Okładka wydania

Nowojorskie Kobiety Tom 1 Niedostępny Spadek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowojorskie Kobiety Tom 1 Niedostępny Spadek | Autor: Elizabeth Camden

Wybierz opinię:

Radosna

,,Niedostępny spadek’’ Elizabeth Camden to pierwsza część nowego cyklu autorki, ,,Nowojorskie kobiety. Nie miałam okazji czytać książek autorski, które zostały wydane w Polsce, aż do teraz.
Powieść ,,Niedostępny spadek” opowiada historię Lucy, która wraz z bratem Nickiem kontynuuje walkę o należny im spadek rodzinny. Proces rozpoczął się długo przed ich narodzinami. W między czasie los kobiety łączy się z życiem Colina z powodu ich tajemnic, które przypadkiem odkryli.

 

Blurb z tyłu książki zapowiadał typowy romans i tak było, ale ten wątek nie był tak istotny jak to zwiastował opis powieści. O wiele ważniejszym, ciekawszym i istotniejszym wątkiem okazał się spór rodzinny o spadek i dziedzictwo.

 

Bohaterowie w nowej książce Elizabeth Camden zostali bardzo dobrze wykreowani. Jest wiele postaci drugoplanowych, które są istotne dla rozwoju fabuły. Pomimo tego, że autorka nie poświęca im za wiele czasu, bohaterowie ci są różnorodni i charakterystyczni.

 

Lucy jest cichą, dobroduszną i delikatną młodą kobietą, która nie boi się podejmować odważnych i szybkich decyzji. Pod wpływem emocji i nagłych sytuacji. Pomimo swojej łagodnej postawy potrafi być stanowcza. Nie jest bohaterką pozbawioną wad.

 

Jej brat, Nick podobnie jak Lucy jest dobrym mężczyzną. Czasami nie potrafi zapanować nad swoim gniewem i nie potrafić ukryć rozczarowania oraz negatywnych emocji nim targających. Na początku wydaje się mało istotnym bohaterem, który zaczyna coś wnosić do tej historii pod koniec powieści. Okazuje się, że w ,,Niedostępnym spadku’’ nie jest tylko wsparciem dla siostry.

 

Colin z początku nie wydaje się bohaterem bezinteresownym. Nie ukrywa swoich planów, które nie są bezinteresowne. Jest sympatycznym bohaterem, pomocnym mężczyzną, którego trudno nie lubić. Uznaje się go za osobę wpływową, dlatego dużo osób chce mieć z nim dobre stosunki jak i zszargać jego wizerunek.

 

Bardzo się cieszę się, że rozwijająca się relacja pomiędzy Lucy i Colinem nie była głównym wątkiem tej powieści, ponieważ ich romans był subtelny, powolny i przewidywalny. Nie iskrzy pomiędzy bohaterami od początku, wręcz przeciwnie, ale Elizabeth Camden uzasadniła dlaczego Lucy nie przepada na początku za Colinem. Autorka oparła ich relację najpierw na zaufaniu i poznaniu przez co lepiej później uwierzyć w ich zauroczenie sobą

 

O wiele ciekawszym i zaskakującym wątkiem okazała się historia rodziny Drake i wieloletni spór pomiędzy stronami o imponujący spadek. Równie interesujące okazało się jego zakończenie. Powoli odkrywamy gdzie on się narodził i w jaki sposób podzielił pokolenia rodziny. Pieniądze i wysoka pozycja zdemoralizowały jedną część rodziny. Druga strona miejąca słabszą pozycją finansową i społeczną. Nauczyła się cieszyć z małych rzeczy. Jednak proces sądowy i niesprawiedliwa walka oraz duża stawka sprawiły, że obie strony zaczęły podejmować decyzje, które nie do końca były legalny. Tym samym odkrywając niektóre mroczne sekrety jednej części rodziny, które prowadziły do mniejszych, ale bardzo interesujących wątków. Ostatecznie wszystkie łączy się z główny, który został po prostu świetnie przez autorkę poprowadzony.

 

Niektóre rzeczy Lucy i Nick o swojej rodzinie musieli dowiedzieć się sami przez co do końca nie widzieli czy ich podejrzenia były słuszne czy nie.
Autorka Elizabeth Camden ma lekki pióro. W książce przeważa styl potoczny. Opisy są barwne i różnorodne, choć przeważają przemyślenia bohaterów. W ,,Niedostępny spadku’’ jest narracja pierwszoosobowa. Dialogi wypadają naturalnie.

 

,,Niedostępny spadek’’ może nie jest rewelacyjną książką, ale jest bardzo dobrą powieścią o więzach rodzinnych, statusie społecznym, walce, miłości i zrachowaniach ludzi zdesperowanych. Idealna na kilka długich wieczorów bądź tylko jeden.

Ambros

Spadek często budzi w ludziach różnorodne emocje. Jedni są zadowolenie bardziej, drudzy mniej. Nie da się wszystkim dogodzić i zaspokoić ich apetyt na majątek. Każdy chciałby z tego tortu uszczknąć jak najwięcej dla siebie. I właśnie te rozbieżne interesy są często powodem konfliktów i nieporozumień rodzinnych. Powodują wzajemną nienawiść i – bywają sytuacje – że kończą się na wokandzie sądowej. Tak sytuacja ma również miejsce u bohaterów Niedostępnego spadku. Jak zakończy się ich sądowa batalia i czy po zakończeniu wieloletnich sporów podadzą sobie dłonie w uścisku porozumienia? Dowiesz się wkrótce …

 

Lucy Drake wraz z bratem toczą wieloletni spór ze swoim wujem. Spór, w którym zwycięstwo może zapewnić każdej ze stron wielki majątek. I jak to często bywa w życiu, jedna strona sporu jest bardzo majętna i wpływowa, a druga uboga i nie za bardzo ją stać na dobrego prawnika. Ale los bywa łaskawy i dzięki niespodziewanemu biegowi wydarzeń sytuacja się odwraca. Zwycięża dobro i prawość, a pazerność, wieczne knowania i oszustwa ponoszą porażkę.

 

W życiu kobiety niespodziewanie pojawia się szef konkurencyjnej agencji informacyjnej, Agencji Reutera, Colin. Jego rozległe i szerokie kontakty pomogą Lucy w toczonym sporze, a być może zapewnią nawet zwycięstwo? Ciekawe, czy zdrowa rywalizacja między młodymi może być początkiem głębszego uczucia? A może duma każdego z nich nie pozwoli na dalsze kontynuowanie tej znajomości?

 

Niedostępny spadek to cudowna powieść o miłości, jej poszukiwaniu i oczekiwaniu z utęsknieniem na jej przybycie. Autorka zabiera nas w pełną emocji, niespodziewanych zdarzeń i okoliczności podróż, pod rękę z wyrazistymi, pełnymi piękna, bohaterami. Co też Elizabeth Camden z nami wyczynia? Jakie serwuje nam podniebne loty, pełne zaskoczenia, ale też skłaniające nas do refleksji, zastanowienia się, w jakim momencie swojego życia jesteśmy. Jakie są nasze oczekiwania wobec Stwórcy, na co możemy liczyć z Jego strony?
Ale to również obraz przepełniający nas goryczą i smutkiem. Bo czyż wieloletnie spory sądowe pomiędzy członkami rodziny nie są przykre i niszczące więzi rodzinne? Czy warto być skłóconym i tracić czas na procesy sądowe, zamiast cieszyć się wspólnymi chwilami radości i własnej obecności? Oczywiście, wszystko zależy od naszego podejścia do życia i ustalonej przez każdego hierarchii wartości.

 

Niedostępny spadek to również obraz wiary w dobro ludzi, nadziei, że pewnego dnia zastanowią się nad swoich nieprawym zachowaniem, spróbują zrozumieć swoje błędy i będą starali się je naprawić. Odczuwać można na kartach tej powieści powiew odwagi i heroizmu bohaterów, przekonania, że wcześniej czy później dobro i tak zwycięży.

 

Historie utkane przez Elizabeth Camden są tak wyraziste i ponadczasowe, że niezależnie w jakim okresie dziejowym ma miejsce akcja powieści, to przekaz jest jednoznaczny i pełen nadziei, dodaje otuchy i zachęca do prawego życia, zgodnego z naukami Pana. Okazywana wobec innych dobroć zawsze do nas wróci i to z podwójną mocą. Więc nie traćcie nigdy czasu na spory, waśnie czy knowania przeciwko ludziom, okazujcie im miłość, przyjaźń, dzielcie się radością i energią. A zobaczycie jakie będzie z Was tryskać zadowolenie, ile będziecie mieli zapału do czynienia dobra i krzewienia pokoju wokół siebie.

 

Wątek miłosny jest przedstawiony subtelnie, dozowany z wielką gracją, warto brać przykład z bohaterów. Oczywiście, początki czasami są trudne i niezrozumiałe, ale upływ czasu niweczy złość i łagodzi wszelkie nieporozumienia. Zarówno Lucy, jak i Colin, początkowo nastawieni do siebie sceptycznie i z pewną dozą uprzedzenia, ukąszeni strzałą amora nagle otwierają oczy i inaczej widzą świat, inaczej spoglądają na siebie. Ich początkowo napięte i oschłe relacje, z czasem nabierają rumieńców i powodują, że ich serca boją mocniej na widok tej drugiej osoby, a tęsknią gdy nie mam jej z pobliżu, drżą, gdy grozi jej niebezpieczeństwo. Ich dialogi są zabarwione nutką sarkazmu i ironii, ale to tylko dodaje kolorytu i świadczy o kiełkującym uczuciu między nimi, wedle przysłowia „kto się lubi, ten się czubi”.

 

Oczywiście, Niedostępny spadek, jest godzien uwagi. Nie tylko miło i przyjemnie się sprawdzi jako pożeracz czasu, ale również jest niekwestionowanym dostawcą wspaniałych emocji. Ta powieść przyciąga jak magnes, gdyż z każdej jej strony tryska dobroć i ufność w ludzi. Bije z niej magnetyzm i niesamowity urok. Warto mieć na uwadze twórczość autorki i sięgnąć po jej inne pozycje. Świetnie radzi sobie z emocjami, ze skomplikowanych międzyludzkich potrafi wyjść z obronną ręką, a dodatkowo przy lekturze zapomina się o całym świecie, nurtujące nas problemy odchodzą w bok i nikt i nic nie jest w stanie zakłócić nam spokojnej lektury.

 

Nie marnujcie czasu, rozgrzejcie Wasze serce w te chłodne i deszczowe jesienne wieczory. A jak ktoś ma możliwość zerkać raz na spokojnie przekładane stronice książki, raz na tryskające iskry palonego w kominku drewna, to należy do szczęśliwców tego świata.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial