zawsze, a jednak dwa tysiące lat temu na Wzgórzu Watykańskim rozciągały się gaje, parki, pastwiska i nieużytki. To tam zginął święty Piotr. Najprawdopodobniej został pochowany w zwykłej jamie wygrzebanej w ziemi. Cesarz Konstantyn trzy wielki później wzniósł nad jego grobem bazylikę. Papież Pius XII w 1939 roku, wbrew stanowisku swoich poprzedników, postanowił zweryfikować dane dyktowane przez tradycję pątniczą i dokładnie zbadać watykańskie podziemia. Po dziesięciu latach prac wykopaliskowych i badawczych ogłosił światu, że odnaleziono prawdziwe miejsce pochówku świętego Piotra. Jeśli chcecie dowiedzieć się:

 

Czy papież miał rację? Skąd czerpał niewzruszoną pewność? Co stało się z kośćmi Piotra? Dlaczego w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat tak mało mówi się o tym wielkim odkryciu? Komu mogło na tym zależeć?

 

Świętego Piotra nie muszę nikomu raczej przedstawiać. Jeśli ktoś nie pamięta, kim był, to przypomnę krótko, że to pierwszy papież i najbliższy uczeń Jezusa. Zginął śmiercią męczeńską poprzez ukrzyżowanie do góry nogami. Autor tej publikacji próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stało się z jego grobem?

 

Na początku muszę powiedzieć, że wydawca dołożył wszelkich starań, by pod kątem wizualnym zachwycić czytelnika. Ta publikacja jest przygotowana bardzo starannie i cieszy oko. Na dodatek jej treść również wzbudza ogromne uznanie. Widać, że ten temat intryguje Piotra Lisickiego. Podszedł do niego z szacunkiem. Raczej nie liczcie na to, że znajdziecie tu informacje o skandalach. Autor wykonał kawał świetnej roboty, by wspólnie z czytelnikami przeprowadzić śledztwo dotyczące położenia grobu świętego Piotra. Nie wiem, czy do was doszła ta informacja, ale mnie jakoś umknęło, że w 2013 roku papież Franciszek pokazał światu część jego kości. Zapamiętałabym coś takiego.

 

Książka to kawał rzetelnej lektury popartej faktami. Piotr Lisicki nie mówi o czymś, co mu ślina na język przyniesie, byleby tylko narobić szumu, bo hej, ustalmy jedno, ten temat jest chwytliwy. Gdyby okazało się, że z grobem jest coś nie tak, byłaby akcja na cały świat. "Grób rybaka" czytało mi się bardzo szybko i choć liczy pond 400 stron, w żadnym wypadku nie odczułam tej objętości. Trochę bałam się tego, gdy książka do mnie przyszła, że zostanę zarzucona suchymi faktami, przez które będzie mi bardzo trudno przejść, ale autor ma lekkie pióro i potrafi zainteresować czytelnika swoją opowieścią. Jeśli więc przeraża was objętość i tematyka, mogę Was uspokoić, że nie ma się czego bać. Nawet nie zorientujecie się, kiedy dotrzecie do końca.

 

To było moje pierwsze spotkanie z autorem. Nie czytałam jego poprzednich książek, ale ta na tyle mnie zaintrygowała, że chętnie sięgnę po jego inne publikacje. Szkoda tylko, że jest o nich tak cicho, bo to kolejny przykład na to, że książki dobrego autora czasem przemykają niezauważone po rynku wydawniczym, ponieważ nie miały odpowiedniej akcji marketingowej.Jeśli interesujecie się religią, historią Kościoła, myślę, że może was zainteresować ta publikacja. Jest naprawdę rzetelnie i z szacunkiem napisana. Nie powinniście się nudzić w trakcie czytania. Jeśli chcecie przekonać się, co Piotr Lisicki ma do powiedzenia na temat grobu świętego Piotra, zachęcam was do lektury tej publikacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!