Okładka wydania

Zielony Kapelusz I Jego Czereda

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zielony Kapelusz I Jego Czereda | Autor: Weronika Kurosz

Wybierz opinię:

Tulliana

Od dawien dawna wiadomo, że ten, ,,czyta, żyje wielokrotnie” i że nic nie wpływa tak korzystnie na rozwój dziecka, jak czytanie mu od pierwszych chwil życia. Jeśli Wasza pociecha interesuje się przyrodą i z zapałem ogląda obrazki, czy zdjęcia przedstawiające rośliny i zwierzęta, na pewno spodoba się jej pięknie zilustrowana, bardzo starannie napisana książeczka pt. ,,Zielony kapelusz i jego czereda”. Wydana w formacie kwadratowego albumu publikacja dla młodych czytelników (adresowana moim zdaniem głównie do dzieci w wieku 4-7 lat) już na pierwszy rzut oka robi bardzo dobre wrażenie i zachęca do wspólnego czytania oraz oglądania. Autorka wielu popularnych w ostatnim czasie książek dla dzieci tym razem zabiera nas w fascynującą podróż – świat fauny i flory. Bardzo podoba mi się wprowadzenie do książeczki – w postaci pytania ,,jak pracują zwierzęta?”, pod którym znajdziemy króciutką, trzyzdaniową odpowiedź oraz trzy urocze ilustracje przedstawiające… borsuka z teczką, bociana z laptopem w samolocie oraz żabę rozmawiającą przez telefon w interesach. Weronika Kurosz tłumaczy, że choć obowiązki zwierząt bardzo różnią się od tych znanych nam ludziom, to jednak warto wiedzieć, że również zwierzęta na co dzień ciężko pracują. Celem książeczki jest pokazanie młodym czytelnikom, jak wygląda życie codzienne zwierząt i wyjaśnienie, dlaczego wybierają takie, a nie inne miejsca zamieszkania – w lesie, na polach, czy łąkach. Bohaterami opowieści napisanej przez Weronikę Kurosz są między innymi: wilk, remiz, żurawie, żuk leśny, ryś, trzmiel ziemny, jaskółka.

 

Bohaterowie mają nadane ludzkie imiona i prowadzą ze sobą interesujące dialogi – dzięki temu stają się bez wątpienia bliskie młodemu czytelnikowi. Poszczególne opowieści zawierają oczywiście odrobinę fikcji literackiej, ale ich motywem przewodnim za każdym razem są prawdziwe informacje dotyczące np. trybu życia, sposobu odżywiania, czy opieki nad potomstwem różnego rodzaju zwierząt i owadów. Książka ,,Zielony kapelusz i jego czereda” pobudza dziecięcą wyobraźnię, w intrygujący a zarazem bardzo komunikatywny sposób przybliża wiedzę z zakresu szeroko rozumianej przyrody i ekologii. Cennym dodatkiem w omawianej książeczce są ciekawostki stanowiące podsumowanie każdej z opowieści o zwierzęcych lub owadzich bohaterach. Jeśli chcielibyście wiedzieć, jak długi jest język trzmiela, jak wysoko potrafi skoczyć ryś, jak wygląda gniazdo wiewiórki, albo co jest smakołykiem żuka leśnego, koniecznie sięgnijcie po książeczkę ,,Zielony kapelusz i jego czereda”. Omawiając powyższe dzieło pani Weroniki Kurosz warto również zwrócić uwagę, że bogaty świat fauny i flory pokazany przez nią jest bardzo piękny, tajemniczy, ale też czasem niebezpieczny, pełen zaskakujących zwierzęcych zachowań. Autorka wyjaśnia w bardzo interesujący sposób, dlaczego zwierzęta muszą polować, jak się zabierają za budowanie swoich gniazd, jakie przeciwności muszą pokonać, aby wydać na świat potomstwo i wychować je.

 

Książka pani Weroniki Kurosz to idealna lektura na dobranoc, ciekawa propozycja dla dzieci, które zaczynają samodzielną przygodę z czytaniem. Widzę w tej publikacji olbrzymi potencjał, może być źródłem wielu inspiracji dla nauczycieli przyrody, pomagać w organizacji akcji ekologicznych, być zaczątkiem projektów realizowanych podczas wycieczek szkolnych praz w trakcie tzw. ,,zielonych szkół”. Interesującym i starannie przygotowanym dodatkiem do książki jest zamieszczony na jej końcu quiz, który pozwala usystematyzować zdobytą wiedzę i może prowokować do prowadzenia dalszych rozmów z dziećmi na tematy dotyczące opisywanego wcześniej zwierzątka, robaczka, czy roślinki. W dzisiejszym świecie dzieci cierpią często z powodu przesytu – zbyt dużo telewizji, komputera, smartfonów plus multum interaktywnych zabawek. Może zamiast oglądać z dzieckiem kolejny film animowany, albo kupować misia z dźwiękiem, postawicie na coś równie ciekawego i kształcącego jak książka ,,Zielony kapelusz i jego czereda”? Jestem pewna, że czas spędzony na czytaniu oraz oglądaniu tej książeczki będzie bardzo przyjemnym i kształcącym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial