Okładka wydania

Nieznajoma

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Allison Dickson
 • Tytuł Oryginału: The Other Mrs. Miller
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Maja Komorowska
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788380536531
 • Wydawca: Burda
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nieznajoma | Autor: Allison Dickson

Wybierz opinię:

Dorotbook

Bardzo, bardzo chciałabym napisać, że tak jak obiecuje wydawca na okładce debiutanckiej książki Allison Dickson „Nieznajoma” otrzymamy thriller, od którego wprost nie można się oderwać. Cóż…to raczej główna bohaterka nie mogła się oderwać od lampki wina, ja przeczytaną książkę odłożyłam bez większego problemu, bez wypieków na twarzy i bez poczucia dobrze spędzonego czasu. Nie mogę także napisać, że pośród mnogości tytułów na rynku wydawniczym ta książka będzie się czymś wyróżniała, co sprawi, że zasłużyła na bardzo dobrą ocenę. Niczego takiego tutaj się nie znajdzie. To kolejna książka, o której bardzo szybko zapomnę.

 

Phoebe Miller wiedzie spokojne życie u boku męża na bogatych przedmieściach. Odziedziczona fortuna pozwala jej na to, by całe dnie mogła robić nic, więc nasza bohaterka z tego korzysta. Siedzi w domu całymi dniami, czeka na powrót męża z pracy. Czekanie urozmaica sobie niejedną lampką wina i pudełkami pysznych lodów. To, że zamknęła się w domu, wiąże się także ze skandalem, który wybuch po śmierci jej ojca. Phoebe ma jeszcze jedną rozrywkę w ciągu dnia, którą to starannie dokumentuje w swoim notesie – obserwację pewnego starego samochodu, który parkuje przed jej domem regularnie. Kim jest tajemniczy kierowca i dlaczego właśnie to Phoebe stała się jego celem? A może to tylko zbieg okoliczności? Kobieta traci czujność i zaniedbuje obserwowanie samochodu w momencie, gdy w sąsiedztwie wprowadzają się Napierowie. Trochę wbrew sobie kobieta zaprzyjaźnia się z Violet Napier, która wydaje się idealną kandydatką na przyjaciółkę. Uznanie zyskuje także dorosły już syn Jake, który lada moment ma rozpocząć studia. Czy znudzona pani domu nie może zabawić się z młodszym sąsiadem? Kto jej tego zabroni. Pojawienie się nowych sąsiadów sprawiło, że Phoebe straciła czujność, straciła z oczu tajemniczego kierowcę. Przyjdzie jej za to zapłacić.

 

„Nieznajoma” jest podzielona na dwie części. W pierwszej z nich przedstawieni zostaną nasi bohaterowie, dowiemy się, dlaczego Phoebe spędza czas tak, a nie inaczej, czy czuje się szczęśliwa w małżeństwie i dlaczego tak bardzo interesuje się parkującej samochodem. Poznamy także i nowych sąsiadów, którzy dla pani Milller staną się ważni. Tę część charakteryzować będzie leniwe tempo i będziemy tylko czekać na moment, w którym zacznie się coś w końcu dziać, bo przecież to thriller i pisanie w tym gatunku jednak zobowiązuje do, chociażby umieszczania w nim zwrotów akcji. Część pierwsza kończy się trochę dziwnie i wtem następuje jeden ogromny zwrot akcji. Przeczytałam pierwszą stronę i jedyne, o czym pomyślałam, to czy mój egzemplarz nie ma jakiejś pomyłki w liczbie stron, bo zaraz, zaraz, ale co tu się zadziało? Autorka postanowiła zaskoczyć czytelnika i pchnąć akcję, przyspieszyć jej tempo. Nie wiem, czy było to zamierzone, ale wprowadziła też taką ilość absurdalnych scen, że ma się ochotę sięgnąć po to wino (w końcu trunek adekwatny), przewrócić oczami i zapytać: „autorko! Ty tak serio?”. Miłośnicy thrillera doczekają się zbrodni, ale działania bohaterów pozostawią wiele do życzenia. W realnym życiu to, co się tutaj wyrabiało, raczej by nie przeszło, ale papier jednak przyjmie każdą fantazję. Będzie zbrodnia, lecz nie ma co czekać na napięcie, mimo zwrotu akcji – tempo wciąż będzie leniwe plus dostaniemy mnóstwo absurdalnych scen. Dowiemy się kim jest tajemniczy człowiek z samochodu i tu nie powinno nas to zaskoczyć, dowiemy się też kto stoi za pewną tragedią. Szału jednak nie będzie.

 

Allison Dickson stawia pierwsze kroki jako autorka thrillerów i musi jeszcze trochę popracować, by wszystkie elementy układanki ze sobą pasowały. Musi także pamiętać, że w książkach tak bardzo potrzebne jest napięcie! Intrygujący pomysł na fabułę był, zawiodło wykonanie. Szkoda.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial