Okładka wydania

Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Zdzisław Drobner
 • Tytuł Oryginału: Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa. Jak Pozbyć Się Przewlekłego Bólu Dzięki Innowacyjnej Terapii Mięśniowo-Powięziowej
 • Gatunek: Medycyna NaturalnaMedynaZdrowiePoradniki
 • Liczba Stron: 168
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200mm
 • ISBN: 9788381682916
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Głęboki Masaż Mobilizacyjno-Powięziowy Kręgosłupa | Autor: Zdzisław Drobner

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Prawdziwa przyczyna bólu ujawniona!
Chyba każdy z nas w swoim życiu, przynajmniej raz odczuł sztywność szyi i karku, dyskomfort w okolicach łopatek czy ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Stres, ciągłe zmęczenie i wiele godzin spędzonych przy komputerze niestety nie służy kręgosłupowi. Nasze mięśnie są stale napięte, przez co czujemy narastające rozdrażnienie i ciągły dyskomfort ciała. To powoduje, że częściej boli nas głowa, coraz trudniej się koncentrujemy, wolniej pracujemy i jesteśmy mniej wydajni. Jedyne, o czym marzymy to rozluźnienie i chwila relaksu.

 

Jak działa terapia mięśniowo-powięziowa?
Zdzisław Drobner, specjalista masażu chińskiego, akupunktury i terapii manualnej, osteopata oraz utytułowany mistrz chiropraktyk prezentuje niezwykle skuteczny głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa, zwany także masażem tkanek głębokich. Jest on bezbolesny, łagodny, a dobroczynne efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu. Coraz bardziej popularny wśród fizjoterapeutów, osteopatów, masażystów i osób chcących samodzielnie spotęgować uczucie rozluźnienia w organizmie czy pozbyć się chronicznego bólu.

 

Najskuteczniejsze terapie w jednej książce!
Autor wyjaśnia, jak przy wykorzystaniu odpowiednich technik manualnych (akupunktury, akupresury, moksy czy chińskiej refleksologii) można usunąć napięcia i dysfunkcje w obrębie tkanek miękkich i układu mięśniowo-powięziowego (czyli mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi). Prezentuje terapię nerwowo-mięśniową oraz elementy głębokiego masażu tkanek i tradycyjnego masażu chińskiego TUI-NA, w tym technikę Gua Sha. Opisuje, jak dzięki przedstawionym terapiom można rozluźnić napięcie mięśni i powięzi, zmniejszyć ból, zwiększyć ruchomość i elastyczność tkanek oraz poprawić postawę ciała.

 

Pozbądź się bólu dzięki masażom
Książka jest doskonałym źródłem wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, przedstawionej w przejrzysty i zwięzły sposób. Znajduje się w niej wiele pomocnych ilustracji ułatwiających wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia dolegliwości mięśniowo-powięziowych. Prawidłowo wykonany masaż nie tylko pozwala uwolnić się od bólu, ale jednocześnie trwale przywraca pełną sprawność fizyczną.

 

Zamiast objawów, wyeliminuj przyczynę bólu!

 

wydawnictwo vital

Wydawnictwo Vital
ul. Antoniuk Fabryczny 55 lok. 24
15-762 Białystok

Książka dostępna na:
www.talizman.pl/

www.wydawnictwovital.pl/

 

Tysia19

Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa – co to właściwie jest? Jaka jest geneza owego ‘rytuału’? Otóż powyższe masowanie jest przede wszystkim rozwiniętą koncepcją Breussa (austriacki naturopata i zielarza, samouk – nie miał wykształcenia medycznego, ani zielarskiego, mimo to eksperymentował, aby uzyskać to co chce. Głównie poszerzał wiedzę na temat wpływu ziół na zdrowie człowieka, ale także jak zwalczać ból, stąd też powstał zalążek masażu, który został nazwany jego nazwiskiem) wzbogaconą o: terapię nerwowo-mięśniową, elementy głębokiego masażu tkanek, oraz koncepcji Chińskiej Tui Na, uwzględniając w tym metodę Gua Sha.

 

Metody prezentowane w książce są przeznaczone dla osób zaawansowanych – masażystów, fizjoterapeutów, czy ludzi którzy znają bardzo dobrze anatomię człowieka, oraz techniki masażu klasycznego. Nieumiejętne wykonywanie metod przedstawionych w poradniku niesie za sobą wiele poważnych skutków ubocznych.

 

Zdzisław Drobner – pochodzący z Częstochowy autor książki „Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa” i innych lektury o tematyce masażu. Specjalista w dziedzinie masowania chińskiego, akupunktury, oraz wszelkiego rodzaju terapii manualnej. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i poświęceniu do jego osiągnięć można zaliczyć między innymi uprawnienia mistrza chiropraktyki nadane mu w Kolonii. Pisarz należy również do Niemieckiego Związku Chiropraktyków (BDC).

 

Przedstawiona w lekturze metoda masowania kręgosłupa to innowacyjna metoda niezawodna przy wielu dolegliwościach i bólach, na przykład: bóle karku, kręgosłupa, mięśni, a nawet przy rwie kulszowej. Dzięki tej terapii można zminimalizować, a nawet pozbyć się przewlekłego bólu. Opiera się ona na intensywnej pracy z ciałem i rozluźnieniem napięć w okolicach mięśni.

 

Bardzo ciężko było mi cokolwiek napisać o twórczości. Nie była to łatwa lektura, książka z powodzeniem mogłaby robić za dodatkowy, uzupełniający wiedzę podręcznik dla osób, które już kiedyś wykonywały masaż w wersji podstawowej. Poradnik umożliwia dalszy rozwój, niestety pewnej bariery nie przejdziemy i musi być jakaś baza informacji, która została już wcześniej przetrawiona. Na pewno nie będzie to odpowiednia lektura dla grona czytelników, którzy nie mieli nigdy styczności z jakąkolwiek formą masażu.

 

Mimo, iż autor starał się wyjaśnić w bardzo obrazowy sposób całą teorię i to dosłownie – umieszczone zostały czarno-białe fotografie, które mają nam – czytelnikom pomóc zrozumieć i prawidłowo wykonać przedstawione metody, to jednak niektóre zagadnienia mogą być niezrozumiałe dla osób dopiero wdrażających się w temat. Książka składa się z wyraźnie zaznaczonych rozdziałów, w których skład wchodzi między innymi: przypomnienie definicji, przebieg zabiegu, masaż energetyczny, wyszczególnienie części kręgosłupa (szyjny, piersiowy, lędźwiowy), oraz dysfunkcje.

 

Dla osób, które lubią podręczniki naukowe, twórczość będzie wręcz idealna. Dla umysłów mniej ścisłych mimo bardzo przyjemnego stylu pisania może okazać się trudną do zrozumienia, niekiedy przez natłok informacji mogłaby stać się katorgą. Ja osobiście nigdy nie miałam styczności z masażem, więc dla mnie na pierwszy raz było za dużo nowości, o których wcześniej w wersji szczegółowej nie miałam nawet pojęcia. Lekturę przeczytałam, chociaż wiele informacji były zbyt skomplikowane. Szkoda, bo myślałam, że nauczę się czegoś co będę mogła wykorzystać w życiu codziennym. Jednak nic z tego.

 

Książki nie będę oceniać pod pryzmatem tego, że nie była dla mnie w pewnym sensie zrozumiała, mijało by to się z celem. Sama treść jest godna polecenia i jak najbardziej poprawna, nawet można powiedzieć, że wciąga na tyle na ile może taki gatunek literacki. Dlatego też polecam poradnik dla każdego, jednak wykonywanie masażu radzę zostawić specjalistom. Czytajcie śmiało.

Uleczkaa38

Ból pleców i kręgosłupa, to jedno z najbardziej powszechnych schorzeń naszych czasów, które to dotyka też i coraz młodsze pokolenia. Siedzący tryb życia, brak ruchu, ale też i wszechobecny stres sprawiają, iż każdego dnia zmagamy się z tymi jakże trudnymi do pokonania, dolegliwościami. Na szczęście z pomocą w tym względzie mogą przyjść nam masaże, a dokładniej masaże kręgosłupa, które zostały opisane i przedstawione w interesującej książce Zdzisława Drobnera pt. "Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Vital!

 

Niniejszy poradnik przedstawia na swoich stronach coraz bardziej popularną terapię masaży mięśniowo-powięziowych, która wykazuje swoją skuteczność przy leczeniu takich schorzeń, jak bóle pleców, karku, szyi, barku, stawów, czy też chociażby rwy kulszowej. To właśnie tu znajdziemy kompletny opis przebiegu poszczególnych elementów masażu danego fragmentu naszego ciała, który obejmuje sobą zarówno teorię, jak i przede wszystkim praktykę w postaci ciekawych i szczegółowych rysunków. Co ciekawe, znajdziemy tu nie jedną, ale co najmniej kilka interesujących technik manualnych, które pomogą pozbyć się nam bólu.

 

Pierwsze słowo, jakie przychodzi na myśl podczas omawiania tej książki, to konkret. Konkret w przekazywaniu cennej wiedzy autora, który od początku przechodzi do rzeczy, ukazując nam kolejne techniki i metody masażu naszego ciała - począwszy od głębokiego masażu mobilizacyjno-powięziowego kręgosłupa, poprzez masaże energetyczne, czy też terapię funkcjonalną Jonhstona, a kończąc na szczegółowym przeglądzie działań na polu poszczególnych fragmentów naszego kręgosłupa. To praktyka, wiedza i działanie, z którego może skorzystać każdy czytelnik. I wydaje się, że w tym względzie taki właśnie pomysł na ten poradnik, okazuje się jak najbardziej właściwym.

 

Jeśli chodzi o przystępność treści tego poradnika, to nie ma z tym najmniejszego problemu. Autor krok po kroku i za sprawą jak najbardziej zrozumiałego języka, wyjaśnia nam kolejne czynności, które składają się na daną technikę masaży konkretnego odcinka naszego kręgosłupa i innych partii ciała. Słów tych dopełniają tu także znakomite rysunki, które jeszcze bardziej ułatwiają przeniesienie tejże wiedzy do naszej codzienności. I dlatego warto w tym miejscu docenić również jakość wydania tej książki, które objawia się m.in. tymi wszystkim rysunkami i rycinami, jak i też chociażby dużą przejrzystością tekstu, czy też przykuwającą wzrok okładką.

 

Dla kogo jest ta książka...? Oczywiście, nie da się ukryć, że przede wszystkim dla różnego rodzaju fizjoterapeutów i masażystów, którzy skorzystają z opisanych tu technik w największym stopniu, co jest rzeczą jak najbardziej naturalną. To oni mogą poznać nowe techniki, skonfrontować swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności z tym poradnikiem, jak i też wprowadzić zawarte tu rozwiązania do swojej zawodowej praktyki. Jednocześnie jednak po książkę tę mogą sięgnąć także i zupełni amatorzy w tym względzie, którzy to chcą po prostu poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, czy też z uwagi na dokuczające im bóle, pragną poznać rozwiązania, które mogę im pomóc.

 

Reasumując - poradnik Zdzisława Drobnera pt. "Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa", to pozycja ciekawa, przystępna w odbiorze i niosąca bardzo dużą porcję cennej wiedzy na temat zdrowotnych masaży. To książka, którą warto poznać i którą to warto mieć w swojej domowej biblioteczce, choćby tak po prostu - na wszelki wypadek. Do tego was gorąco zachęcam, mając jednocześnie nadzieję, iż jeśli dotykają was tego typu bólowe dolegliwości, to lektura tej pozycji wam naprawdę pomoże. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto