Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa

Autor: Zdzisław Drobner

Okładka wydania

Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa


Dodatkowe informacje

 • Autor: Zdzisław Drobner
 • Tytuł Oryginału: Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa. Jak Pozbyć Się Przewlekłego Bólu Dzięki Innowacyjnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaMedynaZdrowiePoradniki
 • Liczba Stron: 168
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200mm
 • ISBN: 9788381682916
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Prawdziwa przyczyna bólu ujawniona!
Chyba każdy z nas w swoim życiu, przynajmniej raz odczuł sztywność szyi i karku, dyskomfort w okolicach łopatek czy ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Stres, ciągłe zmęczenie i wiele godzin spędzonych przy komputerze niestety nie służy kręgosłupowi. Nasze mięśnie są stale napięte, przez co czujemy narastające rozdrażnienie i ciągły dyskomfort ciała. To powoduje, że częściej boli nas głowa, coraz trudniej się koncentrujemy, wolniej pracujemy i jesteśmy mniej wydajni. Jedyne, o czym marzymy to rozluźnienie i chwila relaksu.

 

Jak działa terapia mięśniowo-powięziowa?
Zdzisław Drobner, specjalista masażu chińskiego, akupunktury i terapii manualnej, osteopata oraz utytułowany mistrz chiropraktyk prezentuje niezwykle skuteczny głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa, zwany także masażem tkanek głębokich. Jest on bezbolesny, łagodny, a dobroczynne efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu. Coraz bardziej popularny wśród fizjoterapeutów, osteopatów, masażystów i osób chcących samodzielnie spotęgować uczucie rozluźnienia w organizmie czy pozbyć się chronicznego bólu.

 

Najskuteczniejsze terapie w jednej książce!
Autor wyjaśnia, jak przy wykorzystaniu odpowiednich technik manualnych (akupunktury, akupresury, moksy czy chińskiej refleksologii) można usunąć napięcia i dysfunkcje w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo-powięziowego (czyli mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi). Prezentuje terapię nerwowo-mięśniową oraz elementy głębokiego masażu tkanek i tradycyjnego masażu chińskiego TUI-NA, w tym technikę Gua Sha. Opisuje, jak dzięki przedstawionym terapiom można rozluźnić napięcie mięśni i powięzi, zmniejszyć ból, zwiększyć ruchomość i elastyczność tkanek oraz poprawić postawę ciała.

 

Pozbądź się bólu dzięki masażom
Książka jest doskonałym źródłem wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, przedstawionej w przejrzysty i zwięzły sposób. Znajduje się w niej wiele pomocnych ilustracji ułatwiających wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia dolegliwości mięśniowo-powięziowych. Prawidłowo wykonany masaż nie tylko pozwala uwolnić się od bólu, ale jednocześnie trwale przywraca pełną sprawność fizyczną.

 

Zamiast objawów, wyeliminuj przyczynę bólu!

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.wydawnictwovital.pl/

 

Tysia19

Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa – co to właściwie jest? Jaka jest geneza owego ‘rytuału’? Otóż powyższe masowanie jest przede wszystkim rozwiniętą koncepcją Breussa (austriacki naturopata i zielarza, samouk – nie miał wykształcenia medycznego, ani zielarskiego, mimo to eksperymentował, aby uzyskać to co chce. Głównie poszerzał wiedzę na temat wpływu ziół na zdrowie człowieka, ale także jak zwalczać ból, stąd też powstał zalążek masażu, który został nazwany jego nazwiskiem) wzbogaconą o: terapię nerwowo-mięśniową, elementy głębokiego masażu tkanek, oraz koncepcji Chińskiej Tui Na, uwzględniając w tym metodę Gua Sha.

 

Metody prezentowane w książce są przeznaczone dla osób zaawansowanych – masażystów, fizjoterapeutów, czy ludzi którzy znają bardzo dobrze anatomię człowieka, oraz techniki masażu klasycznego. Nieumiejętne wykonywanie metod przedstawionych w poradniku niesie za sobą wiele poważnych skutków ubocznych.

 

Zdzisław Drobner – pochodzący z Częstochowy autor książki „Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa” i innych lektury o tematyce masażu. Specjalista w dziedzinie masowania chińskiego, akupunktury, oraz wszelkiego rodzaju terapii manualnej. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i poświęceniu do jego osiągnięć można zaliczyć między innymi uprawnienia mistrza chiropraktyki nadane mu w Kolonii. Pisarz należy również do Niemieckiego Związku Chiropraktyków (BDC).

 

Przedstawiona w lekturze metoda masowania kręgosłupa to innowacyjna metoda niezawodna przy wielu dolegliwościach i bólach, na przykład: bóle karku, kręgosłupa, mięśni, a nawet przy rwie kulszowej. Dzięki tej terapii można zminimalizować, a nawet pozbyć się przewlekłego bólu. Opiera się ona na intensywnej pracy z ciałem i rozluźnieniem napięć w okolicach mięśni.

 

Bardzo ciężko było mi cokolwiek napisać o twórczości. Nie była to łatwa lektura, książka z powodzeniem mogłaby robić za dodatkowy, uzupełniający wiedzę podręcznik dla osób, które już kiedyś wykonywały masaż w wersji podstawowej. Poradnik umożliwia dalszy rozwój, niestety pewnej bariery nie przejdziemy i musi być jakaś baza informacji, która została już wcześniej przetrawiona. Na pewno nie będzie to odpowiednia lektura dla grona czytelników, którzy nie mieli nigdy styczności z jakąkolwiek formą masażu.

 

Mimo, iż autor starał się wyjaśnić w bardzo obrazowy sposób całą teorię i to dosłownie – umieszczone zostały czarno-białe fotografie, które mają nam – czytelnikom pomóc zrozumieć i prawidłowo wykonać przedstawione metody, to jednak niektóre zagadnienia mogą być niezrozumiałe dla osób dopiero wdrażających się w temat. Książka składa się z wyraźnie zaznaczonych rozdziałów, w których skład wchodzi między innymi: przypomnienie definicji, przebieg zabiegu, masaż energetyczny, wyszczególnienie części kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lędźwiowy), oraz dysfunkcje.

 

Dla osób, które lubią podręczniki naukowe, twórczość będzie wręcz idealna. Dla umysłów mniej ścisłych mimo bardzo przyjemnego stylu pisania może okazać się trudną do zrozumienia, niekiedy przez natłok informacji mogłaby stać się katorgą. Ja osobiście nigdy nie miałam styczności z masażem, więc dla mnie na pierwszy raz było za dużo nowości, o których wcześniej w wersji szczegółowej nie miałam nawet pojęcia. Lekturę przeczytałam, chociaż wiele informacji były zbyt skomplikowane. Szkoda, bo myślałam, że nauczę się czegoś co będę mogła wykorzystać w życiu codziennym. Jednak nic z tego.

 

Książki nie będę oceniać pod pryzmatem tego, że nie była dla mnie w pewnym sensie zrozumiała, mijało by to się z celem. Sama treść jest godna polecenia i jak najbardziej poprawna, nawet można powiedzieć, że wciąga na tyle na ile może taki gatunek literacki. Dlatego też polecam poradnik dla każdego, jednak wykonywanie masażu radzę zostawić specjalistom. Czytajcie śmiało.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!