Okładka wydania

Tajemnica Srebra

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tajemnica Srebra | Autor: Martin WidmarkHelena Willis

Wybierz opinię:

Tulliana

Jak zachęcić dziecko do czytania? Moim zdaniem zadbać o to, żeby miało dostęp do książek z wartką akcją, barwnymi ilustracjami i najlepiej takich, gdzie do rozwiązania są intrygujące zagadki detektywistyczne! Wspomniane powyżej cechy posiada bez wyjątku starannie wydana publikacja wydawnictwa Zakamarki pt. ,,Tajemnica srebra”. Okazuje się, że wspomniana książeczka to już 26 tom z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Przyznam, że nie znałam wcześniej żadnej książki z tej serii, więc nie wiedziałam, czego się można spodziewać po ,,Tajemnicy srebra”, ale… Po przeczytaniu zawartych w niej przygód dwójki małych detektywów jestem urzeczona zarówno treścią książki, jak i uzupełniającymi ją doskonale ilustracjami. Dlaczego warto zainteresować się ,,Tajemnicą srebra” i jakie zalety dostrzegłam w tej zabawnej i mądrej jeszcze książeczce adresowanej przede wszystkim do dzieci w wieku 7-9 lat? To niewątpliwe dziełko literatury dziecięcej odwołuje się do atrakcyjnych dla młodych czytelników tematów: mamy więc tutaj zagadki detektywistyczne, przygody z życia archeologów, wątek związany ze srebrem z czasów wikingów, wreszcie kreatywne pomysły na rozwiązanie przeróżnych kłopotów, jakie napotykają na swojej drodze bohaterowie ,,Tajemnicy srebra”. Akcja książeczki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach.

 

Na kolejnych kartach książki możemy oglądać piękne ilustracje Heleny Willis, które doskonale wprowadzają nas w magiczny świat tej detektywistycznej, pełnej niezwykłych przygód historii podzielonej na krótkie, intrygująco skomponowane rozdziały. Warto zwrócić uwagę, że ,,Tajemnica przygód” jest wydana naprawdę starannie, będzie stanowiła ozdobę każdej domowej biblioteczki. Ponadto książeczka wygląda tak, że wydaje się wręcz idealna dla najmłodszych dzieci w wieku szkolnym, które zaczynają stawiać pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. ,,Tajemnica przygód” ma wygodny format zeszytowy, ale posiada sztywną oprawę, duże i rozwijające wyobraźnię ilustracje oraz wyraźną i dużą czcionkę – w sam raz dla młodych czytelników! Zachętą do samodzielnego poznawania kolejnych stron książki są też bez wątpienia ciekawie sformułowane rozdziały: ,,Bułeczka cynamonowa nigdy nie jest zła”, ,,Najmniejsze męskie stopy w Valleby”, ,,Dlaczego złodziej niczego nie ukradł?” itp. Ogromną zaletą wspomnianej publikacji są również zgrabnie napisane dialogi. Dzięki temu książkę łatwo i przyjemnie się czyta, na każdej stronie dzieje się coś ciekawego – a to sprawa kryminalna, a to jakaś dziwna kradzież, innym znowu razem zaskakujące dla głównych bohaterów włamanie. Na pierwszy rzut oka ,,Tajemnica srebra” wydaje się być dość prostą w odbiorze barwną historyjką dla spragnionych przygód dzieciaków, ale wypada zauważyć, że książeczka jest bardzo pouczająca. Dzięki niej dziecko może zrozumieć, na czym polega praca archeologa i przekonać się, jakie konsekwencje niesie z sobą nieuczciwe postępowanie, kradzieże, czy różnego rodzaju występki. ,,Tajemnica srebra” to wprawdzie książka skierowana do dzieci, ale muszę przyznać, że napisana i zilustrowana jest z takim polotem, iż spodobać się może także dorosłym czytelnikom.

 

Na okładce tej książki znajdziemy informację, iż kolejne części Biura Detektywistycznego Lassego i Mai od lat uznawane są za książkę roku przez szwedzkie Jury Dziecięce. Podobno w gronie głosujących na swą ulubioną książkę znajduje się niemal 50 000 dzieciaków. Jeśli tak wielkiej grupie małych, niezwykle wymagających jurorów książki z serii o małych detektywach bardzo się podobają, koniecznie musicie pokazać je Waszym dzieciom. Wprawdzie mój synek jeszcze długo nie będzie potrafił sam sobie czytać, ale ,,Tajemnica srebra” na tyle nas zainteresowała, że będziemy polować na kolejne tomy z tej serii. Ciekawe, co się zdarzy w kolejnym tomie przygód Lassego i Mai? Czy mali czytelnicy w Polsce też tak chętnie czytają książeczki z tej uroczej serii?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto