Okładka wydania

King! Autobiografia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

King! Autobiografia | Autor: Muniek StaszczykRafał Księżyk

Wybierz opinię:

Koralina

Każde pokolenie ma swoją muzykę i swoich idoli. Co dzieje się kiedy ukochany muzyk okazuje się już starszym facetem, nie goniącym za sławą, a miękkimi kapciami? Czy może każdy, który raz zaistniał w show biznesie musi grać swoją rolę do końca? O tym wszystkim opowiada bardzo intymny wywiad Rafała Księżyka z Zygmuntem Staszczykiem.

 

Rafał Księżyk jest bardzo znanym polskim dziennikarzem muzycznym. Jego wywiady cechują się wnikliwą analizą oraz bardzo trafnymi uwagami. Przeprowadzał wywiady m. in. Z Kazikiem, Tymonem Tymańskim, czy Tomaszem Stańko. Gwiazdy show biznesu bardzo chętnie z nim współpracują, ponieważ autobiografie jakie dzięki temu powstają są nie tylko rzeczowe, ale i odkrywcze. Rafał Księżyk pokazuje artystów nie tylko pod kątem ich dorobku estradowego, ale również prywatnego. Jednak zachowuje tą cienką granicę między intymnością a prywatą. Dlatego "King" to autobiografia na którą wiele osób czekało. Jak się okazuje nawet znani (Arkadiusz Jakubik, czy wspomniany wcześniej Kazik) bardzo chętnie zasiadają do lektury kolejnego wywiadu Rafała Księżyka.

 

Pierwszym, co zwraca uwagę jest okładka. Czarno-biała z kontrastowymi, żółtymi elementami. Sprawia to, że nie można przejść obok niej obojętnie. Intryguje, ciekawi, oczekujemy czegoś kontrowersyjnego, a zarazem bardzo intymnego. Dlatego bardzo chętnie zasiada się do tej lektury. Cała książka jest bardzo bogata w różne zdjęcia. Nie tylko ogólnie dostępne i publikowane wszędzie, ale również takie, które pochodzą z prywatnych zbiorów artysty. Sprawia to, że już od pierwszy stron zasiadamy do historia, która prowadzi nas przez bardzo ciekawe zakamarki życia Zygmunta Staszczyka. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jaki jest naprawdę wokalista T. Love. Co go interesuje i czym zajmuje się kiedy nie pochłania go muzyka. Stwarza to nam obraz, który bardzo kontrastuje z tym jakiego Muńka znają wszyscy. Bardzo interesujące w całym wywiadzie jest to, że ani Rafał Księżyk ani Zygmunt Staszczyk nie stawiają się w jakiejś określonej roli. Jest to bardziej rozmowa przy kawie, niż przepytywanie z życiorysu. Dzięki temu sami oddajemy się tej przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze, która powoli pokazuje nam zupełnie zwykłego mężczyznę, który tak jak każdy ma swoje marzenia i plany, które codziennie stara się realizować. Muniek przedstawia się jako człowiek lubiący spokój, z daleka od całego splendoru i blasku fleszy. Wartością, którą ceni najbardziej jest rodzina i to dla niej stara się robić wszystko, co najlepsze.
Bardzo interesujące jest też to, że Zygmunt Staszczyk nie boi się poruszać kwestii, które mogą wydawać się drażniące, np. Pieniędzy. Front men zespołu T. Love nie mówi oczywiście konkretnie, co, za ile i gdzie, ale wspomina o różnych aspektach życia, które może realizować dzięki temu, że zarobił w show biznesie. Jest to oczywiście jeden z wielu przykładów, bo informacje o zdrowiu, konfliktach, czy planach na przyszłość też pojawiają się w tym poruszającym wywiadzie.

 

Wywiad Rafała Książka z Zygmuntem Staszczykiem to poruszająca opowieść o człowieku, który obrósł w legendę, ale nie stał się fałszywym idolem. Ta fascynująca rozmowa pokazuje jak to jest być człowiekiem o dwóch osobowościach (i nie mówimy tu o żadnej chorobie psychicznej, ale właśnie o pozostaniu o zdrowych zmysłach). Jak bardzo to, co robimy wpływa na nasze otoczenie i kreację rzeczywistości. Jest to historia o tym jak człowiek stał się Kingiem.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial