Okładka wydania

Mówili, Że Jestem Zbyt Wrażliwa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mówili, Że Jestem Zbyt Wrażliwa | Autor: Federica Bosco

Wybierz opinię:

Tulliana

Kim jest osoba wysoko wrażliwa i jakie trudności ktoś właśnie taki napotyka w swoim codziennym życiu? Co to w ogóle znaczy być „hiperwrażliwym”? Czy bycie taką osobą to przejaw naszej słabości, czy raczej powód do dumy? Odpowiedzi na te i inne dość skomplikowane pytania znajdziecie w niezwykłej książce, której autorką jest Federica Bosco. Lektura jej pełnego emocji przewodnika była dla mnie bardzo cennym, a zarazem przyjemnym doświadczeniem. Myślę, że teraz lepiej rozumiem osoby takie, jak moja własna siostra – artystka, odznaczająca się nieprzeciętną delikatnością, rozważająca każdą kwestię po setki razy, mądra i inteligentna kobieta o wielkim sercu i bardzo bogatej, choć melancholijnej osobowości… Dzięki pewnym wskazówkom zawartym w poradniku ,,Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” można polepszyć relacje z osobami o wysokiej wrażliwości, a co więcej nauczyć się lubić, a nawet kochać samego siebie, jako kogoś wyjątkowego, wyczulonego na wszystko, co otacza nas w pełnym bodźców, zdarzeń i różnorodnych niespodzianek codziennym życiu. Każdy, kto poznał kiedyś człowieka odznaczającego się szczególnie wrażliwym podejściem do życia, albo sam uważa się za kogoś takiego, zapewne wie, że bycie w dzisiejszych czasach bardzo wrażliwym to ogromne wyzwanie. Dzisiejszy, pełen automatyzacji i konsumpcjonizmu świat nastawiony jest na ludzi śmiałych, przebojowych, towarzyskich i ekstrawertycznych, takich, którzy podchodzą do problemów „z marszu”, nie mają zwyczaju wszystkiego dokładnie, analizować, przeżywać w bardzo osobisty sposób. Psychologowie biją na alarm, zwracają uwagę, że coraz więcej z nas nie potrafi, albo wstydzi się mówić o swoich uczuciach, nazywać swoje emocje. Doszło do tego, że ukrywamy naszą wrażliwość, bo zwykle jest ona utożsamiana ze słabością, „upierdliwością”, ,,szukaniem dziury w całym”. Takie postępowanie powoduje w nas frustrację, prowadzi do depresji i wielu poważnych chorób, nie tylko psychicznych.

 

Książka F. Bosco to przepiękny i wartościowy przewodnik, który odpowie na mnóstwo nurtujących nas pytań związanych z emocjonalnością, postrzeganiem przez osoby wysoko wrażliwe otaczającej je rzeczywistości. Dzięki tej niezwykłej publikacji można nauczyć się patrzeć na osoby hiperwrażliwe z nowej perspektywy, a jednocześnie przekonać, że tacy ludzie nie powinni być wytykani palcami, tłamszeni, wtłaczani do schematu optymistów, ale doceniani, szanowani, uważani za wyjątkowe, szlachetne osoby, które warto znać i kochać całym sercem. Hiperwrażliwi ludzie już jako dzieci mają w życiu bardzo pod górę, ich egzystencji wciąż towarzyszy niepokój, strach przed przyszłością. Osoby bardzo wrażliwe bywają nierozumiane, dlatego są często odrzucane przez swoich rówieśników. Warto zdać sobie sprawę, że wysoka wrażliwość wcale nie jest wadą, ale stanowi o naszej ogromnej wartości, unikatowości, dlatego warto ją u siebie pokochać. Federica Bosco zdradza czytelnikowi, że sama czuje się i jest postrzegana jako osoba hiperwrażliwa. Autorka książki przyznaje, że trudno było jej zaakceptować swoją inność i uznać ją za wyjątkową tożsamość.

 

Książka ,,Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” to godny polecenia poradnik, który pomaga odnaleźć życiową równowagę, ułatwia życie z osobowością hiperwrażliwą. Czytając ową mądrą i pouczającą publikację, możemy próbować oswoić również swoją własną wyjątkowość, przekonać się, że bycie kimś takim to powód do dumy, okazja do przeżycia wielu ciekawych, choć z pewnością trudnych doświadczeń. Jakie jeszcze zalety dostrzegłam w wyżej omawianej książce? Przewodnik F. Bosco napisany jest bardzo przystępnym  i przyjemnym w lekturze językiem. Autorka szczerze nazywa swoje emocje, opowiada o własnym postrzeganiu świata, odwołuje się do osobistych przeżyć, daje bardzo praktyczne wskazówki, aby osobom takim, jak ona żyło się łatwiej, przyjemniej i…bezpieczniej. Po przeczytaniu książki ,,Mówili, że jestem zbyt wrażliwa” zapewne wielu spośród Was dojdzie do wniosku, że sami niejednokrotnie możecie utożsamiać z osobami wysoko wrażliwymi i zrozumiecie, że ,,odstajecie od reszty”, bo po prostu widzicie, czujecie, myślicie więcej i intensywniej od innych… Szczerze polecam Wam lekturę poradnika F. Bosco i oceniam jej książkę na 6, bez żadnych zastrzeżeń!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial